Zestaw do ściągania opon na trasie.

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Awatar użytkownika
603mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 02.09.2019, 05:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: XL 600 Limited Edition na 50 lecie Hondy

Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: 603mariusz »

Witajcie na dzień dzisiejszy wyszły jakieś nowe zestawy do ściągniecia opony na trasie czy lepiej starsze sprawdzone stosować.
Chińczyki mają takie jak poniżej z czerwonymi rączkami trzy sztuki plus osłony podkładki komplet gdzieś 60zł dlugość lyżki 29cm
Zdjęcie bez rączek z Allegro ogłoszenie gdzieś 100zł
Jaki zestaw stosujecie sprawdzony lub czy ktoś ma ze zdjęć.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: nostrik »

Też się do tego przymierzam. Osobiście stawiam na te gięte (bez rączek) Buzetti. Mają dobre opinie. Osłony rantów dokupię osobno, albo jak tu na forum ktoś radził, wytnę z bańki po płynie do spryskiwacza.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: Dlugi1 »

Rozglądałem się własnie ostatnio za czymś takim. Kupiłem w końcu 2 łyżki kute 300mm. Patrzyłem też na te z rączką, ale raz że rączka zajmuje więcej miejsca a dwa to że łyżka jest zrobiona z pręta i obawiałem się, czy przy mocniejszym zadziałaniu się nie ugnie.
Rozważania czysto teoretyczne - nie ściągałem w życiu opony motocyklowej...
Awatar użytkownika
603mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 02.09.2019, 05:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: XL 600 Limited Edition na 50 lecie Hondy

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: 603mariusz »

Różnie to może być z tymi łyżkami ponoć najlepiej jak są trzy z dwona gorzej ściągać,też 150zł dawać za same łyżki trochę dużo.
Są koledzy co wożą pompkę elektryczną i w razie czego dopompuje i jedzie dalej,
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: wojtekk »

Kupić dwie solidne łyżki. Jedna druga druga krótka. Można z alu super lekkie a z drugiej strony klucz to śrub. W oczojebnych kolorach. ArturS chyba miał w ofercie. Do tego pompka rowerowa z dwoma tłokami i tyle. Potrenować w domu i dwie łyżki wystarcza.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: chemik »

chemik vel Robert1984
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: arturbasiam »

wojtekk pisze:Kupić dwie solidne łyżki. Jedna druga druga krótka. Można z alu super lekkie a z drugiej strony klucz to śrub. W oczojebnych kolorach. ArturS chyba miał w ofercie. Do tego pompka rowerowa z dwoma tłokami i tyle. Potrenować w domu i dwie łyżki wystarcza.
Ja bym do tego zestawu dołożył jeszcze a ze 100 ml jakiegoś płynu do naczyń, co by jakiś poślisk był i opona lepiej weszła na rant felgi.

Wracając w zeszłym roku z Ełku, po obfitym objedzie wychodzimy z knajpki a tu u kolegi kapeć. Szybka wymiana dętki, pompowanko do 4 bar, upust do przepisowego ciśnienia i w drogę, ale nie dało się jechać, ciągle biła opona, jakiś cpn znowu bicie - spuszczanie powietrza, oględziny, nic nie widać ale dalej bije, upuszczenie powietrza do minimum jazda do następnego cpnu - może się ułoży i dupa. Dopiero pani dała jakiś płyn, posmarowaliśmy, dobiliśmy powietrza i dopiero się franca ułożyła.
Więc jak nie posmarujesz nie pojedziesz :haha: :haha: :haha:
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Awatar użytkownika
603mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 02.09.2019, 05:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: XL 600 Limited Edition na 50 lecie Hondy

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: 603mariusz »

Dzięki za wpisy
Ale,idąc do najbliższego sklepu podając to co piszecie nie dostane nic konkretnego
Jak można w wolnym czasie podeślijcie jak te łyżki wyglądają lub gdzie obecnie kupić.
Dziencioł
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 15.01.2020, 20:58
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: Dziencioł »

Wczoraj zakupiłem kompresor o tak w razie "W". Rozważam zakup łyżek i zestawu naprawczego, albo w zapas dwie dętki. Łyżki i inne narzędzia zapakuje w zewnętrzną narzędziówkę, więc w kufrach będzie luźniej. Latając po czarnym to problemu racze nie ma, bo to cpn, to ludzie może pomogą. A co jak się trafi kapeć w czarnej dupie gdzieś daleko od cywilizacji? Pewnie mając narzędzia, ciut wprawy i pod działaniem mega wkurwu damy rade.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: wojtekk »

I latki i dętki warto mieć. Ale o tym już było.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: ArturS »

Obrazek
Te łyżki to najlepsza droga do osiwienia i wyłysienia. Trzeba mieć niezłą wprawę żeby nie przyszczypnąć dętki. W trasie szalg człowieka trafi, jak po założeniu zapasu od razu usłyszymy "sssssssss" i zostanie nam jedynie kilka łatek.


Obrazek
Te łyżki, z tzw. stopą, to już wypas, ale wg mnie do zastosowań warsztatowych - ciężkie i duże


Obrazek
Takie łyżki niby drogie, niby tylko bajer, ale nawet w warunkach warsztatowych wolę używać ich niż tych warsztatowych. Zakładanie opony bajka, bez możliwości przyszczypnięcia dętki i scharatania felgi - jedna z tych łyżek ma rant działający podobnie jak "stopa" w warsztatowych. Póki co, lepszych nie używałem. Dorobiłem sobie jedynie adaptery do nakrętek, których nie obsługują.


Obrazek
Takich używałem kilka lat. Wprawa była, to i przyszczypniętych dętek już nie było. Ale jak sobie piękniego złotego Excela tym ściorałem, to nikomu nie życzę. Do tego niby mała, niby poręczna, ale dość gruba i wymaga przez to użycia sporej siły, która u nie jednego wywołuje obawę o pogięcie felgi, czy rozerwanie zbrojenia (kumplowi się udało). Do tego jedna taka waży więcej niż dwie w/w z adapterami kluczy.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: Dlugi1 »

Pytania laika, więc się nie śmiać :-)
Odnośnie tych ostatnich łyżek - z czego wynikało ścioranie felgi? Czy powierzchnia łyżki była przyczyną? Wystarczy ją zapolerować?
I drugie pytanie - czy po włożeniu dętki a przed naciąganiem drugiej krawędzi nie trzeba trochę nadmuchać dętki tak, by "wypełniła" oponę? Czy to nie zabezpieczyło by przed przyszczypaniem?
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: capri »

Cioranie felgi przy bardzo twardych i ciasnych oponach przy tych łyżkach jest spowodowane ich kształtem. U mnie kilka razy porysowałem złote felgi do srebrnego. Dmuchnięcie dętki znacznie zmniejsza ryzyko, ale przy łyżkach o takiej krawędzi mimo wszystko ryzyko pozostaje.
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: ArturS »

Ta łyżka po prostu łatwo wyskakuje i rysuje felgę. A jak ją trochę głębiej włożyć, to się już szczypie dętkę lub chwyta opaskę na nyple, a tą jak się przypadkiem podciągnie pod sam brzeg felgi, to potem opona nie wskakuje. Generalnie problem jest w tym, że nie mają żadnego wypustka czy wgłębienia, które pozycjonowałoby ją na odpowiedniej głębokości. Do tego w łyżkach warsztatowych służy ta "stopa", a w tych aluminiowych jedna ma wypustek działający podobnie.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: Paweł 71 »

Znalazłem w filmiku niezły pomysł jak pomóc sobie przy zdejmowaniu opon.Od 30 sek filmu:
https://youtu.be/hEZeR9E3JyY?t=30
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: Paweł 71 »

Ciekawy zestaw do ściągania opon na filmiku .
wydaje się dość ciężki więc raczej dla warsztatu niż na wyjazdy.Zależy co kto lubi.
https://youtu.be/dAKIuSjPXxA
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: PawelD »

Czasem, nie za często, na krajowych portalach pojawiają się fajnie działające łyżki zza oceanu: Motion Pro BeadPro. Upolowałem całkiem niedawno komplet z drugiej ręki, jak na moje niewielkie potrzeby są idealne.

https://youtu.be/RhqCj2rWhV4

[aktualizacja]
dodałem linki do niewłaściwego modelu - firma produkowała dwa modele, dłuższe i krótsze. Na myśli (i w bagażu) mam dłuższe. Na małe prawdopodobnie miałbym za mało pary w rękach :)

W tej sytuacji Emka poniższe pytanie jest dalej aktualne, chociaż na mój mały rozumek o ile przy krótszych „trudne” opony mogą postawić skuteczny opór, tak przy dłuższym narzędziu, jak na fotce poniżej, dźwignia robi się całkiem spora, a zatem znacznie skuteczniejsza.

Znalazłem taki wątek na jakimś forum (tłumacz https://www.deepl.com/translator)

https://xladv.com/topic/1034-motion-pro-bead-breakers/

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05.10.2021, 22:21 przez PawelD, łącznie zmieniany 5 razy.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: emek »

A jak sobie to radzi z twardą gumą? Tkc to miękkie jak masło jest i nie trzeba tam cudów aby je zarzucić. Próbowałeś z twardą gumą typu e09 czy c02?
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: PawelD »

emek pisze: 05.10.2021, 19:56 A jak sobie to radzi z twardą gumą? Tkc to miękkie jak masło jest i nie trzeba tam cudów aby je zarzucić. Próbowałeś z twardą gumą typu e09 czy c02?
Zaktualizowałem swój wpis. Jak chcesz mogę Ci podesłać zestaw do testów na parę dni, to będziesz mógł opisać wrażenia z pierwszej ręki :)
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Zestaw do ściągania opon na trasie.

Post autor: emek »

Podziękuję. Dla sportu gumy nie bardzo chce mi się zmieniać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość