wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

Czołem!

W moim TA600 PD10 mam wysoką szybę. Ponieważ turbulencje strasznie szarpały mi za głowę postanowiłem coś z tym zrobić. Hałas w kasku rozwiązałem stoperami do uszu więc ten temat ogarnięty.

Dorzuciłem deflektor darkojak (podstawowy, regulacja tylko kąta pochylenia). Sprawdzałem w trakcie jazdy ręką że robi się ściana powietrza tak jak to powinna się robić przy deflektorze. Co do wysokości - jest tak że w trasie patrzę ciut powyżej niego, w mieście i przy niższych prędkościach już przez niego czyli krawędź deflektora jest wysoko. Mam 178cm wzrostu więc nie jestem wielkoludem co na trampku wygląda jakby dosiadł jamnika.

A jaki efekt? Niby jest ciut lepiej ale w sumie to już sam nie wiem. Na pewno jest daleko od jakiegokolwiek komfortu. Powyżej 90km/h powietrze szarpie mnie za głowę w stopniu niemal rozmazującym obraz. Nie mówię o jeździe 130 i szybciej bo nie zasuwam tak szybko. Pytanie - są jakieś koncepcje na to?

Rozważałem zakup najwyższego modelu darkojaka bo tam można regulować znacznie więcej. Zastanawiam się czy ta moja szyba nie jest jakaś chałowa (nie ten profil czy coś) i stąd moje problemy. A może tak ma być i powinienem sunąć trampkiem bocznymi drogami 80 a nie ekspresówkami 110?

Będę wdzięczny za sugestie :wink:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: Adampio »

Natdzo zależy czy jest wiatr czy nie ma
Poza tym zdejmij szybę całkowicie to zobaczysz co to brak komfortu
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: whiter »

Kiedyś ustawiłem deflektor zbyt pionowo i efekt był taki, że mało łba nie urwało, tak telepało nim na boki.
Awatar użytkownika
Tatq_kelob
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 13.11.2017, 20:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Głowaczów

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: Tatq_kelob »

Mam założony TRAVEL FLEX L wys. 17 cm od dzielusa na oryginalną niską szybę i przy 182 cm wzrostu jest git.
Na ramionach trochę czuć szarpanie wiatru ale głowa do 120 km/ h osłonięta prawidłowo. Tylko największe robale są w stanie przebić się przez pęd powietrza.
Nieważne dokąd jadę, grunt że wiem gdzie byłem.
- Złomek
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: tomekpe »

NIe powinno szarpać kaskiem. Mam wysoką szybę, deflektor Darkojaka ( nie wiem jaki, ale to chyba odpowiednik średniego) i 183 cm i jest w miarę cicho do 120 km/h, no może trochę szum wiatru jest, ale nie szarpanie. Jak jadę do 90 km/h lub odchylę się do tyłu (ew. lekko zgarbię) to mogę do setki mieć otwartą szybę i cisza.

Tak samo jak Ty patrzę nad deflektorem, trochę ponad nim. U Ciebie jest coś nie tak - być może to kąt deflektora lub szyby. Deflektor powinien być bardziej pochylony niż się na logikę wydaje, nie może być pionowy, bo wtedy zamiast odchylić strugę powietrza robi taki wirek. Poeksperymentuj.

Powyżej 120km/h to może i można uznać, że to jest szybko Trampkiem, ale taka jazda 90-110 raczej mieści się w zakresie tolerancji :)
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

Ok, pocieszacie mnie tym że powinno być lepiej

Zasmucacie tym że coś jest u mnie nie tak ;)

Zrobię jakieś foto motocykla z boku to popatrzymy wspólnie czy to może np szyba nie jest jakaś do luftu, za mało czy za dużo pochylona. jak mówicie że powinno być ok to ja jestem zdeterminowany żeby do tego dojść ;)
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: emek »

Jaki masz kask? Miałem dokładnie takie same objawy (szyba ori + deflektor). W zasadzie żadne ustawienie deflektora nie poprawiało sytuacji. U mnie problemem okazał się daszek w kasku. Po jego zdjęciu problem zniknął.
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

kask mam zwyczajny integral bez daszku. LS2 chyba taki lub bardzo podobny. https://imged.pl/kask-ls2-z-blenda-ff38 ... 49257.html W najbliższym czasie kask bedę zmieniał.
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: davcio2 »

Faktycznie sprawdź kask. Moja żona ma taki albo podobny i w sumie jako pasażerka sobie chwali ale jak ostatnio musiałem się w nim chwile przejechać to zmieniłem zdanie o moim. Osłonę przed wiatrem mam w moim moto świetna, sam jeżdżę w kasku z daszkiem ( acerbis active) a w tym kasku był wciąż taki nieprzyjemny szum/ świst.
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: tadzik »

LS-y to są takie kaski, że w nich nawet na postoju szumi! :)
Nie wiem o co chodzi, ale też miałem takie odczucia, że szumi strasznie. Szarpania głową jakiegoś szczególnego nie przypominam sobie, no chyba że jak lekko obróciłem głowę, wtedy tak.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

Co do kasku LS2 to:
- jest głośny jak cholera ale jak już pisałem - stopery w uszach załatwiają problem
- nie jest cudem techniki, acz kupiłem go 6 lat temu zaczynajac jeździć (wówczas jeszcze skuterem 250ccm) i przez 5 lat w zasadzie nie wystawiłem nosa z miasta (a zrobiłem przez ten czas ok 50 tys km :) ) Za ten hajs co zapłaciłem (240zł?) to jest super choć nie staram się nic udowadniać nim. Urodziny mam za 3tyg i zażyczyłem sobie zrzutę na nowy ;)

Chodzi mi o to że jako zwykły obły kask nie chce mi się wierzyć że powoduje taki objaw. Zresztą jak wystawię głowę wysoko nad szybę to czuję silny pęd powietrza ale bez szarpania. Moim problemem jest struga powietrza "hacząca" o kask.

Poniżej fotki jak to u mnie wygląda.

Obrazek

Obrazek
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: whiter »

i czy to nie jest przypadkiem ustawienie na maxa w pionie?
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: chuck »

A szyba Ci sztywno siedzi ? Miałem takie "łopotania" do czasu usztywnienia/poprawienia mocowania szyby
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

whiter mogę go postawić jeszcze bardziej w pionie, mogę go odchylić od pionu ale tylko trochę

chuck owszem lata. może jej sztywność jest za mała? zasadniczo mocowania wszelkie mam całe więc nie wiem co mógłbym poprawić. Ale może jednak coś? Słusznie zwracasz uwagę na to w sumie ;)
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: chuck »

Ja miałem brak dwóch śrubek przy lampie i niedokręcone śruby mocowania czaszy
Szyba latała razem z czachą - milimetr luzu na dole dawał spory ruch na górze szyby
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: Cynciu »

testowałem wszystkie warianty u siebie.

Najlepszym wyjściem okazała się najniższa możliwa szyba bez żadnych dupereli.
Efekt jest taki, że cały napór powietrza nie wali w łeb tylko rozkłada się równomiernie na ciało. Tak mi się jeździ najlepiej przy każdej prędkości.

Poza tym, skończyło się parowanie szybki w kasku bo ma on właściwą wentylację.

Plus kolejny, w terenie nie łamie szybek, nie zabieram ich ze sobą.

Na koniec, tak trampek wygląda najlepiej. (Opinia subiektywna.)
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: tomekpe »

Jak na moje oko to jest w cholerę zbyt pionowo. Postaram się zrobić fotkę u siebie i przy okazji zweryfikuję swoją opinię :)
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: wladekkow »

chuck - no u mnie szyba siedzi na 4 śrubkach a i czasza raczej sztywna.

tomekpe - będę wdzięczny ;)
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: old1977 »

Pitolicie o tych LS-ach ja mam otwarty z daszkiem+ gogle i jest znośnie podobnie jak w innych wszystko zależy jak ułożysz łeb,mam tylko wysoka szybę i do 100 wszystko gra powyżej pojawia się szum ale znośny a jak ułożę kask"łeb" lekko daszkiem w dół,tak patrzę spod byka robi się ciszej,według mnie o kant d...y masz ten deflektor,bo jest za bardzo w pionie i zamiast ukierunkować strugę powietrza to ją tnie i dodatkowo jeszcze pomiędzy szybą a deflektorem też jest duża przestrzeń i tam również powietrze wpada i taki finał sprawy jest.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: wysoka szyba + deflektor i nadal koszmar powyżej 90km/h

Post autor: bartekk »

Był podobny temat kiedyś. Rozwiązaniem było opitolenie szyby na krótko. Zdaje się Neno to opisał.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości