Spawanie, klejenie plastików

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Klejenie plastiku

Post autor: Adampio »

Jak kto zez Warszawy to taniej i szybciej podjechać na ul.Szkolną w Markach :lol:
MaxEnergy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 11.03.2012, 15:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: MaxEnergy »

Witam.
Czy ktoś z was osobiście spawał owiewki od XL600? Czy wystarczy spoiwo czyste ABS, czy z jakimiś dodatkami?
szymoniasty456
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 10.03.2015, 14:00
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: szymoniasty456 »

a ma ktos może pomysł z czego zrobić albo gdzie kupić te uszczelki gumowe z dziurkami w środku w które wkłada się te bolczyki z owiewek
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wilq.bb »

Jeśli to tego szukasz, to to na obrazku

Obrazek


to możesz nabyć np u naszego forumowego ArturS lub bezpośrednio u niego w sklepie:
http://www.transalp.riderparts.pl/produ ... wek-i-szyb
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Adampio »

wilqu to co pokazujesz to są śrubki do owiewek a MSZ szymoniastemu roschodzi sie o owalne gumki w baku i ramie :smile:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Odp: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: wilq.bb »

Aaaaa na FAT pisali, ze z jakiegos traktora czy kombajnu w GS mozna takie cudo bylo nabyc o poszukam tego i podlinkuje

wytapatalkowane - sorry za bledy i brak polskich znakow
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Janek-2004 »

a propos spawania, jeżeli ktoś to robił ostatnio chciałbym mniej więcej się zorientować z jakim kosztem to może się wiązać - mam tu na myśli oddanie do lakiernika który to wpierw pospawa - widoczne pęknięcie na odcinku ok 5-6 cm - a następnie tryśnie żeby jako tako wyglądało - żeby się nie okazało, że kupienie używki będzie tańsze :smile:

Obrazek
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Hawk1985 »

Chciałem wypytać o waszą technikę dorabiania urwanych zaczepów, mocowanie nietypowych kołków etc.
O ile poklejenie prostej powierzchni jest proste i wystarczy do tego lutownica oraz kawałek siatki (tak też robiłem do niedawna)
Obrazek

To w przypadku kołków/zaczepów to już cięższy temat.
W związku z powyższym nabyłem spawarkę do plastików z alledrogo za 150 zł https://allegro.pl/oferta/858d-spawarka ... 5084721104
W zestawie mamy trochę spoiwa, dwie siatki i spawarkę z kilkoma dyszami

I tu moje rekonstrukcje zaczepów (odrysowany szablon z istniejących zaczepów i wycinanie z plastiku)
Obrazek

Obrazek
Może nie wyglądają ale spełniają funkcje

Tutaj miałem wyrwane 2 kołki które pierw szczepiłem lutownicą, a potem obkleiłem Poxiliną
Obrazek

A tu mam brakujący zaczep który rozkminiam jak dorobić
Obrazek

I właśnie te dwa ostatnie elementy są dosyć trudne do dorobienia i poklejenia, zastanawiam się jak to ogarnąć.

Miałem jakąś resztkę poxiliny to ją wykorzystałem, ale zastanawiałem się nad wykorzystaniem kleju epoxydowego (dwuskładnikowego), problem tylko jak to pokleić bo klej jest rzadki się rozleje.
Kminie czy nie zrobić jakiegoś "korytka" dookoła z plasteliny i nie wlać do środka kleju?
Albo może bandaż nasączyć w epoxydzie i obłożyć to dookoła? Jakie macie patenty.

No i odnośnie ostatniego zdjęcia z czego dorobić takie mocowanie? to już gruba rzeźba i nie mam na to pomysłu
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Spawanie, klejenie plastików

Post autor: Hawk1985 »

Podbije temat bo trafiłem na patent jeszcze lepszy niż metalowa siateczka, wełna stalowa :omg:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość