Szyba turystyczna

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Szyba turystyczna

Post autor: zaczekaj »

Reindeer pisze:
klopeczek1 pisze:czyżby nikt inny nie miał tego samego problemu? :swieczki:
Trampek to nie Goldwing, więc idealnie raczej nie będzie.

O to to.
Na motocyklu musi trochę wiać...


wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

Pełna zgoda z @zaczekaj i @Reindeerem. Zdejmij sobie szybę na jeden dzień i przestaniesz marudzić że z szybą Ci wieje :)
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Hawk1985 »

Zaryzykowałem i kupiłem długi deflektor Darkojak (17cm).
Dla przypomnienia szyba Givi ~54-55cm, kierownik 183cm wzrostu.

Jest lepiej niż z średnim deflektorem bo nie wieje już po czubku głowy, ale idealnie też nie jest i chyba w Trampkowej (650tce) szybie już idealnie nie będzie.
Wcześniej przy średnim deflektorze jechało się dobrze w okolicy 80km/h, wczoraj przy długim deflektorze jechałem 120km/h i było w porządku :thumbsup:
Jeszcze muszę protestować dokładniej ustawienia kąta bo wczoraj to było na zasadzie przejechać 2 km i zmienić kąt, kolejne 2 km znów zmiana, najlepiej chyba było przy ustawieniu deflektora maksymalnie do góry (najbliżej kąta prostego)
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

W mnie (600tka, Loster i wysoki Darkojak) też jest najlepiej jak deflektor jest pionowo. Wcześniej miałem MRA z deflektorem tworzącym dyszę a nie wystającym ponad i pokazywanego na ulotce efektu opływania nie stwierdzałem
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Reindeer »

Hawk1985 pisze:Zaryzykowałem i kupiłem długi deflektor Darkojak (17cm).
Dla przypomnienia szyba Givi ~54-55cm, kierownik 183cm wzrostu.

Jest lepiej niż z średnim deflektorem bo nie wieje już po czubku głowy, ale idealnie też nie jest i chyba w Trampkowej (650tce) szybie już idealnie nie będzie.
Wcześniej przy średnim deflektorze jechało się dobrze w okolicy 80km/h, wczoraj przy długim deflektorze jechałem 120km/h i było w porządku :thumbsup:
Jeszcze muszę protestować dokładniej ustawienia kąta bo wczoraj to było na zasadzie przejechać 2 km i zmienić kąt, kolejne 2 km znów zmiana, najlepiej chyba było przy ustawieniu deflektora maksymalnie do góry (najbliżej kąta prostego)
To jeszcze przetestuj ten zestaw w deszczu, powyżej 100 km/h, gdy na szybę i deflektor idzie brudna woda zza ciężarówek. Jeśli dalej będziesz wszystko widział, to naprawdę jest w porządku. Jeśli nie, to chyba bezpieczniej będzie obniżyć. Szyba i deflektor niby są przezroczyste, ale zdecydowanie wolę patrzeć ponad nimi.

Poza tym wybacz, że marudzę, ale skoro nie wieje po czubku głowy, to co z wentylacją?
klopeczek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 30.09.2015, 09:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: klopeczek1 »

@Adampio @zaczekaj i @Reindeerem jeździłem wcześniej na Dragu do około 140km/h bez szyby i nie napier.... mi tak wiatr jak w trampku z szybą do 100km/h, coś z tym muszę zrobić bo przesiadka jest na plus bo w teren teraz mogę, ale ten wiatr prosto w łeb to jakaś masakra.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Solidworks »

Mam oryginalną niską szybkę i nie odczuwam wiatru. :smile: Może to Twoje subiektywne odczucie ?
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Tini88
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 16.03.2014, 17:58
Mój motocykl: XL700V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Tini88 »

pytanie trochę inne ale nie chciałem zakładac nowego forum. Potrzebuje śruby montażowe doszyby 4 szt, gdzie je mogę dostać kupic??? Macie jakiś sklep lub namiary?? :resp:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szyba turystyczna

Post autor: wilq.bb »

Poszukać trzeba, a nie na leniwca:

http://bfy.tw/6zrr

Pierwsza linijka, sam sklep bardzo polecam.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Tini88
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 16.03.2014, 17:58
Mój motocykl: XL700V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Tini88 »

wilq.bb pisze:Poszukać trzeba, a nie na leniwca:

http://bfy.tw/6zrr

Pierwsza linijka, sam sklep bardzo polecam.
tego szukałemmmm, fv moge Ci wystawic za Ta usługe kolego :tongue: :smile:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szyba turystyczna

Post autor: wilq.bb »

To chyba ja Tobie...... eot
Wytapatalkowane
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
reeich
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 06.03.2016, 21:46
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Szyba turystyczna

Post autor: reeich »

Jezdziłem na cbr 600 i nie wiało przy 200km/h tak jak na trampku przy 80km/h.Mam szybe wysoka mgg 54cm i nadal nie jest tak jak powinno byc, do 100km/h jest ok powyzej robi sie głośno i wieje.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Szyba turystyczna

Post autor: gerard »

Bo w TA lepiej z krótka oryginalną jeździć. Ja tak wolę i tak jeżdżę. Ale na bardzo długie trasy na autostradzie troche męczące przy prędkościach ok 130 150 .Najgorzej jest z szybą turystyczną. Jazda nie do zniesienia jak dla mnie, dlatego mam teraz turystyczna plus deflektor bo czeka mnie przelot po autostradach przez pół europy. Jest ciszej i spokojniej na bardzo długie trasy lepiej, ale przy dużych prędkościach bardziej rzuca motorem przy podmuchach . Wolę jak rzuca mną :lol: i czuć ten pęd.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Hawk1985 »

Hawk1985 pisze:Zaryzykowałem i kupiłem długi deflektor Darkojak (17cm).
Dla przypomnienia szyba Givi ~54-55cm, kierownik 183cm wzrostu.

Jest lepiej niż z średnim deflektorem bo nie wieje już po czubku głowy, ale idealnie też nie jest i chyba w Trampkowej (650tce) szybie już idealnie nie będzie.
Wcześniej przy średnim deflektorze jechało się dobrze w okolicy 80km/h, wczoraj przy długim deflektorze jechałem 120km/h i było w porządku :thumbsup:
Jeszcze muszę protestować dokładniej ustawienia kąta bo wczoraj to było na zasadzie przejechać 2 km i zmienić kąt, kolejne 2 km znów zmiana, najlepiej chyba było przy ustawieniu deflektora maksymalnie do góry (najbliżej kąta prostego)
Już wcześniej miałem napisać ale wyleciało mi to z głowy. To zbyt wysoki zestaw, jadać na ekspresowce powyżej 120 nieprzyjemnie telepało szybą :/
Zastanawiam się co zrobić aby otrzymać w 650tce dobrą ochronę przed wiatrem i możliwość podróżowania 120-140 z takim zestawem (w sensie szyba + deflektor)
Problemem chyba jest zbyt duża powierzchnia zwłaszcza że w 650tce szyba nie ma wlotu powietrza na dole
Może takie rozwiązanie by było dobre?
ObrazekObrazek
Wie ktoś co to za szyba? Czy to samoróbka

Jest jeszcze MRA Vario Touring ale tamten deflektor może się okazać zbyt niski :/ a kosztuje sporo

Czyżby nikt o wzroście 180-185 nie znalazł idealnego rozwiązania dla 650tki :niewiem:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

Miałem vario touring w 600tce i zamienilem na Lostera + średni Darkojak
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Szyba turystyczna

Post autor: HarryLey4x4 »

Tini88 pisze:pytanie trochę inne ale nie chciałem zakładac nowego forum. Potrzebuje śruby montażowe doszyby 4 szt, gdzie je mogę dostać kupic??? Macie jakiś sklep lub namiary?? :resp:
No jak Ty do poszukiwań kilku śrubek musisz zakładać nowe forum, to może rzeczywiście ktoś z kolegów podjedzie do Ciebie i Ci pomoże ... :lol:
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Slawol74 »

Reindeer pisze:
Hawk1985 pisze:Zaryzykowałem i kupiłem długi deflektor Darkojak (17cm).
Dla przypomnienia szyba Givi ~54-55cm, kierownik 183cm wzrostu.

Jest lepiej niż z średnim deflektorem bo nie wieje już po czubku głowy, ale idealnie też nie jest i chyba w Trampkowej (650tce) szybie już idealnie nie będzie.
Wcześniej przy średnim deflektorze jechało się dobrze w okolicy 80km/h, wczoraj przy długim deflektorze jechałem 120km/h i było w porządku :thumbsup:
Jeszcze muszę protestować dokładniej ustawienia kąta bo wczoraj to było na zasadzie przejechać 2 km i zmienić kąt, kolejne 2 km znów zmiana, najlepiej chyba było przy ustawieniu deflektora maksymalnie do góry (najbliżej kąta prostego)
To jeszcze przetestuj ten zestaw w deszczu, powyżej 100 km/h, gdy na szybę i deflektor idzie brudna woda zza ciężarówek. Jeśli dalej będziesz wszystko widział, to naprawdę jest w porządku. Jeśli nie, to chyba bezpieczniej będzie obniżyć. Szyba i deflektor niby są przezroczyste, ale zdecydowanie wolę patrzeć ponad nimi.

Poza tym wybacz, że marudzę, ale skoro nie wieje po czubku głowy, to co z wentylacją?
moje wrażenia z deflektorem : trampek 600 szyba wysoka , kierownik 186cm wieje po łbie więc zakupiłem deflektor Darkojak 12 cm . nie wiało ale patrzenie przez niego doprowadzało mnie do szału . Nie było tego czegoś jakbym siedział w puszce , jakieś ograniczenie z naturą ciężko powiedzieć ale po kilku km odkręciłem i poszło na forum brr niech sobie wieje ....
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Szyba turystyczna

Post autor: andy237 »

Ja sobie ustawiłem deflektor szerokości ok 7cm pod kątem który wielu uważa że za ostry, ale patrzę ponad nim, struga powietrza omija mnie i tylko większe robale mogą mnie walnąć w wizjer kasku, reszta przelatuje ponad kaskiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Wojtec »

Wysłałem naiwne zapytanie do lostera bez nadziej na pozytywną odpowiedź ,czy jest możliwość wydziergania takiego cuda.
http://www.moto-tour.com.pl/product-pol ... 6-03-.html

No i jest odzew :ysz:
Mogą taką zrobić w granicy 300 zł.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Hawk1985 »

Wydaje mi się że to się nie sprawdzi w 650 :/
650 ma tylko 4 mocowania szyby a to bardzo duża powierzchnia i szyba będzie telepała podczas jazdy.
Ja mając długą szybę Givi i długi deflektor Darkojak to odczuwałem, dodatkowo zauważyłem że przy większych prędkościach "rozsuwała" mi się plastikowa maskownica zegarów na boki tak jakbym pchał szybę od środka

Kurcze podoba mi się bardzo ten patent z zdjęć powyżej które wkleiłem i mam taką wizję:
Dać krótką szybę i ewentualnie jeszcze ją dociąć żeby była tylko uchwytem do szyby właściwej.
Przez środek między mocowaniami szyby dać jakieś paski aluminiowe które uszyniłyby szybę/czaszę przed rozszerzaniem.
W szybie wywiercić otwory dać jakieś plastikowe kliny/dystanse z opcją regulacji wysokości (tak jak na tych fotkach które wkleiłem w poście wyżej) i zamocować tam dociętą szybę turystyczną.
Rysowane na szybko coby było wiadomo o co mi chodzi
Obrazek

Problem w tym że nie mam ani sprzętu ani umiejętności żeby coś takiego zrobić :/ i nie jestem pewien czy to się sprawdzi.
Na logikę wydaje się że umieszczenie otworu na dole pomoże, część powietrza pójdzie na okolice brzucha/klatki przez co teoretycznie nie powinno tak giąć szyby.

Dobrze kombinuje czy pie*dole głupoty?
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość