LAMPA DO XL 600

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: ostry »

Raczej tylko ta czarna.

Obrazek
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Cyryl
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 190
Rejestracja: 12.07.2009, 09:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wlkp.

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Cyryl »

Orientuje się ktoś, który model, ewentualnie od którego sprzedającego na alli kupić tak żeby nie dostać kompletnego bubla?
Taki sam reflektor jest w 1100 gs i chętnie założyłbym ledowy lepiej świecący i wyglądający.
NTV Deauville->V-strom 1000->Transalp zmota->Bandit 1200->Transalp 600->Bandit 1200->Tdm->Africa Zmota->1100GS->1150GS->1100GS->CB1300S->CRF1000 i MT01
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Założył ktoś te ledowe z ali, bo mnie już ten stary telewizor ledwie świeci i nie wiem czy warto .
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: bartekk »

W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Obrazek z Dysku Google

Obrazek z Dysku Google

Jak by kto pytał: odcięcie jest, swieci lepiej, pasuje 1:1, kosztowała u chińczyka 98zł ( zależy od kursu $, teraz pewnie mniej) Trzeba tylko przerobić kabelek w motorze do postojówek, odciąć starą żarówkę i przylutować końcówki męskie (żeńskie są przy nowej lampie)

https://pl.aliexpress.com/item/40003348 ... 6b3cHenBwr
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Artek »

:thumbsup:
Na wiosennym testy :tongue: :impreza:
Dominator.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Może się w końcu pojawię :crossy:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

KrzysieG pisze: 23.12.2020, 18:00 Jak by kto pytał: odcięcie jest, swieci lepiej, pasuje 1:(...)
Dwa pytania:
1. do czego służą te boczne "nawiasy trójkątne" i dlaczego na jednej fotce są białe a na drugiej żółte
2. jaki jest pobór prądu takie lamop? To znaczy czy te 55/30W to ekwiwalenty włókien żarówki H4 czy realny pobór mocy?
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Dwa pytania:
1. do czego służą te boczne "nawiasy trójkątne" i dlaczego na jednej fotce są białe a na drugiej żółte
2. jaki jest pobór prądu takie lamop? To znaczy czy te 55/30W to ekwiwalenty włókien żarówki H4 czy realny pobór mocy?
od.1 To są postojowe i one świecą cały czas, u mnie jeszcze nie były podłączone i może tak się wydaje na zdjęciu że róznie świeci, świeci na biało.
od. 2 Nie mierzyłem ile ciągną w rzeczywistości, ale po spadku napięcia na zamontowanym woltomierzu wnioskuję, że pobierają mniej prądu niż oryginalna żarówka. Właściwie to nie widzę żadnego spadku napięcia po załączeniu tych świateł. Sprawdzę dzisiaj i napiszę ile pobierają, sam jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: mr bulwa »

A jak wygląda legalność takiego rozwiązania? Chodzi mi o homologację Europejską, a co za tym idzie:
1) Obowiązkowy przegląd techniczny,
2) Ewentualne opinie rzeczoznawców po (odpukać) wypadku, stłuczce, etc.
3) Kontrola drogowa policji.
?
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: tomekpe »

Wszystko jest super i nie ma żadnych problemów ... jak długo jeździsz po Chinach :haha: :haha: :haha:

Nigdy nie widziałem opinii bardziej miarodajnych niż "mój diagnosta się nie czepiał / nie zauważył". Trudno wnioskować, teoretycznych wypowiedzi znalazłem sporo. Ja jestem z tych bardziej obawiających się. Szczególnie, że Polska to jedno, ale wyjedź chociażby na Słowację potem.

mr bulwa pisze: 28.12.2020, 13:03
A jak wygląda legalność takiego rozwiązania? Chodzi mi o homologację Europejską, a co za tym idzie:
1) Obowiązkowy przegląd techniczny,
2) Ewentualne opinie rzeczoznawców po (odpukać) wypadku, stłuczce, etc.
3) Kontrola drogowa policji.
?
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Ja jestem z tych bardziej obawiających się. Szczególnie, że Polska to jedno, ale wyjedź chociażby na Słowację potem.
No to się różnimy. Nie wiem jak w razie wypadku, ale to raczej będzie moje najmniejsze zmartwienie. Jak się ktoś będzie chciał czepiać to zawsze coś znajdzie. Mam zamontowane ledy bez jakiejkolwiek homologacji i jeszcze żaden policjant się nie czepiał, choć miał by prawo. Nowe motory tak rażą że ja nic nie widzę na tych oryginalnych świeczkach. Chce być widoczny i chcę widzieć, już nie raz ślepy kierownik miał zamiar wyskoczyć mi na drogę i myślę że gdyby nie te ledy to by było "panie, ja pana nie widziałem" Gdy mam na szali bezpieczeństwo czy mandat, to wybór jest oczywisty dla mnie.

Co do poboru prądu to jestem troszkę zawiedziony, ale to się zobaczy w realu, w kazdym razie jest baza do dłubania.
Przy napięciu 11.5V pobór prądu: krótkie- 0.8A !, Długie 2A.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: mr bulwa »

KrzysieG pisze: 28.12.2020, 13:24 Nie wiem jak w razie wypadku, ale to raczej będzie moje najmniejsze zmartwienie. Jak się ktoś będzie chciał czepiać to zawsze coś znajdzie.
W razie "W" prawnicy, rzeczoznawcy firm ubezpieczeniowych i policjanci dokładnie wiedzą czego szukać. Jak uszkodzeniu ulegnie fura za kilkaset tys. PLN, bo np. kierujący stwierdzi, że zjechał z drogi albo uderzył w Ciebie, bo oślepiły go światła, to przy braku homologacji jesteś na straconej pozycji. Jak będą uszkodzenia ciała albo ofiary to nie zazdroszczę. Dodatkowo jeśli Ty będziesz miał kontuzję to możesz stracić prawo do odszkodowania na poczet leczenia, rehabilitacji itp. Twoja rodzina może stracić prawo do wypłaty środków z polisy na życie itp. itd. To są naprawdę grube sprawy.
Nie chcę roztaczać czarnych wizji ani nikogo straszyć, ten temat był już poruszany ale może warto mieć obraz całości i świadomość jakie jest ewentualne ryzyko wprowadzenia takiej modyfikacji.
KrzysieG pisze: 28.12.2020, 13:24Mam zamontowane ledy bez jakiejkolwiek homologacji i jeszcze żaden policjant się nie czepiał, choć miał by prawo.

I to chyba powoli się zmienia: https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... nosik.html

LWG, szerokości i ZAWSZE bezpiecznego powrotu do domu!
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Nie namawiam, każdy sobie zdaje sprawę z "ryzyka"
Nowoczesne, fabryczne LEDy, nawet dobrze ustawione potrafią tak walić po oczach jak źle ustawione halogeny albo na stałe włączone światła drogowe. Niedługo wszyscy będziemy jeździć w ciemnych okularach bo inaczej się nie da.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Ciągnąc dalej wątek techniczny, dla zainteresowanych zdjęcia odcięcia :smile:
Styropian ustawiony ok 2m od lampy. Pierwsze zdjęcie to tzw. krótkie.

Obrazek
Obrazek

Oczywiście mr.bulwa ma jak najbardziej rację, jeśli chodzi o prawo i dziękuję mu za naświetlenie :grin: tego aspektu.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: mr bulwa »

KrzysieG pisze: 28.12.2020, 16:48 Oczywiście mr.bulwa ma jak najbardziej rację, jeśli chodzi o prawo i dziękuję mu za naświetlenie tego aspektu.
Nie ma sprawy :smile:
Fajnie wygląda to odcięcie :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: Adampio »

Ja mialem już cztery kraksy, dwie z winy pojazdów/osob trzecich , jedna moja wina + Policja i jedna z mojego zaslabnięcia z gorąca bez kontaktu z innym pojazdem i z tego wypadku mnie zgarnęła karetka do szpitala. I żadnych ekspertów sprawdzających światełka nie było, a z tego z Policją mój ubezpieczyciel płacił poszkodowanemu.
Czyli ja sobie kupię taką lampę.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: tomekpe »

Adampio pisze: 28.12.2020, 20:52 Ja mialem już cztery kraksy, dwie z winy pojazdów/osob trzecich , jedna moja wina + Policja i jedna z mojego zaslabnięcia z gorąca bez kontaktu z innym pojazdem i z tego wypadku mnie zgarnęła karetka do szpitala. I żadnych ekspertów sprawdzających światełka nie było, a z tego z Policją mój ubezpieczyciel płacił poszkodowanemu.
Czyli ja sobie kupię taką lampę.
Kup sobie ledy. Moim zdaniem główne źródło światła warto mieć legalne. Ledy wyłączysz, bez lampy gorliwy policjant nie puści Cię dalej.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: KrzysieG »

Kup sobie ledy. Moim zdaniem główne źródło światła warto mieć legalne. Ledy wyłączysz, bez lampy gorliwy policjant nie puści Cię dalej.
Mam ledy, i co z tego ? jak wszyscy ci migają światłami bo rażą ich. Musiałem opuścić w dół i w rezultacie widzę tylko 3 m przed sobą. No chyba że mi pokażesz takie ledy które mają "odcięcie" i nie rażą.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: LAMPA DO XL 600

Post autor: tomekpe »

Piszesz o innym aspekcie zupełnie.

Moje ledy pewnie bardzo nie rażą (bo starałem się tak ustawić) przy zasięgu koło ~20 metrów. Ale i tak nie są legalne. W razie czego mogę je wyłączyć czy nawet w ostateczności zdjąć.

Z akcesoryjną lampą główną jesteś pozbawiony opcji "awaryjnej". Nie masz żadnego legalnego oświetlenia z przodu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 5 gości