Nakładka żelowa na siedzenie

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Hawk1985 »

Już kilka razy zauważyłem że powyżej 100km zaczyna mnie boleć :dupa: na fabrycznym siedzisku - być może jeżdżę zbyt mało i jestem nie przyzwyczajony.
Tak czy siak uruchomiłem proces myślowy :drinking: co tu zrobić aby poprawić sobie komfort podróżowania, pierwszą myślą była kanapa od mx-wulkan ale do tego musiałbym jeszcze dodatkowo kupić kanapę dawcę, a są inne wydatki.
Później na forum trud wkleił zdjęcia motocykla z nakładką żelową na siedzisku, pomyślałem to jest to! Ale cena 50 ojro ostudziła mój zapał za coś co ma być tymczasowe.
No nic szukamy na allegro pod hasłem "mata żelowa" hmm to nie to, później "nakładka żelowa" główne wyniki w kategoriach: telefony i akcesoria oraz erotyka :whip: :sex: , ale są też w kategorii: sport i turystyka / rowery i akcesoria (to już lepiej ;) ).
Jako że nie lubię kupować czegoś w ciemno, i chciałbym zobaczyć te nakładki na żywo, to pomyślałem o Decathlonie. Dobrze sięzłożyło że miałem coś do załatwienia coś w pobliżu Decathlona, to postanowiłem wejść do sklepu i zobaczyć na żywo.
Znalazłem coś takiego http://www.decathlon.pl/pokrowiec-siodo ... 80965.html najszersza z rowerowych, cena 30 zł rozsądna a i mam zaufanie do produktów decathlonowskich, bierę!
Pooglądałem i stwierdziłem że część materiału trzeba by uciąć albo całkowicie odpruć no i dorobić mocowanie do siodła, stwierdziłem że oddam to do krawcowej.

Krawcowa odpruła materiał i obszyła czarną lamówką, jako mocowanie postanowiłem dać "trok" czyli takie paski z plastikiem stosowane m.in. w plecakach. Problemem dla krawcowej był wspomniany trok bo w sklepach w których się zaopatruje w akcesoria do szycia tego nie widziała. Trzeba by ich szukać w sklepach militarnych albo w sklepach typu turystka górska, ja odprułem jeden z worka kompresyjnego kupionego na armyworld.
Wygląda to tak:
ObrazekObrazekObrazek

Po zapięciu na fotelu tak:
Obrazek
Pasek trzyma dość sztywno, a i ta nakładka ma od spodu gumę antypoślizgową. Dziś będzie test wkoło komina, kiedy będę mógł zrobić trasę powyżej 100km nie wiem :niewiem:

Aha całość kosztowała 50 zł (30 nakładka, 20 u krawcowej za lamówkę i obszycie) jak ktoś nie ma takiego paska z trokiem będzie musiał doliczyć 5-10 zł (są na allegro)

Jak okaże się że mam zbyt dużą :dupa: to pójdzie na sell dla kogoś mniejszego i lzejszego
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Reindeer »

Testowałem podobny patent, z tą różnicą, że podkładka była z Lidla. Działało.
Awatar użytkownika
rudy_jr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 18.11.2013, 12:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chwaszczyno

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: rudy_jr »

Hawk i jak dupsko? :tongue:
jak sie sprawdza rozwiazanie to i moje dupsko bym zaszczycił pomysłem :smile:
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Hawk1985 »

10 km to zbyt krótko żeby coś powiedzieć :-/
Jeszcze dam znać

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Złom
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 90
Rejestracja: 20.04.2009, 20:31

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Złom »

Pamietajce aby w czasie jazdy szczególnie na czarnym systematycznie podnosić dupę! Powoduje to, że krew dopływa lepiej, bo ból się właśnie bierze z braku przepływu krwi w pośladkach. Ciągły nacisk i wibracje zakłócają przepływ krwi.
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Duber »

Ja używam spodenek/majtek na rower z wkładką żelową
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Reindeer »

Duber pisze:Ja używam spodenek/majtek na rower z wkładką żelową
Pomysł dobry, ale ma jedną wadę. Dobre spodenki koszttują dużo, a jedna para to za mało. Taniej wychodzi kombinacja wkładka żelowa + bokserki termoaktywne.
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Duber »

Za gacie dobre dałem 70zł chyba,ale pod te można założyć normalne ...
Ważne że powierzchnia żelu jest dużo wieksza jak ta od siodełka
Przykładowa fota
http://m.lightinthebox.com/pl/zachod-bi ... 52755.html
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: Hawk1985 »

Nakładka się u mnie nie sprawdziła, mam zbyt dużą i zbyt miękka :dupa: wygodniej się jeździ na oryginalnej kanapie.
To musiałaby być większa kwadratowa bądź prostokątna nakładka, lub kierownik/kierowniczka z mniejszą :dupa: :roll:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: kanuj »

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
andriu23
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 17.05.2012, 14:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: andriu23 »

Ja kupiłem sobie do Afryki coś takiego z alli, tylko dedykowane pod model, jak dla mnie super. Wygodniej się siedzi do tego w upalne dni jest przewiew pod dooopą. W deszcz woda spływa dołem i nie siedzi się w kałuży. Dałem coś koło 50zł

https://www.google.com/search?client=ms ... YkP0psfM7M
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Nakładka żelowa na siedzenie

Post autor: kanuj »

andriu23 pisze: 29.01.2024, 12:33 Ja kupiłem sobie do Afryki coś takiego z alli, tylko dedykowane pod model, jak dla mnie super. Wygodniej się siedzi do tego w upalne dni jest przewiew pod dooopą. W deszcz woda spływa dołem i nie siedzi się w kałuży. Dałem coś koło 50zł

https://www.google.com/search?client=ms ... YkP0psfM7M
sąsiad ma i sobie chwali, ale to co ja wstawiłem wydaje się bardziej "mięsiste" zawsze na skórze z barana jeździłem ale problematyczna w deszczu...
czas zainwestować ciut w dooope :smile:
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość