Crashpady w kierownicy jak zamontować?

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Awatar użytkownika
Wilkowaty
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 27.09.2017, 16:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Crashpady w kierownicy jak zamontować?

Post autor: Wilkowaty »

Stałem się szczęśliwym posiadaczem grzanych manetek. Nie przycinałem ich jeszcze, bo pomyślałem sobie, że przy okazji zamontuję w kierownicy crashpady i ładnie wszystko dopasuję, no i wszystko byłoby ok, bo przecież sam ich montaż nie jest jakimś szczytem umiejętności mechanicznych, ale gdy rzuciłem okiem w głąb otworów kierownicy, to znalazłem tam metalowe tulejki/wkładki, które niestety uniemożliwiają wsunięcie crashpadów.

I teraz pytanie, czy to jest standard w Trampku i jak je wygrzebać? Wyglądają, jakby tam były fabrycznie od zawsze... :omg:
Widziałem, że niektóre Trampiszony mają zamontowane crashpady...

Może ktoś już trafił na taki przypadek?
Shadow VT 750, Shadow VT 1100 Sabre, Transalp 650, BMW F650 ...
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Crashpady w kierownicy jak zamontować?

Post autor: meny72 »

Wilkowaty pisze:Stałem się szczęśliwym posiadaczem grzanych manetek. Nie przycinałem ich jeszcze, bo pomyślałem sobie, że przy okazji zamontuję w kierownicy crashpady i ładnie wszystko dopasuję, no i wszystko byłoby ok, bo przecież sam ich montaż nie jest jakimś szczytem umiejętności mechanicznych, ale gdy rzuciłem okiem w głąb otworów kierownicy, to znalazłem tam metalowe tulejki/wkładki, które niestety uniemożliwiają wsunięcie crashpadów.

I teraz pytanie, czy to jest standard w Trampku i jak je wygrzebać? Wyglądają, jakby tam były fabrycznie od zawsze... :omg:
Widziałem, że niektóre Trampiszony mają zamontowane crashpady...

Może ktoś już trafił na taki przypadek?
Jezeli mowa o trampku to w srodku kiery sa oyginalne ciężarki, ja w swoim wepchalem je glebiej i zalozylem crashpady. (Tamte wyjmowalem szczypcami do pierscieni segera aby zobaczyc co to jest...)
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Crashpady w kierownicy jak zamontować?

Post autor: Dlugi1 »

Kiedyś w otchłani internetu widziałem filmik, jak gość wyciąga te ciężarki z kiery. Wkręcił długą śrubę (przedłużoną prętem) na której ciężarkiem udarowo wyciągnął ten obciążnik.
Pod warunkiem, że tam jest otwór nagwintowany, bo nie pamiętam czy był czy dopiero go robił...
Awatar użytkownika
Wilkowaty
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 27.09.2017, 16:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Re: Crashpady w kierownicy jak zamontować?

Post autor: Wilkowaty »

Pod warunkiem, że tam jest otwór nagwintowany
Niestety nie ma...
Shadow VT 750, Shadow VT 1100 Sabre, Transalp 650, BMW F650 ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość