Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Nadol »

Włącznik, kable, przekaźnik...
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Adam_M »

I jeszcze peszle, wtyczki hermetyczne i trytytki :)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Hawk1985 »

W Trampku halogeny podpinał mi elektryk, ale kilka rzeczy mi nie pasowało m.in. wtyczki, teraz dałbym takie http://allegro.pl/kostka-wtyk-gniazdo-z ... 24785.html

A jeszcze w temacie halogenów to jako światła nocne miałem 2 x "zabójców wiewiórek" i robiły robotę, teraz szukam czegoś dwu funcyjnego jako światła dzienne i nocne.
Np halogen z jakimś ringiem, a może led 4ro diodowy (1 dioda w dzień, 4 w nocy) ktoś coś poleci?

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Motopodróżnik »

ciekawą opcją do tego o czym piszesz Howk-u jest zastosowanie mocnych ledów z taką np. wiązką redukującą moc do jazdy dziennej, przy odrobinie znajomości elektrotechniki pewnie da się wykonać taką wiązkę we własnym zakresie http://shop.4xled.com/pl/p/DRL-wiazka/146
p.s. napisz proszę co się stało z tymi ledami "2 x zabójcy wiewiórek" które jak piszesz miałeś dotychczas ? czy się już skończyły ?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Hawk1985 »

Ledy się sprzedały razem z Trampkiem, teraz jeżdżę na motocyklu niesłusznym ;)
Chociaż może teraz Honda jest niesłuszna a Suzuki prawilne :P

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
jcsjacekj
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 09.02.2016, 14:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: jcsjacekj »

Hej

Mam TA650 z gmolami od ostrego (bez mocowania na oswietlenie). Szykam prostego zestawy do swiatel na noc (ma kratke na lampie i w nocy gowno widac).

Jaki zestaw (pewnie ledy) ktory bedzie w nocy dobrze swiecil, trwaly i z calym zestawem (mocowanie, przewody, zlacza hermetyczne) polecacie?

Jacek
Rumak: kiedyś - zielony Ogar 50cc, dziś - czarny trampek XL650V
Marzenie: Around World https://www.youtube.com/watch?v=-Hqq1DUH7l4
Wyjazdy: Solo/mała grupa.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Adam_M »

Ja brałem od Romana i jestem zadowolony. Widzę, że cena poszła trochę w dół. https://www.olx.pl/oferta/halogeny-moto ... 9rOCp.html
Chińczyki ale dają radę i są w pełnym zestawie.

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: whiter »

Ja polecam:
https://pl.aliexpress.com/item/1PC-Moto ... 04517.html
kupione przez test czarnuchów:
http://africatwin.com.pl/showpost.php?p ... tcount=120
solidne i świeci jak głupie, wiązkę trzeba zrobić samemu.
Awatar użytkownika
jcsjacekj
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 09.02.2016, 14:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: jcsjacekj »

Mam zestaw od Romana. Bede montowal. Fajnie przygotowany, zlaczki, kable - dla tych "mniej" technicznych - idealny.
Refelktory tez z aliexpress, tylko ze przychodza nastepnego dnia - w 16h od zamowienia.
Rumak: kiedyś - zielony Ogar 50cc, dziś - czarny trampek XL650V
Marzenie: Around World https://www.youtube.com/watch?v=-Hqq1DUH7l4
Wyjazdy: Solo/mała grupa.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: mariusz1970 »

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... UPTngUSM2k nie wiem czy otworzy, ale gościu ma różne halogeny i żarówki led.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: mariusz1970 »

http://www.ultraleds.pl/857,komplet-min ... cznik.html. te oglądałem, zdjęcie a real nie odbiegają od siebie. :thumbsup:
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: KrzysieG »

Ja polecam te: https://pl.aliexpress.com/item/Led-Moto ... 4716ba9796

Obrazek

Swiatła trampka, przy nich nikną całkowicie, naprawdę moc zarąbista i 2 stopnie świecenia. Ja jestem megazadowolony.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Pawel »

A ja dodam, że na przeglądzie technicznym w tamtym roku, diagnosta zwrócił mi uwagę odnośnie tego typu dodatkowych lamp (świecących do przodu). Pytał co to, po co mi to, w jakim celu itp. :wacko: . Moje akurat mają przeznaczenie jako przeciwmgielne (wg. przepisów tylko takie można montować), są atestowane (z oznaczeniami na kloszach) i zamontowane są zgodnie z przepisami i dlatego diagnosta nie robił żadnych problemów. Stwierdził, że ludzie montują byle co i byle jak i jak się trafi na h... policjanta/diagnostę nie człowieka to może robić problemy.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: KrzysieG »

Ja te światełka "stłumiłem" takim matowym plastikiem, żeby nie raziły. Używam ich tylko w dzień dla lepszej widoczności. Oczywiście można zdjąć zaślepki i w razie "W" użyć ich jako dodatkowych, gdzieś na bezdrożu. Bez tych zaślepek to bez przerwy mi ktoś migał światłami z naprzeciwka. Jeździ tyle ćwoków ślepych, już nie raz miałem mokre plery i nogi z waty jak mi ktoś wyjechał z boku, że postanowiłem zamontować toto. Może kiedyś zdecyduję się na jakieś z atestem, tylko ta kasa...
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Pawel »

Po przeglądzie, na którym diagnosta miał uwagi szukałem informacji dot. świateł w jakie może być wyposażony motocykl. Jeśli chodzi o światła przednie to okazuje się, że mogą to być tylko dodatkowe światła przeciwmgielne, o odpowiednim kształcie klosza i odpowiedniej mocy żarówki, które świecą rozproszonym światłem w stronę asfaltu/po prostu w dół (tak jak w aucie). Jak wiadomo, światła przeciwmgielne używamy tylko we mgle, przy ograniczonej widoczności do "iluś tam" metrów. Niestety, ale innego typu świateł (dalekosiężnych, świecących skupioną wiązką) podobno nie można nawet montować, a tym bardziej używać. Światło dzienne może być tylko jedno, na środku motocykla i nie jako dodatkowe, czyli jedynie w fabrycznym reflektorze. Wiem, że to chore i nie ma się tym co stresować, ale po prostu takie mamy przepisy :dupa: .

Mojego Trampka kupiłem już z zamontowanymi tymi światłami, rzeczywiście świecą nisko, dosyć blisko ale szeroko. Są to jakieś lampy z katalogu Polo.


EDIT:

Lampy nazywają się "Hepco&Becker Micro Flooter". Widzę, że ich cena poraża o ile nie zabija :egh: .
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: harins »

Też drążyłem nieco temat i zdecydowałem się na reflektory przeciwmgielne firmy WESEM. Zobaczę w praktyce, jak sobie dają radę. Nie chciałem ryzykować montażu oświetlenia niezgodnego z przepisami.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Pawel »

Ten "mój" diagnosta stwierdził, że na podstawie takiego dodatkowego oświetlenia (które nie jest zgodne z przepisami) może nie podbić przeglądu, a w razie kontroli upierdliwy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny... :wacko: :egh: . Człowiek chce być bardziej widoczny i bezpieczniejszy, ale nie do końca może :niewiem: .
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: tomekpe »

Pawel pisze:Ten "mój" diagnosta stwierdził, że na podstawie takiego dodatkowego oświetlenia (które nie jest zgodne z przepisami) może nie podbić przeglądu, a w razie kontroli upierdliwy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny... :wacko: :egh: . Człowiek chce być bardziej widoczny i bezpieczniejszy, ale nie do końca może :niewiem: .
Terenówki mają takie specjalne osłony na dodatkowe reflektory, aby być 'street legal'. Zatem następnym razem jedź z zasłoniętymi reflektorami i wyjaśnieniem, że są do jazdy poza drogami publicznymi.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: Pawel »

Dobry sposób, nie wiedziałem, że tak można :thumbsup: . W prawdzie światła w moim moto są legalne, ale w innym przypadku może się przydać :wink: .
Awatar użytkownika
gans
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 01.01.2017, 16:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: KR / RJS

Re: Montaż dodatkowego oswietlenia .....

Post autor: gans »

Grzebałem niedawno w internecie na temat dodatkowe oświetlenie vs przepisy i tu jest bardzo fajnie opisane ( przykłady z obrazkami ).
Ile jakich świateł i gdzie można mieć. Artykuł z końca 2016.
Jeśli dobrze zrozumiałem (a autor poprawnie interpretuje przepisy) to można by legalnie założyć jedno drogowe światło centralnie pod oryginalnym.
A przeciwmgłowych używać legalnie nie tylko we mgle:
Lightbary przeciwmgłowe (typ B lub F3):

widoczność zbliżona do świateł drogowych przy mniejszym oślepieniu jadących z naprzeciwka;
legalne używanie w warunkach niedostatecznej widoczności lub na drogach krętych;
oświetlenie zgodne z prawem.
Ciekawe jak obliczyć czy droga jest dostatecznie kręta. :smile:
Jest też o zaślepkach:
Jeżeli sporo jeździmy off-road i zależy nam mimo to na większej ilości reflektorów długich, może pewnym rozwiązaniem będą zaślepki świateł, dzięki czemu nie będzie można ich używać na drogach publicznych.
https://moto-kaplan.autokult.pl/28974,l ... prawem,all

Ciekawe jak się mają do sprawy światła doświetlające zakręty montowane w nowszych samochodach. Wszak kierownica moto wężykuje- czyli moto cały czas jest w skręcie :grin:
GS500 >> ... >> XL650V
Litr benzyny wlej do żył, żebyś zły i twardy był, bo od dziś ten cały złom, to twój dom...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość