Usunięcie katalizatora XL 700

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
Klema123
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2013, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Chocicza

Usunięcie katalizatora XL 700

Post autor: Klema123 »

Chce kupic Transalpa 700, caly czas zbieram kase.. Ogladam filmiki na necie i zastanawia mnie jedno... Dlaczego ten gosc wyrzucil kata i zamontowal bezposrednio do kolektora ?



Chcial zyskac na mocy ? Na glosniejszym wydechu ?
Ostatnio zmieniony 08.01.2015, 11:18 przez Wolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: tytuł wątku
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: herni74 »

A po co ten kat ? Według mnie lepiej jakoś motocykl "chodzi" bez kata jakiś taki mocniejszy jest ...
Klema123
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2013, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Chocicza

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Klema123 »

Czyli bez kata wszystko jest ok.. tylko mocniej i glosniej ? Reszta jest bez zmian.. nic sie nie uszkodzi ? Kiedys ktos mowil, ze 700tka bez kata musi byc regulowana w jakis sposob...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Adampio »

Katalizator służy wyłącznie zaspokojeniu żądań ekoterrorystów i jego brak wcale nie musi zwiększać głośności. A silnik sie reguluje do każdego tłumika (szerzej układu wydechowego) inaczej
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: herni74 »

Adampio pisze:Katalizator służy wyłącznie zaspokojeniu żądań ekoterrorystów i jego brak wcale nie musi zwiększać głośności. A silnik sie reguluje do każdego tłumika (szerzej układu wydechowego) inaczej
W przypadku mojego TA było dużo ciszej z "katem' i dopiero teraz zaczął Trans oddychać po wycięciu . :yaho:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Adampio »

herni74 pisze:
Adampio pisze:W przypadku mojego TA było dużo ciszej z "katem' i dopiero teraz zaczął Trans oddychać po wycięciu . :yaho:
Jak tylko wyciąłeś to musi być głośnieszy. Ja po zabicu katalizatora w puszce dałem w jego miejsce tłumik z wersji bezkatlizatorowej i bylo nawet ciszej bo tłumik nowy :smile:
Klema123
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2013, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Chocicza

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Klema123 »

Kupie Transalpa 700(bo takiego chce:) ), zaloze Leo Vince (przykladowo), wytne kata i musze wyregulowac silnik. To konieczne, tak ? Rozumiem, ze jesli tego nie zrobie to nie bedzie 'gadal' jak sie nalezy
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: herni74 »

Klema123 pisze:Kupie Transalpa 700(bo takiego chce:) ), zaloze Leo Vince (przykladowo), wytne kata. To konieczne, tak ? Rozumiem, ze jesli tego nie zrobie to nie bedzie 'gadal' jak sie nalezy

Według mnie tak!
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: mirkoslawski »

Zanim zaczniesz regulować, sprawdź efekt zmiany wydechu (np. kolor świec, poziom spalania paliwa i ewentualnie oleju) bo czasem nic nie trzeba ruszać :wink:
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 846
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Marcin-BB »

Zanim zaczniesz cokolwiek wycinać poczytaj fachową literaturę- nie forum. Jak znajdę to tu wkleję przedruk artykułu z niemieckiego "Das Motorrad" gdzie na hamowni testowano AT rd07 z pięcioma różnymi wydechami przelotowymi- łącznie z tymi najdroższymi jak Leo czy Arrow. Żaden z akcesoryjnych nie był lepszy od oryginału- jeśli już była różnica w mocy (+2-3 KM) to był gorszy moment obrotowy lub krzywa jego przebiegu, i na odwrót. Wycięcie katalizatora będzie miało podobny efekt. Wzrost hałasu na pewno, a wzrost mocy- niekoniecznie. Robił ktoś z Was pomiary na hamowni z wyciętym katalizatorem?? Warto ryzykować?
Jak już chcesz mieć Leo to sobie go zamontuj- ale normalnie. +10 pkt do lansu i mniejsza waga- dlatego warto.
I jeszcze jeden fakt, o którym nikt tu nie wspomniał. Póki co przeglądy techniczne są w tym kraju traktowane po macoszemu. Diagnosta macha ręką i ma w nosie wydech- byle nie był za głośny. Ale za kilka lat Związek Socjalistycznych Republik Europejskich- w skrócie EU- przykręci śrubkę, i bez katalizatora motor przeglądu nie dostanie. Sonda spalin nie da się oszukać- nawet jak zdolny spawacz rozpruje i zaszyje puszkę po mistrzowsku.
Grzebanie przy wydechach ma sens przy singlu-zwłaszcza mocnym,ale trzeba to robić z głową, by nie pogorszyć pracy silnika. Przy TA z jego 50-cioma kucami, różnice są naprawdę znikome. Za to mogą być efekty uboczne w postaci konsumpcji oleju lub wypalania gniazd zaworowych. Ale to już trzeba długodystansowe testy robić, bo po kilku jazdach nic nie stwierdzisz.
Klema123
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2013, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Chocicza

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Klema123 »

Dziekuje za Wasze wypowiedzi :) Dobrze jest dowiedziec sie czegos... zanim zrobie blad.
Szczerze to mialem mieszane uczucia co do wycinania kata. Po prostu chce miec ladny, donosny i moze troche basowy dzwiek z takiej 700tki... ale nie chce niczego uszkodzic :) Podkreslam, ze narazie zbieram kase na moto i info o nim :) Wiec jesli ktos ma jakies przydatne wskazowki - chetnie poczytam
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Nadol »

Dodam tylko, że 700 całkiem nieźle brzmi nawet na fabrycznym - porównanie do 600/650 też fabrycznych.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: falco »

Marcin-BB pisze:Zanim zaczniesz cokolwiek wycinać poczytaj fachową literaturę- nie forum.
Dawno nie czytałem tak mądrej i rzeczowej wypowiedzi na forum na którym (niestety) od pewnego czasu brylują "patenty" od których (po samym przeczytaniu) zbiera mi się na pusty śmiech.

Podpisuję się wszystkim czym tylko mogę pod słowami Marcina-BB. Brawo!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Klema123
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2013, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Chocicza

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: Klema123 »

Nie zapytałem o najważniejsze :) Jakie wydech wybieralibyście do 700tki ? (oprocz oryginalnego)
Leo Vince? Mivv ? Czy inny? Konkrety poproszę :)
Pozdrawiam
tommi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 268
Rejestracja: 23.01.2012, 21:19
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydech, tłumik.. czy jak kto woli :)

Post autor: tommi »

Ja latam na pustym wydechu oryginalnym + kat i na hamowni wyszły dane fabryczne. Brzmienie silnika bardziej basowe . Po kilku latach wszystkie 700 będą wymagały wymiany wydechu bo oryginał ze zwykłej blachy szybko koroduje :thumbsdown:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość