Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: torak »

Reindeer pisze:Ad. 1. Jeżeli mówimy o Ustrzykach Górnych, to są one na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Też. A "Park Krajobrazowy Doliny Sanu"? Tam też z głównych dróg zjechać nie wolno?
Reindeer pisze:A tak w ogóle, to czy mógłbyś sprecyzować co dokładnie was interesuje?
Nie mamy ściśle sprecyzowanych planów. Chcemy trochę poznać "okolicę". Lubimy zwiedzać zamki (również ruiny), stare obiekty wojskowe (bunkry), kolejowe(mosty i wiadukty, zabytkowe stacje kolejowe), hydrotechniczne (tamy, zapory), starówki ładnych mieścin, itp, itd. "Nie odpuścimy" również urokliwej przyrodzie. Obiekty sakralne, nie koniecznie.
Jednym zdaniem: chcemy duuużo ciekawego zobaczyć.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Witaj Torak.
1.Jeśli chodzi o rejon Ustrzyk Górnych to na pewno warto zajrzeć na Wołosate. Można tam zostawić moto bo dalej zresztą się nie da dojechać (zakaz) i wdrapać się na Tarnicę (najwyższy szczyt naszych Bieszczad) lub szlakiem udać się na Rozsypaniec. Fajne widoczki zwłaszcza jesienią. W Wołosatym jest również stadnina koni huculskich.
2.W m. Stuposiany warto skierować się na Muczne ( jest tam Hotel) i dalej przez Tarnawę do Bukowca (kawałek drogi szutrowej ale dobrej jakości) jedzie się wzdłuż granicy UA bardzo blisko. Po drodze jest zagroda z Żubrami. Tam na parkingu również zostawiamy moto i można szlakiem zawędrować na Sianki do źródeł Sanu.
3.Jeśli małżowinka lubi szuterek (moja lubi :smile: ) to jadąc od Cisnej w kierunku na Majdan i dalej mijasz Żubracze skręcasz w lewo i można objechać pętlą przez Solinkę z powrotem do Majdanu. Część trasy biegnie wzdłuż torów kolejki bieszczadzkiej, piękne widoki naprawdę polecam.
4.Widzę, że meta ma być nad Soliną. Nie rozważacie możliwości zwiedzenia okolic Przemyśla? Jest sporo fortów zachowanych w dobrym stanie i innych atrakcji choćby zamek w Krasiczynie, czy kopiec tatarski w Przemyślu z pięknym widokiem na panoramę miasta.
Daj znać jak będziecie się wybierać w te strony służę pomocą,może nawet uda się dołączyć w któryś dzień.
Kwilo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2013, 22:13
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: KRK/RJS

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Kwilo »

Hej, wybieram się w najbliższy weekend w Bieszczady czy moglibyście polecić jakieś szutry? Będziemy lecieć od strony Dukla, Komańcza i potem po wielkiej pętli. Kojarzę drogę Komańcza --> Smolnik i wspomniany Majdan-->Żubracze, coś jeszcze ciekawego?
Z góry dzięki
Kwilo
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Kristobal »

Zajrzyj do Zatwarnicy, Rajskiego, objedź Solinę dookoła albo pojedź do źródeł Sanu. Od ostatniego parkingu idzie się tam z 2h w jedną, spokojne rejony.
Polecam, Kristobal HouOfczy. :tongue:
https://picasaweb.google.com/1154255025 ... zadyCebula
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: ant6 »

Witam,

w przyszłym roku zamierzam wraz ze swoją drugą połówką wybrać się w okolice Jeziora Solińskiego. Chcielibyśmy się gdzieś w okolicach jeziora zatrzymać na tydzień może dwa. No i pozwiedzać okolicę oczywiście moto ale nie tylko - piesze wędrówki też wchodzą w rachubę. Co do miejsc do zwiedzania to już trochę poczytałem i jeszcze pewnie poczytam (z forum też :-) ). Natomiast interesuje mnie czy znacie może jakieś dobre i tanie miejsce do zatrzymania, najlepiej domek do wynajęcia. Może macie jakieś namiary? Może ktoś z Was ma coś do wynajęcia. Chciałbym aby było to miejsce tylko do naszej dyspozycji. Jeżeli tak byłbym wdzięczny za pomoc.

Co prawda jeszcze rok do zamierzonego wyjazdu, ale wolałbym wszystko na spokojnie pozałatwiać.

z góry dziękuję
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

ant6 pisze:Witam,

w przyszłym roku zamierzam wraz ze swoją drugą połówką wybrać się w okolice Jeziora Solińskiego. Chcielibyśmy się gdzieś w okolicach jeziora zatrzymać na tydzień może dwa. No i pozwiedzać okolicę oczywiście moto ale nie tylko - piesze wędrówki też wchodzą w rachubę. Co do miejsc do zwiedzania to już trochę poczytałem i jeszcze pewnie poczytam (z forum też :-) ). Natomiast interesuje mnie czy znacie może jakieś dobre i tanie miejsce do zatrzymania, najlepiej domek do wynajęcia. Może macie jakieś namiary? Może ktoś z Was ma coś do wynajęcia. Chciałbym aby było to miejsce tylko do naszej dyspozycji. Jeżeli tak byłbym wdzięczny za pomoc.

Co prawda jeszcze rok do zamierzonego wyjazdu, ale wolałbym wszystko na spokojnie pozałatwiać.

z góry dziękuję
Byłem ostatnio w Polanicy nad Solina. 27.07.2013-29
polecam pole campingowe cypel w Polanicy .jedyny minus to cisza nocna o 23:00 ale za to wysoki standard .
Jak by nie było miejsc to niedaleko znajduje się pole campingowe Viktoria i Zjawa. kiepski standard ale za ,to zjawa ma bar nad woda ,a Viktoria lepsze miejscówki.
Cena! 10Zł za dobę od osoby -namiot ,motocykl za free.
Domki nie pamiętam
jedzcie później do Ustrzyk górnych przez park narodowy ,fajne widoki i nie omińcie Wąsate z Tarnica (wyszukiwarka google -Polanica ,camping)

miłego weekendu .
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

Znajdzecie mnie na drodze 9,10. 08.2013-19?? 08.2013
https://plus.google.com/u/0/104919318292084487715/posts
pozdrawiam
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Draco Fisher »

Czołem!
Planujemy wraz z kumplem na dwa motki (TA + XTZ) śmignąć na 5 dni w Bieszczady. Start ze Śląska w środę (09.10), powrót w niedzielę. Jako że jest już po sezonie, to pola namiotowe są pozamykane. I w związku z tym mam do Was pytanko, gdzie o tej porze roku można bezpiecznie rozbić się z namiotem? Mam na myśli to, że zostawiamy namioty z gratami na cały dzionek, podczas gdy my latamy po bieszczadzkich drogach. Najbliższe dni mają być ciepłe, więc pod namiotami nie powinniśmy zmarznąć. Ponadto ten wyjazd to zupełny spontan, więc chcemy jak najmniejszym kosztem a co za tym idzie nie ma mowy o wynajmowaniu kwater.
Pozdrawiam.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: toper »

Rozważcie tą miejscówkę http://www.motocyklemwbieszczady.pl/

Oprócz kwater, są wiaty i oczywiście pole namiotowe, byłem, polecam.
Właściciel dużo wie na temat fajnych miejsc które warto zobaczyć.
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Draco Fisher pisze:Czołem!
Planujemy wraz z kumplem na dwa motki (TA + XTZ) śmignąć na 5 dni w Bieszczady. Start ze Śląska w środę (09.10), powrót w niedzielę. Jako że jest już po sezonie, to pola namiotowe są pozamykane. I w związku z tym mam do Was pytanko, gdzie o tej porze roku można bezpiecznie rozbić się z namiotem? Mam na myśli to, że zostawiamy namioty z gratami na cały dzionek, podczas gdy my latamy po bieszczadzkich drogach. Najbliższe dni mają być ciepłe, więc pod namiotami nie powinniśmy zmarznąć. Ponadto ten wyjazd to zupełny spontan, więc chcemy jak najmniejszym kosztem a co za tym idzie nie ma mowy o wynajmowaniu kwater.
Pozdrawiam.
W Ustrzykach Górnych na pewno otwarte jest pole namiotowe przy Kremenarosie (na przeciwko Placówki Straży Granicznej) dobre miejsce wypadowe w każdy zakątek Bieszczad. W innych miejscach warto pytać przy prywatnych kwaterach bo też zwykle jest możliwość rozbicia się z namiotem. No i oczywiście tak jak pisze Toper w Czarnej jest Bieszczadzka Przystań Motocyklowa. Bez problemu coś znajdziecie :smile:
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Draco Fisher »

Panowie - podziękowania za namiary :ok:
Myślę, że uderzymy na Czarną. Ze zdjęć wnioskuję, że miejsce ma "ten" swój niepowtarzalny klimat :smile: Coś jak Biker's Choice w Kletnie :cool:
Poprzeglądałem sobie trasy które proponujecie kilka postów wyżej i widzę, że nie będziemy się nudzić :thumbsup:
Gdyby ktoś Was chciał nam potowarzyszyć w któryś dzień, to oczywiście zapraszam do wspólnego śmigania i nie tylko :crossy: :drinking: Telefon do mnie jest w profilu.
Zdrówka!
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

Siema,
jeśli nic mi się nie zwali, to w przyszły łykend będziemy lecieć z Wrocka przez południowych sąsiadów z poniedziałkowym lądowaniem w Krośnie.
Moje pytanie/prośba o fajną traskę, miejsca warte zobaczenia, jeszcze nie wiem czy z Krosna będę wracał do domu (K-J) czy kręcił się po okolicy. :niewiem:

Parę razy liznąłem podkarpacie, ale kapitalnych miejsc jest tak dużo, że znów chciałbym zobaczyć i posmakować płd-wsch. rejony Polski. :thumbsup:

Interesują mnie miejsca kultu, militarne, zamki (zabytki), ale bez długiego zwiedzania (powiedzmy 15min.) a także sama przyroda.
Z góry dziękuję!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Wodar
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 13.01.2013, 16:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: PISZ

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wodar »

Witam. Miała być Ukraina ale kolega zapomniał paszportu. Polatamy po Bieszczadach. Jesteśmy w Ustrzykach Dolnych w hotelu Laworta czy tak jakoś. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

Kolejna prośba, tym razem chciałbym zrobić poniższą pentelkę, którą ewentualnie mogę ciut zmodyfikować, tak aby wystarczyło czasu do 19.19 :cool:
Nie chcę wracać po nocy, zwłaszcza we mgle, które ostatnio zdarzają się coraz częściej, brrr.

http://tnij.org/u5iw5th

Rzeszów, Łańcut i wszystko co po prawej (wschodniej) stronie tym razem odkładam.

P.S. A może ktoś się oreintuje ile +- czasu potrzeba, aby spokojnie przejść się po Prządkach?
Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

falco pisze:Kolejna prośba, tym razem chciałbym zrobić poniższą pentelkę, którą ewentualnie mogę ciut zmodyfikować, tak aby wystarczyło czasu do 19.19 :cool:
Nie chcę wracać po nocy, zwłaszcza we mgle, które ostatnio zdarzają się coraz częściej, brrr.

http://tnij.org/u5iw5th

Rzeszów, Łańcut i wszystko co po prawej (wschodniej) stronie tym razem odkładam.

P.S. A może ktoś się oreintuje ile +- czasu potrzeba, aby spokojnie przejść się po Prządkach?
Dzięki!
Tak na szybko.
Coś koło Przemyśla ,trasa zakonczona Fort W I "Salis Soglio" http://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_W_I_% ... _Soglio%22


https://www.google.pl/maps/dir/Rzesz%C3 ... 759883!3e0
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

Dalti pisze:
falco pisze:Kolejna prośba, tym razem chciałbym zrobić poniższą pentelkę, którą ewentualnie mogę ciut zmodyfikować, tak aby wystarczyło czasu do 19.19 :cool:
Nie chcę wracać po nocy, zwłaszcza we mgle, które ostatnio zdarzają się coraz częściej, brrr.

http://tnij.org/u5iw5th

Rzeszów, Łańcut i wszystko co po prawej (wschodniej) stronie tym razem odkładam.

P.S. A może ktoś się oreintuje ile +- czasu potrzeba, aby spokojnie przejść się po Prządkach?
Dzięki!
jak byś sie zdecydował ,
coś koło Przemyśla ,trasa zakonczona Fort W I "Salis Soglio" http://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_W_I_% ... _Soglio%22


https://www.google.pl/maps/dir/Rzesz%C3 ... 759883!3e0
poz.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

Dalti pisze: Tak na szybko.
Coś koło Przemyśla ,trasa zakonczona Fort W I "Salis Soglio" http://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_W_I_% ... _Soglio%22
https://www.google.pl/maps/dir/Rzesz%C3 ... 759883!3e0
Dzięki Dalti, mój błąd, że nie podałem, iż na razie skupiam się bardziej na zachodniej stronie od Rzeszowa, bo niestety na wszystko zabraknie czasu. Mam jeszcze do ustawienia piątkowy dojazd z K-J i tu pewnie skoczę przez Łańcut i Rzeszów ale zostaje jeszcze niedziela na powrót do K-J obowiązkowo bocznymi.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Adampio »

Panowie, czy ktoś ostatnio przebijał się samotnie motórem z Nieznajowej do Wołowca?
Bo ja 9 listopada dotarłem do końca doliny (tam gdzie oberwała się stara droga a szlak - chyba żólty - kieruje w lewo na wybitnie kamienisty bród) skąd z żalem zawróciłem.
Czy jest tam jakieś know-how (poza przeprowadzaniem przez bród w kilka osób)?
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

Taka mała sugestia na wiosnę po Karpatach. 1600Km 3 dni. Pią -sob.-Nie. pon/powrót . (namioty)

https://www.google.pl/maps/dir/Przemy%C ... 550187!3e0

1 dzien/survival
-połonina pikuja
-verkhovyna

2 dzen/turystyka
-góry rarau
-turda/okolice
-.lunca bradului

3 dzien/turystyka
- debrecen
-Boldogkõváralja
-kosice
-Presov
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: luk2asz »

magyar pisze:Kilka kilometrów szutrów, dziurawego asfaltu z kilkoma łatwymi przejazdami przez brody po płytach żelbetowych. Jechałem od Smolnika do Komanczy, ale chyba można przedlużyć przejazd do Rzepedzi
Obrazek

Obrazek

Wołkowyje-Stężnica-Baligród, tu też "przeprawy" :wink:
http://lh6.ggpht.com/_SC1yU50oROc/THLht ... ligrod.jpg
Obrazek
Nie wiem czy już ktoś pisał ale juz po szutrach w tym miejscu. Sam asfalt.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość