Stopka centralna

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
emilian
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 05.05.2019, 20:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań

Re: Stopka centralna

Post autor: emilian »

rafo pisze:Kupiłem trampka 600 z zamontowaną stopką centralną, ale mam taki problem że nie jestem w stanie "wciągnąć" go na tą stopkę. Czy to znaczy że jest po prostu za długa? Czy trzeba mieć naprawdę dużo siły żeby go wciągnąć na tą stopkę?
Ja ma 700 i ten sam problem, po dochodzeniu okazało się że mam obniżone moto. Siodełko mam na 78 cm

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka
stożunio
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 04.06.2017, 23:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Stopka centralna

Post autor: stożunio »

Stopka jakiegoś konkretnego producenta czy samoróba? Ja wykonałem stopkę sam i właśnei zrobiłem ją za długą + kąt w pozycji stojącej był zbyt duży, przez co ciężko było motocykl postawić oraz zdjąć z centralki. Skróciłem nogi i poprawiłem kąt i mogłem stawiać go na stopkę w Kroksach (wcześniej w butach moto potrzebowałem pomocy kolegi). Tak jak pisali poprzednicy problem może leżeć w:
-długość stopki
-kąt
-zła długość i kąt dźwigni
-zła technika

Zobacz moje filmiki które wrzuciłem wcześniej:
stożunio pisze:Po ponad roku używania mojej samoróby wziąłem się za poprawki. Pierwsza wersja była zbyt długa i miała zbyt duży kąt pochylenia przez co bardzo trudno było postawić motocykl. Skróciłem stopy, poprawiłem kąt i mogę powiedzieć, że terarz jest idealnie.

Przed:

Po:
Był: XL600V 1992
Jest: TT600R 2001 & XL600V 1993
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Stopka centralna

Post autor: Dlugi1 »

Technika stawiania też dużo daje.
Łatwiej stopkę naciskać lewą nogą - wtedy jesteśmy bardziej z tyłu i pozycja ułatwia "podciąganie" za uchwyt prawa ręką.
Poszukajcie filmików na YB.
emilian
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 05.05.2019, 20:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań

Re: Stopka centralna

Post autor: emilian »

Dokładnie taką technikę wypracowałem, lewa noga but z twardą podeszwą i obie ręce plus grzbiet w użyciu

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka
dolny_slask
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 10.10.2018, 00:17
Mój motocykl: XL700V

Re: Stopka centralna

Post autor: dolny_slask »

Witajcie forumowicze. Od jakiegoś czasu rozglądam się za stopką centralną do mojego Transalpa 700 '12. Czy jeet szansa znalezienia jakieś sensownej oferty? Żeby to było solidne i zarazem w rozsądnych pieniądzach?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Stopka centralna

Post autor: herni74 »

dolny_slask pisze:Witajcie forumowicze. Od jakiegoś czasu rozglądam się za stopką centralną do mojego Transalpa 700 '12. Czy jeet szansa znalezienia jakieś sensownej oferty? Żeby to było solidne i zarazem w rozsądnych pieniądzach?
Pozdrawiam
mam na stanie do 700. Wysłałem priv
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość