Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: luk2asz »

Adampio pisze:Panowie, czy ktoś ostatnio przebijał się samotnie motórem z Nieznajowej do Wołowca?
Bo ja 9 listopada dotarłem do końca doliny (tam gdzie oberwała się stara droga a szlak - chyba żólty - kieruje w lewo na wybitnie kamienisty bród) skąd z żalem zawróciłem.
Czy jest tam jakieś know-how (poza przeprowadzaniem przez bród w kilka osób)?
Jechaliśmy z Nieznajowej do Czarnego, niektóre brody rzeczywiście trochę drudniejsze niż dawniej. Już przed samym Czane (od Nieznajowej) jest jakaś nowa droga, taka przygotowana pod zrywkę - może ona idzie na Wołowiec ?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Adampio »

luk2asz pisze:Jechaliśmy z Nieznajowej do Czarnego, niektóre brody rzeczywiście trochę drudniejsze niż dawniej. Już przed samym Czane (od Nieznajowej) jest jakaś nowa droga, taka przygotowana pod zrywkę - może ona idzie na Wołowiec ?
Tak, ta droga omija rozwalone/rozmyte brody przed Czarnem i została zbudowana z powodu konfliktu LP z Parkiem ale to dokładnie w drugą stronę niż ja pytałem :wink:
Mi chodziło o miejsce (bród) mniej więcej tutaj: 49°30'20.9"N 21°23'08.3"E
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

Siema Podkarpaciaki, :punk:
czy ktoś może polecić fajną miejscówkę dla 3 wariatów na 3 Trampkach pod namiot lub tanią kwaterkę, gdzieś na odcinku Zamość-Lubaczów, czyli tak na granicy lubelskiego-podkarpackiego, bo jeszcze nie wiem gdzie się doturlamy?

Kima z soboty na niedzielę.

P.S. Nie wiem czy zdążę odczytać, więc najlepiej na komóreczkę (oddzwonię): 5zero5dwa8siedem6trzy6.
P.S.S. Mirek81 - wiem, wiem, ale tym razem lecimy dalej za Chełm, bo będziemy startować z Koczukówki a chcemy pokonać ok. połowę drogi do BPM.

Dziękujem(y)! :ok:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Hubert
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 12.11.2014, 11:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jarosław

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Hubert »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze kilometry na Transalpie już za mną, więc i ja coś dorzucę. Po kolei:
- Okolice miejscowości Huwniki. Wybierając kierunek na Birczę droga biegnie przez większą część wzdłuż rzeki Wiar. Ruch jest tam jak na lekarstwo. Poza miejscowymi mało kto tam jeździ. Dziury i nierówności skutecznie odstraszają właścicieli „nieendurowatych” moto :D
- Myczkowce i Jezioro Myczkowieckie. Trafiłem tam zupełnie przypadkowo. Jadąc od strony Uherców Mineralnych najpierw trafimy na tamę, a następnie wzdłuż Sanu do miejsca ze zdjęcia. Z tego co zauważyłem to tam nawet goście na szlifierkach zwalniają do „dostojnej” prędkości :D
- Gdy miniemy Myczkowce kolejną miejscowością jest Bóbrka. Jest tam nieczynny kamieniołom na stoku góry Koziniec. Widać z niego koronę Bieszczad, Solinę z zaporą i Jezioro Myczkowieckie. W porównaniu do punktu widokowego na Tyrawie Wołoskiej tutaj jest spokój. Czasem spotkamy jakiegoś turystę lub rodzinę i tyle. Jakby ktoś miał ochotę poświęcić ponad pół godziny na wyjście to proponuję iść drogą. Ja za drogę uznałem osuwisko i jakieś 15 metrów nad ziemią stanąłem w martwym punkcie. Nie byłem w stanie wyjść, ani zejść. W końcu się wdrapałem z kurtką w jednej ręce i drugą na chwytając się kamieni, ale ile nerwów się najadłem to moje :D

Znam sporo ciekawych miejsc, ale nie zawsze miałem aparat. Mam co prawda lustrzankę, ale po kilku wyjazdach stwierdziłem, że jest całkowicie nieporęczna i wróciłem do robienia zdjęć telefonem. Dlatego ich jakość nie powala. Ale coś za coś.
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Hubert pisze:Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze kilometry na Transalpie już za mną, więc i ja coś dorzucę. Po kolei:
- Okolice miejscowości Huwniki. Wybierając kierunek na Birczę droga biegnie przez większą część wzdłuż rzeki Wiar. Ruch jest tam jak na lekarstwo. Poza miejscowymi mało kto tam jeździ. Dziury i nierówności skutecznie odstraszają właścicieli „nieendurowatych” moto :D
- Myczkowce i Jezioro Myczkowieckie. Trafiłem tam zupełnie przypadkowo. Jadąc od strony Uherców Mineralnych najpierw trafimy na tamę, a następnie wzdłuż Sanu do miejsca ze zdjęcia. Z tego co zauważyłem to tam nawet goście na szlifierkach zwalniają do „dostojnej” prędkości :D
- Gdy miniemy Myczkowce kolejną miejscowością jest Bóbrka. Jest tam nieczynny kamieniołom na stoku góry Koziniec. Widać z niego koronę Bieszczad, Solinę z zaporą i Jezioro Myczkowieckie. W porównaniu do punktu widokowego na Tyrawie Wołoskiej tutaj jest spokój. Czasem spotkamy jakiegoś turystę lub rodzinę i tyle. Jakby ktoś miał ochotę poświęcić ponad pół godziny na wyjście to proponuję iść drogą. Ja za drogę uznałem osuwisko i jakieś 15 metrów nad ziemią stanąłem w martwym punkcie. Nie byłem w stanie wyjść, ani zejść. W końcu się wdrapałem z kurtką w jednej ręce i drugą na chwytając się kamieni, ale ile nerwów się najadłem to moje :D

Znam sporo ciekawych miejsc, ale nie zawsze miałem aparat. Mam co prawda lustrzankę, ale po kilku wyjazdach stwierdziłem, że jest całkowicie nieporęczna i wróciłem do robienia zdjęć telefonem. Dlatego ich jakość nie powala. Ale coś za coś.
Być w Huwnikach i nie wstąpić do Wujasa? :lanie: Jak będziesz kiedyś się wybierał w te strony daj znać możemy polatać po okolicy :smile:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wolo »

Wujas, my też dopiero co tamtędy śmigaliśmy :) Pozdro
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Wolo pisze:Wujas, my też dopiero co tamtędy śmigaliśmy :) Pozdro
O następni :lanie: :lanie: :lanie:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

wujas pisze:O następni :lanie: :lanie: :lanie:
I... ja... tzn... my we trzech i to... kilka razy w ciągu dłuuugiego (10-dniowego) łykendu... :wink:

Ładnie tam u Was. :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Nie no to już jest skandal. Nie gadam z Wami :tongue:
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: magneto »

falco pisze:I... ja... tzn... my we trzech i to... kilka razy w ciągu dłuuugiego (10-dniowego) łykendu... :wink:

Ładnie tam u Was. :thumbsup:
No to i ja się przyznam, że byłem w tej trójce. Uprzejmie upraszam o nie- :lanie: ... bo świerzak (Trampkowy) jestem i w Regionie byłem pierwszy raz w życiu.
Ale pięknie u Was - to fakt. Trzeba wrócić, pewnie za rok, bo daleko i fundusze niewielkie :dupa: .
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Z tym :lanie: to oczywiście żart :smile: Jak będzie ktoś następnym razem jechał przez Huwniki zapraszam.
Awatar użytkownika
Wittmot
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 26.03.2015, 11:04
Mój motocykl: XL650V

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wittmot »

Hej,

Jedzie Ktoś może na "Poznaj Podkarpacie na dwóch kółkach" ?
Start Rynek Ropczyce (8-11 zapisy)
320km po ponoć ciekawych trasach

Uzgodniłem sam ze sobą, że jadę - żona nie wie :)

DO zobaczenia
Witek
Awatar użytkownika
Hubert
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 12.11.2014, 11:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jarosław

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Hubert »

Ja się mocno zastanawiałem, ale mi przeszło. Jako dzieciak uwielbiałem jeździć z tyłu na Junaku ze starszym bratem w różnego rodzaju paradach i rajdach, ale po przesiadce za kierownicę dowiedziałem się jaka to męczarnia. Dobrze to się jedzie co najwyżej w kilka motocykli. Przy dużej ilości moto trzeba patrzeć, żeby nie wjechać komuś w dupę, a nie na widoki.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Dalti »

Kładka Słonne (stromopod góre asfaltem, łaczki -Dylongowo jest taras widokowy)
Obrazek

Przetestowane w sobotę,jeśli masz podniesiona kiere o 30mm to śmiało można trampkiem przejechać ,inaczej będziesz wadzić handbarami
poz. :thumbsup:
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
ural2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 16.06.2010, 21:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: ural2 »

Widze ze zapuszczacie się w moje strony:)
Był "Król"- teraz jest "Królowa"
Wodar
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 13.01.2013, 16:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: PISZ

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wodar »

Tradycyjnie we wrześniu jadę z kumplem na weekend w Bieszczady (11.09-13.09). Jakieś ciekawe miejsca polecacie (oczywiście te mało lub wcale nie znane)?
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Wodar pisze:Tradycyjnie we wrześniu jadę z kumplem na weekend w Bieszczady (11.09-13.09). Jakieś ciekawe miejsca polecacie (oczywiście te mało lub wcale nie znane)?
Cześć Darek. Piszesz, że wyjazd jest tradycyjny czyli pewnie Biesy znasz już nieźle. Byłeś na brodach koło Komańczy? Ciężko coś doradzić bo praktycznie wszędzie poza asfaltem zakazy. To już nie te Bieszczady co kiedyś :sad:
Wodar
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 13.01.2013, 16:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: PISZ

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Wodar »

Dawno nie byłem w okolicach Komańczy. Napisz coś więcej.
luqasz.bb
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 04.02.2013, 21:44
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: luqasz.bb »

W ten weekend wybieramy się na dwa motory TA i DL650 na pogórze Dynowskie baza w Słonnym. Może ktoś chętny do oprowadzenia w Sobotę po pięknych okolicach. Ural2 chętny? Toż to koło Ciebie :grin:
Podróż jest celem!
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 478
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: wujas »

Wodar pisze:Dawno nie byłem w okolicach Komańczy. Napisz coś więcej.
Te brody są na trasie Smolnik - Duszatyn jak dobrze pamiętam. Fajny szuterek też jest za Cisną. Trzeba skręcić w m. Żubracze i wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej przez Solinkę dojedziesz do Lisznej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość