Montaz amortyzatora skretu.

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Balik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 19.04.2022, 18:24
Mój motocykl: XL700V

Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Balik »

Witam. Czy ktoś z was montował amortyzator skretu do xl700v ? Chce zamontować w moim motocyklu i szukam zdjęć itd jak to mają zrobione. Noc ni mogę znalesc. Czy ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: grad74 »

A że się tak głupio zapytam - po co Ci to?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Balik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 19.04.2022, 18:24
Mój motocykl: XL700V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Balik »

Ponieważ podczas jazdy gdy puszcze kierownice mam drgania w lewo i prawo na wierownicy. Wiem , wiem zaraz będzie lawina odpowiedzi wymien opony , łożysko główki ramy czy też że rama krzywa. Powiem tak. Opony mam nowe , wszystko posprawdzane razem z rama i jest wszystko ok. Tarcze , klocki nowe. Mam dołożona przednia szybę wyższa oraz deflektor. Dodatkowo mam jeszcze kufry. Gadałem z mechanikiem i twierdzi że to dlatego tak jest. Gdy kufry zostały ściągnięte i z ciekawości zmieniłem na orginalna szybę wszystko jest ok lecz nie mam zamiary tak jeździć bez wyższej szyby i deflektora oraz bez kufrow. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl to amortyzator skretu i dlatego takie a nie inne pytanie. 😁🙂 pozdrawiam
Balik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 19.04.2022, 18:24
Mój motocykl: XL700V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Balik »

Balik pisze: 29.09.2022, 14:57 Ponieważ podczas jazdy gdy puszcze kierownice mam drgania w lewo i prawo na kierownicy. Wiem , wiem zaraz będzie lawina odpowiedzi wymien opony , łożysko główki ramy czy też że rama krzywa. Powiem tak. Opony mam nowe , wszystko posprawdzane razem z rama i jest wszystko ok. Tarcze , klocki nowe. Mam dołożona przednia szybę wyższa oraz deflektor. Dodatkowo mam jeszcze kufry. Gadałem z mechanikiem i twierdzi że to dlatego tak jest. Gdy kufry zostały ściągnięte i z ciekawości zmieniłem na orginalna szybę wszystko jest ok lecz nie mam zamiary tak jeździć bez wyższej szyby i deflektora oraz bez kufrow. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl to amortyzator skretu i dlatego takie a nie inne pytanie. 😁🙂 pozdrawiam
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Dlugi1 »

Piszesz, że sprawdzałeś wszystko. Może niedokładnie, szczególnie mam na myśli łożyska główki ramy.
Mam wysoką szybę, naprawdę spory deflektor. W tym roku mocno obładowany moto - sakwy, kufer i namiot 4-ka - nie przejawiał żadnych objawów shimmy.
Przed sezonem robiłem pełen serwis przedniego zawieszenia (olej, uszczelniacze, panewki a dodatkowo dołożone sprężyny zaworowe) + wymieniłem łożyska główki ramy. I w tej wymianie upatrywałbym rozwiązania problemu. Ważne, by dokładnie dobić łożyska i prawidłowo dokręcić nakrętki, błędy przy tej czynności mogą się właśnie tak objawiać, choć być nie do wychwycenia na postoju - IMO...
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Qter »

Drgania kierownicy w xl 700 to znany temat - było już o tym na forum. Czasem zmiana szyby, jazda bez kufra itp pomagały. Jednym to przeszkadza inni nawet tego nie odczuwają. Najlepiej było by pożyczyć amor na test. Sam montaż z tego co wiem to nic trudnego a czy rozwiąże problem to nie wiem.

Pzdr

Qter

Wysłano gołębiem pocztowym

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Balik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 19.04.2022, 18:24
Mój motocykl: XL700V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Balik »

Dlugi1 pisze: 29.09.2022, 21:34 Piszesz, że sprawdzałeś wszystko. Może niedokładnie, szczególnie mam na myśli łożyska główki ramy.
Mam wysoką szybę, naprawdę spory deflektor. W tym roku mocno obładowany moto - sakwy, kufer i namiot 4-ka - nie przejawiał żadnych objawów shimmy.
Przed sezonem robiłem pełen serwis przedniego zawieszenia (olej, uszczelniacze, panewki a dodatkowo dołożone sprężyny zaworowe) + wymieniłem łożyska główki ramy. I w tej wymianie upatrywałbym rozwiązania problemu. Ważne, by dokładnie dobić łożyska i prawidłowo dokręcić nakrętki, błędy przy tej czynności mogą się właśnie tak objawiać, choć być nie do wychwycenia na postoju - IMO...

Możesz powiedzieć jak prawidłowo dobić łożyska i dokręcić nakrętki, z jaką siła itd. Pozdro
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Dlugi1 »

Cały remont przedniego zawieszenia robiłem opierając się na filmikach z YT Stajni Motocyklowej:
lagi:
https://www.youtube.com/watch?v=hFgGsG2NZT0

łożysko - dokręcanie od tego momentu, ale warto cały oglądnąć:
https://youtu.be/a4KOC4X8FPQ?t=1385
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: grad74 »

Balik pisze: 29.09.2022, 14:57 Ponieważ podczas jazdy gdy puszcze kierownice mam drgania w lewo i prawo na wierownicy. Wiem , wiem zaraz będzie lawina odpowiedzi wymien opony , łożysko główki ramy czy też że rama krzywa. Powiem tak. Opony mam nowe , wszystko posprawdzane razem z rama i jest wszystko ok. Tarcze , klocki nowe. Mam dołożona przednia szybę wyższa oraz deflektor. Dodatkowo mam jeszcze kufry. Gadałem z mechanikiem i twierdzi że to dlatego tak jest. Gdy kufry zostały ściągnięte i z ciekawości zmieniłem na orginalna szybę wszystko jest ok lecz nie mam zamiary tak jeździć bez wyższej szyby i deflektora oraz bez kufrow. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl to amortyzator skretu i dlatego takie a nie inne pytanie. 😁🙂 pozdrawiam
No tak, to zrozimiałe, że chcesz zawalczyć z problemem, choć nie słyszałem, żeby ktokolwiek dokładał takie ustrojstwo do TA, no chyba że TA z zaprzęgiem. Trochę mnie nie przekonuje to że skoro wszysto u Ciebie jest w porządku to się cokolwiek takiego dzieje. Ja absolutni nie neguję Tego, że wszystko zostało zrobione OK , ale może prawie OK? Długi może mieć rację że coś zostało zrobione "nie tak jak powinno". Zaś z własnego doświadczenia wiem że u mnie w PD10 też pomimo tego że zrobiłem przód najstaranniej jak umiałem plus nowe opony i centowanie , też przy około 70 - 80 kmh na idealnie gładkiej jezdni czuję że coś mi tam delikatnie koło podskakuje i też nie mogę puścic kiery bo dostaje wężykowania (choć jak się puści kierę to na początku przez pierwsze 2 sekundy tego nie ma) . Ale szczerze to kto jeździ bez trzymanki? U mnie pomimo takich drobnych niedogodności jeździ się normalnie , na kierze nie czyć żadnych drgań ani wibracji a już na pewno nie wyrywa kierownicy z rąk. i w sumie też nie wiadomo co jest tego przyczyną? Mam jeszcze takiego pomysła że to wina opony. Załozę kiedyś na próbę na przód typową szosówkę i wtedy zobaczę.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Artek »

Może to pomoże choć trochę...
Widzę dużo rzeźbienia, aby to dostosować do trampka 700.
Trzymam kciuki i pochwal się, jak coś już zrobisz :thumbsup:
4018
4017
Dominator.
Balik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 19.04.2022, 18:24
Mój motocykl: XL700V

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: Balik »

Czesc wam . Trochę czasu minęło od kiedy opisywałem swój problem. Usterka usunięta. Pojechałem do innego mechanika z polecenia wujka Google. Hehe. Gość widać chyba w porządku więc zostawiam mu motocykl I niech szuka usterki. I co się okazało. Łożysko główki ramy do wymiany. Po wymianie mechanik jeździł i twierdzi że wszystko jest ok i nic już nie trzęsie kierownica. Ja niestety jeszcze nie sprawdzałem osobiście bo u nas dużo śniegu ale wierzę mu na słowo. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje od was.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Montaz amortyzatora skretu.

Post autor: nostrik »

No i co, jest OK? Napisz, bo niedługo znowu śnieg spadnie ;-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość