Nie kręci PD 06 ?>?

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
KapiteK
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.03.2019, 16:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śrem

Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: KapiteK »

Witam wszystkich :) Wczoraj podczas załatwiania spraw na mieście kilkokrotnie gasiłem mojego trampka. Po jakimś czasie przy odpalaniu na początku zachowywał się jak by brakowało mu prądu ( takie moje pierwsze myśli) bo przy odpaleniu chwile cisza i zakręcił po jakiś 2-3 sekundach aż odpalił.
Zdarzyło mi się tak kilka razy do momentu aż nie kręcił w ogóle , pomyślałem pewnie akumulator do wymiany. Po odpaleniu z 2 biegu wróciłem do domu i postanowiłem naładować akumulator. Dzisiaj popołudniu podłączyłem wszystko jak należy i dalej to samo. Przy próbie odpalenia dosłownie zero dźwięku .... czyżby rozrusznik padł ???? Jestem posiadaczem trampka od czasu zrobienia prawka czyli od maja tego roku i pewnie nagrzebał bym coś więcej niż naprawił... Liczę na waszą pomoc !!!
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: wojtekk »

Zmierz napięcie aku.

Czy kontrolki się świecą ?

Gasisz kill-switchem (lepiej nie) , czy stacyjka ? Bo jak killem to jest burdny i nie styka ?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
KapiteK
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.03.2019, 16:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śrem

Re: Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: KapiteK »

Napięcie aku zmierzone i jest ok. Tak gasiłem przez jakiś czas kill-switchem. Zmostkowałem te dwie śruby na przekazniku rozrusznika i rozrusznik zakręcił.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: bartekk »

Rozbierz kostkę głównego bezpiecznika. Sprawdź w jakim jest stanie. 99% to jest przyczyną.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: wojtekk »

Dlatego pytałem , czy w ogóle nic się nie świeci , czy świeci a nie odpala :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
KapiteK
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.03.2019, 16:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śrem

Re: Nie kręci PD 06 ?>?

Post autor: KapiteK »

Wymieniłem dzisiaj przekaźnik rozrusznika i pacjent przemówił :D Wielkie dzięki za pomoc , już powoli nabieram jakiegoś małego doświadczenia w trampku :D :) Dzieki jeszcze raz i Pozdrawiam LwG !!!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość