Grzane manetki OXFORD

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: wilq.bb »

Hawk1985 pisze:Pytanie jaki jest powód usunięcia tematu

wytapatalkowano

Nie opłacił rocznej składki - tam jest zasada - handlujesz płacisz składkę.
Kontakt do niego dalej tam jest - znajdź użytkownika i skrobnij PW.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Adam_M »

Dzięki, ogarnę temat;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: bartekk »

Tuoring zakładałem przed Myczkami.
Grzańce touring i adventure można dociąć do 110mm ( długość trampkowa), sports 114mm ( za długie - odpadają). Grzańce niezależnie czy dotniesz, czy nie, nie mają zakończenia - zastaje dziura. Ponadto ( moje zdanie ), jeżeli nie dotniesz grzańców, w razie gleby niemożna przewidzieć jak rozerwie się guma - czy do granicy metalu na kierownicy, czy dalej uszkadzając element grzejny. Warto zabezpieczyć grzańce i założyć ciężarki na kierę.
Wydaje mi się że kable w touringu są długie - powinny sięgnąć do aku, nie sprawdzałem. U siebie mam założony przekaźnik pod czachą i tam wpinam dodatkowe klamoty:
1. nie muszę prowadzić kolejnej pary przewodów do aku
2. wyłączam stacyjkę - cały szpej jest odcięty od zasilania, nie ma niebezpieczeństwa że rozładuje mi aku - nawigacja, gniazdo zapalniczki, grzańce.
3. sterownik grzańców ma co prawda zabezpieczenie przed rozładowaniem aku, ale sam również pobiera jakiś mikro prąd.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Nadol »

Pisząc długość przewodów miałem na myśli przewody bezpośrednio przy manetkach a nie dalej do aku. Chodzi o samo miejsce łączenie przewodów od manetek.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Adam_M »

bartekk pisze:Tuoring zakładałem przed Myczkami.
Grzańce touring i adventure można dociąć do 110mm ( długość trampkowa)
a czy trampkowe manetki nie maja przypadkiem 120mm? No i według producenta touringi można dociąć do 110mm, ale adventure już tylko do 122mm.
bartekk pisze:Grzańce niezależnie czy dotniesz, czy nie, nie mają zakończenia - zastaje dziura. Ponadto ( moje zdanie ), jeżeli nie dotniesz grzańców, w razie gleby niemożna przewidzieć jak rozerwie się guma - czy do granicy metalu na kierownicy, czy dalej uszkadzając element grzejny. Warto zabezpieczyć grzańce i założyć ciężarki na kierę.
No ja ma do oryginalnych manetek założone ciężarki, więc problem dziury, akurat u mnie, nie będzie występował ;)

bartekk pisze: U siebie mam założony przekaźnik pod czachą i tam wpinam dodatkowe klamoty:
Tak też będę montował manetki, na przekaźniku ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
gmaras
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 06.10.2015, 19:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: JELENIA GÓRA

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: gmaras »

Mam założone ADWENTURE V8 docięte w miejscu przewidzianym przez producenta do tego ciężarki pasują prawie idealnie więcej zabawy było przy manetce gazu trzeba zeszlifować żeby doszła do końca ale nie jest to jakiś straszny problem
Obrazek
Obrazek
KOMAR-->MOTORYNKA--> WSK 125 i 175--> SIMSON -->ETZ 250 --> CZ125 --------> XL600V
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Lancha »

bartekk pisze:Tuoring zakładałem przed Myczkami.
Grzańce touring i adventure można dociąć do 110mm ( długość trampkowa),
Ja kupiłem Adventure i da się je dociąć jedynie do 122 mm (zgodnie z liniami na manetce i informacją producenta), więc byłyby za długie. Touring faktycznie Oxford podaje, że można skrócić z 120 do 110 mm.

Czy komuś faktycznie udało się wcisnąć Adventure zamiast oryginalnych w TA XL650V?
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: HarryLey4x4 »

o ile kojarzę to mam właśnie adventure w 650tce
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Lancha »

Na fabrycznej kierownicy, bez przesuwania przełączników bliżej środka? Bo mnie po przycięciu maksymalnie ile się da zostałoby kilka mm luźnej gumy na końcach.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Lancha »

A tulejkę rolgazu wymieniałeś na dłuższą, czy zostawiłeś taką jaka była?
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Piotr76 »

Takie pytanko. Czy miał ktoś może takie objawy że nie można na sterowniku zwiększyć temperatury pracy? Grzeje tylko na 30%. Czy to będzie do wymiany ta centralka ,czy się ją da naprawić ? Z góry dzięki za pomoc.
Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Tomek70 »

Cześć.
Musze wymienić manetki bo już się powycierały. Chce kupić same manetki grzane Oxroda.
Pytanie gdzie jest złączka kabelka? Czy manetka jest kupowana z kabelkiem i gdzie on prowadzi? Czy ma jakąś złączkę w samej manetce, czy gdzieś w sterowniku? Jak to wygląda?
Idzie wiązka kabli, gdzieś za kierownice pod spód, ale jeszcze się tam nie dobierałem.
Dzięki
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Dlugi1 »

Od każdej manetki idzie kabel zakończony wtyczką. Te wtyczki wpinane są w kabel od sterownika. Możesz kupić same manetki - popatrz na all.. na zdjęcia wiązek, łatwiej załapiesz czego u Ciebie szukać pod kierownicą. Kable są dość długie i na pewno pozawijane pod kierą/licznikiem.
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Tomek70 »

Dlugi1 pisze: 28.09.2023, 12:24 Od każdej manetki idzie kabel zakończony wtyczką. Te wtyczki wpinane są w kabel od sterownika. Możesz kupić same manetki - popatrz na all.. na zdjęcia wiązek, łatwiej załapiesz czego u Ciebie szukać pod kierownicą. Kable są dość długie i na pewno pozawijane pod kierą/licznikiem.
Gdzieś na zdjęciach widziałem 2 rodzaje wtyczek, jedne okrągłe wsuwki, drugie takie białe prostokątne.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Dlugi1 »

Właśnie patrzyłem na nasz znany portal i rzeczywiście - Oxford zmienił połączenie, teraz wygląda na uszczelnione -takie czarne wtyczki. Albo spróbujesz kupić manetki ze starymi kostkami (białymi, przypuszczam że takie masz), albo kupujesz jakiekolwiek, nie zwracając uwagi na wtyczki a później ewentualnie sam sobie przerobisz na superseal. Kable są ze sporym zapasem dawane, jest z czego ciąć.
Zwróć uwagę na długości manetek.
Batku
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 02.06.2023, 22:15
Mój motocykl: XL700V

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Batku »

Hej.

Grzane manetki są dobierane do motocykla czy generalnie to jakiś standard i zawsze pasują?

Elektrycznie sobie poradzę w każdym przypadku, bo to moja codzienność. Nie chciałbym się nadziać na za krótkie/długie, za mała/duża średnica, brak jakiegoś uchwytu/mocowania, jakieś prowadzenie, które jest lub go nie ma itd..

Pozdr
B
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Grzane manetki OXFORD

Post autor: Hawk1985 »

Grzanetki dobiera się do średnicy kierownicy, i do długości.
Sam będę zakładać do Vstroma 650 i tam pasuje wersja Touring.
Nie pamiętam jak było w Trampku, ale jest wysoce prawdopodobne że pasują Touringi

Wytapatalkowano

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość