Osłona silnika przeszczep

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Borowa
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.08.2016, 10:59
Mój motocykl: mam inne moto...

Osłona silnika przeszczep

Post autor: Borowa »

Hey
Przeprasza że tak, pewie temat poruszony frylion razy, ale niestety czas nagli a kumpel szuka (portugalczyk) i pisze za niego
Za całe zło przepraszam
To co wujek Gugle mi wyrzucił przeczytałem na prędkości

Osłona silnika
Czy pasuje z 600 do 650 (2006r)

Czy ktoś może sprzedaje wersję amelinową bądź stalową (o nie chodzi mi o braci z Czech za 750zł) czy Niemiec za 200-450euro

Rozmawiam też z kumpel, który może podejmie rękawice i zrobi wersję carbonową (robi pod f800gs z dożywotnią gwarancją za ok 450-500zł)
Jeśli się uda, będzie można dla siebie zamówić
ale to pieśń przyszłości i nie wiadomo czy zostanie zagrana
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: Artek »

Do wymienionych przez Ciebie modeli pasuje po przeróbkach osłona silnika od Africa Twin RD03 (ciężko dostać), RD04, RD07 (ceny od 200 do 400 zł).
Firma z Bielska-Białej robi dedykowane osłony do trampków: http://mertaspecialparts.com/oslona-sil ... nsalp-650/
Nie znam prób przeszczepu osłon między trampkiem 600 a 650. :niewiem:
Dominator.
Borowa
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.08.2016, 10:59
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: Borowa »

Zamówiona płyta od Michała Merty
4mm

Super robota
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: tomekc »

Szybkie ptanko, czy oslony silnika w trampie 600 roznia sie miedzy soba z modeli pojedyncza tracza hamulcowa, a koncowka pordukcji z podwojna tracza????
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: wilq.bb »

Nie różni się wg mojej wiedzy.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: Artek »

Pewiem mój dooobry kolega dostał osłonę silnika od AT Rd03, czyli potocznie zwany cedzak na kartofle. chciałby ten durszlak założyć do trapmpka 600.

Pytanie do posiadaczy (henry, sylwek): jak macie zamocowaną osłonę w swoich motorach? Mile widziane foto.
Sam zakładałem do 650-ki swojej taką osłonę.

Czy można zastosować patent wasilczuka ( http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16132 - temat widoczny tylko zalogowanym na FAT. ) by osłona była jeszcze lepiej zamocowana z przodu?
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Osłona silnika przeszczep

Post autor: Sylwek »

Wg mnie, można zastosować patent Wasilczuka. I nawet powinien pasować, jeśli nie ma gmoli Henry'ego.
Jeśli są, przemyślałbym dwa rozwiązania:
- wykonać mocowania a'la Wasil;
- dospawać gustowne uszy do gmoli Heńka.
Drugie rozwiązanie ma ten minus, że zdejmując rzeczone gmole, pozbawiasz się mocowań osłony.

Micha u mnie jest przykręcona do wąsów (lewy, prawy bok) u góry, pod dźwignią biegów (na tulejce dystansującej między osłoną i mocowaniem na ramie do oryginalnego plastiku) oraz z przodu, pośrodku, do ramy- w nagwintowany otwór. Tę ostatnią, to chyba już dawno zgubiłem, bo tam tylko stado błota jest :grin: . Dobrze, że miałem motywację zajrzeć :cool: .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość