świszczenie przy hamowaniu silnikiem

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

świszczenie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: Janek-2004 »

Cześć,

Od kilku dobrych dni zacząłem słyszeć dosyć dziwny dźwięk dobiegający od silnika (TA 650 - licznikowe 65 000 km). Ciężko to opisać słowno-muzycznie, ale po części przypomina to dźwięk taki, jaki wydaje w samochodzie turbina, która zaczyna powoli sygnalizować, że jej czas dobiega końca - takie ni to wycie ni gwizd. Podczas przyspieszania jest OK, natomiast podczas odpuszczania manetki z wyższych obrotów i hamowaniu silnikiem zaczyna się włączać "turbo". Jestem przekonany, że wcześniej tego nie słyszałem. Przy redukcji biegów jest zresztą podobnie, kiedy przymyka gaz.
Myślałem czy to nie jakieś łożysko od któregoś koła, ale to by buczało raczej cały czas a nie tylko przy odpuszczaniu gazu.

Może z praktyki ktoś coś miał podobnego lub podejrzewa "najsłabsze ogniwo" ? Póki co jeżdżę jak nie leje ale w perspektywie planowanego wyjazdu do romka, wolałbym się cieszyć pięknem krajobrazu niż mieć z tyłu głowy że coś może pokrzyżować plany.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości