Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Wszystko, co nie pasuje do powyższych.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: HarryLey4x4 »

Chciałem podpytać czy ktoś z Was może mi polecić zakup konkretnej spawarki. Oczywiście na ten moment nie mam zielonego pojęcia o spawaniu , a czasem trzeba w domu coś spawnąć i znudziło mi się jeżdżenie z każdą pierdołą do zaprzyjaźnionego warsztatu. Ponadto mam teraz własny warsztacik przydomowy i chcę posiąść podstawy tej wiedzy by móc np. pobawić się w przeróbki motocykli. Szukam oczywiście porad u różnych źródeł, ale może i tu znajdę jakieś rozsądne podpowiedzi.
Założenia podstawowe : ok 200 A , nie elektroda , tylko na drut, zasilanie 230/400V , prosta w obsłudze i regulacjach , bez bajerów , dobrze by było gdyby serwisy miały dobry dostęp do części, bo zapewne będzie to moja ostatnia spawarka w życiu :lol:
Cel : Podstawowe prace warsztatowe, także spawanie elementów ramy , stelaże itp.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: meny72 »

HarryLey4x4 pisze:Chciałem podpytać czy ktoś z Was może mi polecić zakup konkretnej spawarki. Oczywiście na ten moment nie mam zielonego pojęcia o spawaniu , a czasem trzeba w domu coś spawnąć i znudziło mi się jeżdżenie z każdą pierdołą do zaprzyjaźnionego warsztatu. Ponadto mam teraz własny warsztacik przydomowy i chcę posiąść podstawy tej wiedzy by móc np. pobawić się w przeróbki motocykli. Szukam oczywiście porad u różnych źródeł, ale może i tu znajdę jakieś rozsądne podpowiedzi.
Założenia podstawowe : ok 200 A , nie elektroda , tylko na drut, zasilanie 230/400V , prosta w obsłudze i regulacjach , bez bajerów , dobrze by było gdyby serwisy miały dobry dostęp do części, bo zapewne będzie to moja ostatnia spawarka w życiu :lol:
Cel : Podstawowe prace warsztatowe, także spawanie elementów ramy , stelaże itp.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Myślę że chodzi ci o migomat, polecam polski- bester oraz lincoln na tych pracowałem, sam posiadam starego telwina.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: grad74 »

Dokładnie, weź Besterka i bedziesz zadowolony. Jedno co ważne to wez wersje z możliwością spawania w oslonie gazu. Ja do spawania zwyklego uzywam dwutlenku wegla. Natomiast do precyzyjnego spawania uzywam pół na pół z argonem, albo samego argonu. Koszt wymiany 6kg butli "Co2" to okolo 20 zl a argon to 50zł. Nie pchaj sie w jakies spraje antyodpruskujace. To badziewie i tylko się nadenerwujesz a nie naspawasz. I weź taka zeby mozna bylo zalozyc drut do 1mm, bo czasem 0,8 to mało. Tak samo ochrona oczu. Nie baw sie w recznie trzymana oslone ze szklem przyciemnianym na stale, to prehistoria i niewygodne w domowych warunkach. Kup sobie pełną maske opuszczana z automatycznym przyciemnianiem i bedziesz zadowolony. Wydatel lekko wiekszy ale komfort spawania nieporownywalny. No i życzę milej zabawy :thumbsup:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: miksol »

Bester lub Lincoln polecam
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: HarryLey4x4 »

Poszedłem troszeczkę dalej.
Zakupiony ESAB C200i . Umożliwia w razie czego położenie także lutospawów, cokolwiek to znaczy :lol:
Dzięki za podpowiedzi . Czekam teraz na przesyłkę i później zaczynam zabawę.
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Kupujemy spawarkę - jaką wybrać?

Post autor: kanuj »

Jakiego TIG-a moglibyście polecić?
Z jonizacją półka średnia :) do domowego użytkowania.
Budżet 2 tyś. +/-
może?
https://investhoreca.pl/10020165-IOTA-2 ... _DEALw_wcB

https://www.ceneo.pl/35914410;pla?se=z3 ... #tab=click
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość