Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wolo »

start
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Thorin »

Dość ciekawa trasa w na około Dynowa, jest wszystko: asfalt, szutry, drogi polne i leśne, jeden bród, jeden prom. Wszystko legalne! :grin:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cqjhizsewzzagybr
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: magyar »

Kilka kilometrów szutrów, dziurawego asfaltu z kilkoma łatwymi przejazdami przez brody po płytach żelbetowych. Jechałem od Smolnika do Komanczy, ale chyba można przedlużyć przejazd do Rzepedzi
Obrazek

Obrazek

Wołkowyje-Stężnica-Baligród, tu też "przeprawy" :wink:
http://lh6.ggpht.com/_SC1yU50oROc/THLht ... ligrod.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Thorin »

m.a.g.y.a.r. pisze:Kilka kilometrów szutrów, dziurawego asfaltu z kilkoma łatwymi przejazdami przez brody po płytach żelbetowych. Jechałem od Smolnika do Komanczy, ale chyba można przedlużyć przejazd do Rzepedzi
Obowiązkowo trzeba (kolejne 2 brody)!
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: JanuszCh. »

Thorin pisze:Dość ciekawa trasa w na około Dynowa, jest wszystko: asfalt, szutry, drogi polne i leśne, jeden bród, jeden prom. Wszystko legalne! :grin:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cqjhizsewzzagybr
Jak jechałeś w Słonnem czy przez kładkę czy jakoś inaczej. Prawdę mówiąc to prawie na moim podwórku ale nie jechałem takiej traski. A odcinek Szklary - Drohobyczka to pewno częściowo jakieś polne drogi?? :thumbsup:
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Thorin »

W Słonnym jechaliśmy asfaltem, później jak się skończył to polną, za lasem w lewo do przeprawy promowej. Na kładkę nie jechaliśmy, bo akuratnie trochę ludzi tamtędy szło.
Odcinek Szklary - Drohobyczka to 90% szuter i polne drogi. Na asfalt wjeżdżam tylko na krótko w Laskówce. Od Drohobyczki już niestety asfaltem...
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

Przyjemna trasa na popołudnie.
Trasa: Krosno – skansen w Bóbrce – Wietrzno – Dukla – Chyrowa – Olchowiec – Polany – Myscowa – Krempna – Kąty – Nowy Żmigród – Toki – Nienaszów – Krosno

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótki opis + zdjęcia

mapa

P.s. Trasa jest rozwojowa, bo na zachód od Krempnej też jest co zwiedzać.
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: magyar »

Bardzo podoba mi się ten brud i kładka z drugiego zdjęcia :smile: Wybieram się niebawem kolejny raz w Beskid Niski i planowałem fragment trasy przez Kąty - Myscowa - Chyrowa, więc na pewno będę miał okazję go przejechać.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

magyar pisze:Bardzo podoba mi się ten brud i kładka z drugiego zdjęcia :smile: Wybieram się niebawem kolejny raz w Beskid Niski i planowałem fragment trasy przez Kąty - Myscowa - Chyrowa, więc na pewno będę miał okazję go przejechać.
Powodzenia :) mi zabrakło odwagi i zawróciłem w stronę Krempnej. Jakoś nie chciałem na drugiej samodzielnej jeździe uczyć się forsowania rzek.

Tymczasem popołudnie spędziłem znowu w trasie. Tym razem poniosło mnie na wschód przez Duklę do Komańczy i przez Bukowsko do Krosna. Ciekawie było, zwłaszcza że od Bukowska droga składała się wyłącznie z zakrętów.

Poniżej cerkiew w Wisłoku Wielkim
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Tomko »

Piękne miejsca. Jak mogę zapytać to jest jeszcze ciekawego do zobaczenia na Podkarpaciu ? :blush:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

tomaszb2 pisze:Piękne miejsca. Jak mogę zapytać to jest jeszcze ciekawego do zobaczenia na Podkarpaciu ? :blush:
Można by o tym książkę napisać, tyle tego jest. Ostatnio wzięło mnie na cerkwie i w jednej z nich dostałem mapę szlaku architektury drewnianej. Nie spodziewałem się, że aż tyle tego jest w okolicy. Poza tym Beskid Niski przechodzi w Bieszczady, więc i górek w okolicy pod dostatkiem. Zarówno żeby pochodzić jak i pojeździć. Na miłośników wody czeka Jezioro Solińskie. Po drodze w Bieszczady warto zahaczyć o Sanok, gdzie prężnie rozwija się muzeum Beksińskiego. A jak ktoś woli coś spokojniejszego, to w tym samym budynku jest stała ekspozycja ikon. Zaś w charakterze smaczku, koło Krosna jest Węglówka gdzie rośnie dąb mogący śmiało konkurować z Bartkiem. Tuż obok jest zamek Odrzykoń, gdzie podobno działa się akcja "Zemsty". Na miłośników historii nowszej czekają bunkry w okolicy Strzyżowa i "Dolina śmierci" koło Dukli. To tak tytułem wstępu :)

W wolnej chwili wrzucę tu kilka fotek z wczorajszej trasy. Poza tym zawsze w razie czego pisz na priv, może uda mi się coś konkretnego podpowiedzieć :)

Edit (30.04.12): Trochę się pospieszyłem bo większość fotek pochodzi z terenu woj. Małopolskiego :oops: . Pomijając kolejne cerkwie, trafił się ciekawy odcinek ze Zdyni, przez schronisko Radocyna, Krzywą aż do Małastowa.

Obrazek

Idealna trasa by oswoić się z jazdą terenową. Chociaż mam wrażenie, że po deszczu może tam być ciekawiej.
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Tomko »

Piękna dróżka :) Na pewno napiszę na PW. Może zrobimy wymianę ? Najpierw polatamy u ciebie a potem wpadniesz do mnie(świętokrzyskie)?? :grin:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

Oj, świętokrzyskie znam tylko z wędrówki pieszej, ale na motorze może być jeszcze ciekawiej :) Na Podkarpaciu wprawdzie bywam nieregularnie, ale coś się da zrobić.
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: magyar »

Reindeer pisze: W wolnej chwili wrzucę tu kilka fotek z wczorajszej trasy. Poza tym zawsze w razie czego pisz na priv, może uda mi się coś konkretnego podpowiedzieć :)

Edit (30.04.12): Trochę się pospieszyłem bo większość fotek pochodzi z terenu woj. Małopolskiego :oops: . Pomijając kolejne cerkwie, trafił się ciekawy odcinek ze Zdyni, przez schronisko Radocyna, Krzywą aż do Małastowa.
Dwa zdjęcia z tej trasy:
Obrazek

Obrazek

na tej trasie za tym brodem miedzy Radocyną i Czarną...
Obrazek
...jest podobna droga przez Długie na Wyszowatke:
Obrazek
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: magyar »

Ktoś zna te odcinki? Jak wygląda przejazd nimi?
https://maps.google.com/maps/ms?msid=21 ... 4,0.308647
Na mapie turystycznej mają ciągłość, tu są rozdzielone, chcę urozmaić dojazd w Bieszczady a nie mam czasu na błądzenie/zawracanie.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

magyar pisze:Ktoś zna te odcinki? Jak wygląda przejazd nimi?
https://maps.google.com/maps/ms?msid=21 ... 4,0.308647
Na mapie turystycznej mają ciągłość, tu są rozdzielone, chcę urozmaić dojazd w Bieszczady a nie mam czasu na błądzenie/zawracanie.
Osobiście to tam nie jechałem, ale rzuciłem okiem na dokładniejszą mapę (link: http://www.twojebieszczady.pl/mapa-on/biesz1.php ) i wygląda na to, że może to mieć sens. Znaków zakazu na mapie nie ma, nie jest to park narodowy, więc jest szansa się prześlizgnąć.

A tu link do całej mapy Bieszczad w wersji on line: http://www.twojebieszczady.pl/mapaonline.php
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Tomko »

Witam Szanowne Grono Podkarpackie!

Jest zima więc jest czas na wydumki na nowy sezon, w którym chcę pojeździć w Waszej okolicy.

Chętnie poczytam i podyskutuję o Waszych ulubionych miejscach, które trzeba koniecznie zobaczyć i trasach pod enduro

Zapraszam do rozmów w/w temacie.

Można liczyć na jakiegoś przewodnika? :grin:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

Zapraszam do zwiedzenia Pogórza Przemyskiego i jego pierścieni fortów .
Trasa miejscami off road.
Mapy nie wrzucam ,wystarczy w pisać w google i ma cie ,co i gdzie
.
Niestety w Polsce będę dopiero pod koniec czerwca.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: torak »

Witam Grupę podkarpacką.
Wspólnie z małżowinką planujemy zwiedzenie (po raz pierwszy) tego pięknego zakątku Polski jakim jest Podkarpacie.
Piszcie drodzy gdzie pojechać warto i co zobaczyć warto.
Piszcie którędy jechać warto.
Ogólny plan jest taki, by oficjalnie rozpocząć urlop krótką wizytą w Zakopanem a potem bokami na fshut. Meta nad Soliną. Po drodze spływ Dunajcem.
Więc...piszcie.
Acha, jeszcze:
1.Przeglądałem w atlasie okolice Ustrzyk i widzę że tam większość dróżek zamknięta jest dla ruchu. Jest tak rzeczywiście? Dlaczego?
2. Czy traski które są tu na zdjęciach to drogi publiczne?
Pozdrawiam ze Szczecina.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Reindeer »

torak pisze:Witam Grupę podkarpacką.
Wspólnie z małżowinką planujemy zwiedzenie (po raz pierwszy) tego pięknego zakątku Polski jakim jest Podkarpacie.
Piszcie drodzy gdzie pojechać warto i co zobaczyć warto.
Piszcie którędy jechać warto.
Ogólny plan jest taki, by oficjalnie rozpocząć urlop krótką wizytą w Zakopanem a potem bokami na fshut. Meta nad Soliną. Po drodze spływ Dunajcem.
Więc...piszcie.
Acha, jeszcze:
1.Przeglądałem w atlasie okolice Ustrzyk i widzę że tam większość dróżek zamknięta jest dla ruchu. Jest tak rzeczywiście? Dlaczego?
2. Czy traski które są tu na zdjęciach to drogi publiczne?
Pozdrawiam ze Szczecina.
Ad. 1. Jeżeli mówimy o Ustrzykach Górnych, to są one na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Ad. 2. Jeżeli chodzi o to co ja wrzucałem, to są to drogi publiczne. Nie wiem jak u innych.

A tak w ogóle, to czy mógłbyś sprecyzować co dokładnie was interesuje?
Dla przykładu, samych cerkwi na Podkarpaciu jest multum. Z innych ciekawych miejsc, na południe od Krosna jest Bóbrka, a w niej skansen przemysłu naftowego. Po drodze z Zakopanego, można zahaczyć o urokliwy Stary Sącz (w sumie to Małopolska, ale po drodze :smile: ). Moje rodzinne Krosno, nie jest wprawdzie zbyt duże, ale jak dla mnie ma klimat. Zwłaszcza, że na północ od niego są ruiny zamku i kilka ciekawych skałek. Z kolei w Sanoku jest muzeum ikon i malarstwa Beksińskiego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość