szarpie powyżej 4k

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
krts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25.03.2018, 13:46
Mój motocykl: inne endurowate moto

szarpie powyżej 4k

Post autor: krts »

posiadam xl 650 2005r.
sprzęt w moich rękach od niedawna.
do wymiany na dzień dobry poszedł filtr powietrza, gaźniki czyszczone synchronizowane.
po pierwszym tankowaniu do pełna zauważyłem szarpanie w wyższym zakresie obrotów. Później minęło. Myślałem iż mój tankbag jakoś na to wpływa ale sprawdziłem kanał przelewowy jak i kanał odpowietrzający zbiornika... wszystko drożne.
dziś zaliczyłem trasę ok 300 km. Wszystko było ok.do czasu gdy po tankowaniu zauważyłem iż moto nie wkręca się powyżej 4k. Szarpie nim i się dławi. do 4k otwarcie manetki jest płynne. pow. 4k zaczyna się dusić. lekkie odkręcenie manetki lekko pomogło do 5k .
Awatar użytkownika
Fihu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 330
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: szarpie powyżej 4k

Post autor: Fihu »

Wszystkie membrany w gaźniku były sprawdzane czy są całe? Przed czyszczeniem gaźników było tak samo? Sprawdź czy na pewno są dobrze założone na króćce ssące
Aby wykluczyć zbiornik paliwa i pochodne podepnij pod gaźniki bezpośrednio zasilanie z butelki
Pozostaje jeszcze elektryka ale zacząłbym od paliwa, ewentualnie miejsca gdzie było robione synchro jeśli przed nie było tego :wink:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: szarpie powyżej 4k

Post autor: mr bulwa »

Sprawdziłbym jeszcze kranik (i ogólnie całą drogę zasilania paliwem)
i ponieważ to nie musi być problem z paliwem:
- świece
- kable w/n + cewki
- moduły
...

Powodzenia
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: szarpie powyżej 4k

Post autor: tomekpe »

Podobny problem widziałem w jednej afryce. Przyczyną była któraś z kostek elektrycznych, mimo, że objawy sugerowały gaźniki i zasilanie paliwem.

Charakterystyczne było to, że motocykl nie szarpał lekko, ale jakby całkiem "gasł" na ułamek sekundy. I lekkie odkręcanie gazu pozwalało dokręcić wyżej.
krts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25.03.2018, 13:46
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: szarpie powyżej 4k

Post autor: krts »

sitko w zbiorniku czyste. membrana w kraniku cała ( miała lekkie drobinki syfu pomiędzy sobą ale wątpię by to one powodowały usterkę.
Gaźniki całe, sprawdzane membrany w gaźnikach.Synchro było robione gdy moto działał normalnie. przed synchro problem też występował.
napięcie ładowania 14,7
po odpaleniu motocykla po postoju działa jak należy... zobaczymy na jak długo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość