Trampek 600 Rally

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Iksu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 10.08.2014, 22:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew ( koło Poznania )

Trampek 600 Rally

Post autor: Iksu »

Witam,

Koniec zimy i w niedzielę był pierwszy krótki wypad mimo że ciepło nie było. Tak sobie pomyślałem że wrzucę co udało mi się zrobic aby mój Trampek był bardziej przyjazny i oczywiście ładniejszy ..... oczywiście dla mnie bo nad gustami się nie dyskutuje ;-)

Dłubane było już zeszłej zimy ale udało się ukończyc projekt teraz.

W pierwszej kolejności chciałem coś zrobic z plastikami. Łamie i pęka to od patrzenia ;-) Za pierwszym razem pospawałem i ładnie polakierowałem ...był jak nowy. Ale do końca sezonu już było znowu do spawania i lakierowania. Tutaj stwierdziłem że tak byc nie może. Nie katuje a jeżdżę i lubię polne i leśne drogi bardziej więc przydaży się czasem że się człowiek położy. Ani szybko ...ani mocno a i tak zawsze coś pękało albo kołek wyłamany od owiewki brrrrrr
Przy okazji dobrze by było coś zrobi ze światłami. Bo te co są to szału nie robią ;-)

Czytałem..... szukałem .... myślałem ...i jest...

Ogólnie wygląda to tak
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Owiewka z PLASTBIKE. No nie pasowała idealnie. Problem był z otworami na reflektory 110 mm. Nic sensownego nie znalazłem. Nawet zamówiłem ze dwa wynalazki ale jak przyszły i sprawdziłem jak świecą uuuuu zaraz odesłałem te lampy świeczkowe ha ha. Kupiłem więc jak trzeba czyli reflektory HELLA 90 mm. No i świeci zdecydowanie lepiej ;-) Wypełnienie za wielkich otworów żywicą i jest ok.
Pomalowałem ... okleiłem na kolana folią 3M na CARBON ;-) Doszły naklejki i jest.

Co zrobic z przednim zawiasem. Tu był problem. Sporo się zastanawiałem i wstawiłem emulator Race Tech. Jak dla mnie to optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę jakoś zmiany, koszty, i możliwości sprzętu jako całości. Dołożyłem korki pompowane choc jak znajdę jakieś sensowne z regulacją napięcia wstępnego sprężyny to wymienię.
Obrazek

Doszło podwyższenie kierownicy o którym już wspomniałem w innym wątku. Nowy licznik i uchwyt do nawigacji.
Obrazek

Silą rozpędu wskoczyło kilka innych modyfikacji....
Osłona tylnego amortyzatora, bo wystarczy tylko przykręci. Szkoda że fabryka na takiej pierdole oszczędzała.
Obrazek

Zmiana dźwigni biegów już w zeszłym sezonie i poszerzane podnóżki. Z tymi podnóżkami to trochę śmiech. Szukałem kupic ale albo drogo albo nikt nie robi.... do garażu wpadłem, znalazłem jakiś płaskownik i za 1,5 godziny były ;-) Przy okazji zrobiłem inspekcję do wglądu na zębatkę. Przewód do ładowania akumulatora.
Obrazek

Obrazek

Boczki zrobione żywicą i matą z włókna szklanego.
Olejarka Scottoiler już była. Tylko poprawiłem końcówkę smarującą bo jakaś kiepska rzeźba była.

To tyle. No chodzi jeszcze po głowie amorek tylny ale to już spory wydatek i będzie czekac ..... może się nie doczeka ale kto wie ;-)
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Marcinnn6 »

no przód to kwestia gustu :tongue: ale jest spoko, zaciekawiło mnie to ustrojstwo od zawieszenia z przodu plus te korki do pompowania, bo widziałem, że pisałeś też w tym wątku: viewtopic.php?f=106&t=22377

czy mógłbyś coś napisać o kosztach tego i gdzie to kupiłeś, bo widziałem na jutubie filmiki o tym i na afrykańskim forum:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21090 i wątek tutaj: viewtopic.php?f=14&t=10794&hilit=dobija

no i przede wszystkim jak to się sprawdza w praktyce, bo jestem właśnie po wymianie oleju (10W) w lagach i szału ni ma, jaki wcześniej olej był nie wiem - a jak dobijało tak dobija dalej. No i patent z wizjerem na zębatkę :thumbsup: tylko czy nie będzie miało to wpływu na jej żywotność w sensie więcej syfu się może dostawać, etc
Awatar użytkownika
Iksu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 10.08.2014, 22:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew ( koło Poznania )

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Iksu »

W sprawie emulatora już pisałem i moim zdaniem jest lepiej. Na ile lepiej hmmm dla mnie wystarczy. Koszty też już ktoś pisał niedawno czyli szuka na ebay i jest. Mnie kosztowało 100 USD. Zaworki do pompowania są ale nawet nie pompowałem bo nie widzę takiej potrzeby puki co. Miałem to założyłem może coś poeksperymentuje co to daje.

A zębatkę wolę widziec i wiedziec że trzeba to wyczyścic bez zbędnego rozkręcania aby sprwdzic.
Awatar użytkownika
Tekla
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 19.03.2016, 01:20
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Tekla »

Dla mnie bomba! Ukradnę patent z zębatką, owiewka ze światłami też mi się podoba. Chętnie bym swojego Trampka tak zmodyfikował, ale szkoda mi, bo mam go jeszcze w oryginale.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: makumba »

Widzę, że całość zrobiona dosyć ekonomicznie (chyba) ale na pewno mega funkcjonalnie a to dal mnie najważniejsze, estetyka na drugi plan chociaż i tu jej nie brakuje. A mocowanie owiewki na zwykłą śrubę i spinkę to mistrzostwo :thumbsup: a nie wiecznie połamane bolce i pitolenie się ze zdejmowaniem plastików.

ps. co to za liczniki? myślę o jakiejś alternatywie do DRZ, normalnie podłączony do ślimaka czy jakoś inaczej?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
RobertZKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 17.02.2017, 11:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: RobertZKL »

Folie na bokach baku przyciąłeś z wczesniej przygotowanego szablonu? Chcę zrobić podobnie, tylko z folii moro, żeby nie rysować ochraniaczami.
Awatar użytkownika
Iksu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 10.08.2014, 22:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew ( koło Poznania )

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Iksu »

Folia odrysowana na baku ołówkiem i wycięta.

Licznik na magnes w tarczy więc linka od ślimaka zdemontowana. A nazywa się to STAGE6.

Trampek jak zauważyłeś zrobiony ekonomicznie bo w pierwszej mierze były brane względy praktyczne. Wkładanie kasy większej niż motek jest wart dla mnie nie miało sensu.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Marcinnn6 »

a osłonę amorka wyrzeźbiłeś poprostu z kawałka plastiku? ew. co było dawca na tą część
Awatar użytkownika
Iksu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 10.08.2014, 22:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew ( koło Poznania )

Re: Trampek 600 Rally

Post autor: Iksu »

Sklep z osprzętem do latadeł typu endurowate i dobrałem coś na oko ;-)

Potem wkrętarka dwie śrubki i trochę pitolenia z przykręceniem tego bez rozbierania całego tyłu ....trochę nie wygodnie tam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości