Szyba turystyczna

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Jako świeży posiadacz Transalpa 650 podłączę się do tematu :)

Obecnie mam standardową szybę, która niestety przy wyższych prędkościach jest za krótka. Zastanawiałem się nad akcesoryjną i tutaj pojawia się pytanie - czy rzeczywiście jest tak źle jak piszecie? Chodzi mi o kwestię wyginania szyby, oraz plastików Transalpa przy szybszej jeździe. Mam 190cm wzrostu i nawet nie liczę na to, że dłuższa szyba całkowicie uchroni mnie od wiatru. Na znanym serwisie aukcyjnym obecnie są dwie wersje - jedna z nich kosztuje około 150 złotych, druga to MRA za ponad 300. Czy za jakość tej drugiej rzeczywiście warto dopłacać drugie tyle?
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Szyba turystyczna

Post autor: HarryLey4x4 »

warto
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Neo »

Nie mam co prawda TA ale przekonałem się na sobie (185cm) że szyba sprawdzonego producenta jest warta swojej ceny. Mam od dwóch sezonów Puig Touring II i nie żałuję wydanej kasy. Kolosalnie poprawiła komfort turystycznych wyjazdów zarówno w czasie dobrej pogody jak i w deszczu. Jeszcze w tym roku planuję dokupienie deflektora (od motoADV lub Darkojaka, zbieram info) aby sprawdzić na ile wpłynie na szum słyszalny w kasku i jakość rozmów przez zestaw głośnomówiący. Nie jestem fanem wywalania kasy przy dowolnej okazji jednak warto zainwestować w dobrą szybę. Pewnie wiele osób to potwierdzi.
Konto zamknięte na stałe.
dawid328
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 19.09.2016, 23:08
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: dawid328 »

Jeśli ktoś myśli nad zakupem szyby loster do 650 to dzis zamontowalem u siebie i mimo tego ze przód po przygodach, to ładnie pasuje. Jeszcze nie jeździłem ale mialem też kiedyś turystka loster w dr 650 rse i bylo duzo lepiej względem ori. Mam 192cm. W dr zaczynała sie wyginać przy 130-140. Ciekawe jak będzie w trampku, bo wydaje się solidniejsza niz sprzed kilku lat.
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Kurczę już miałem kupować szybę turystyczną MRA, ale sprzedający podrzucił mi jeszcze ofertę na inną szybę - firmy Kappa. Ceny obu są porównywalne, Kappa jest dłuższa o 10cm więc w moim wypadku (190cm wzrostu) byłby to zdecydowany plus. Zastanawiam się jednak jak taka długa szyba zachowuje się przy większych prędkościach - głównie chodzi mi o kwestię jej odkształcenia oraz tego jak wpływa na pozostałe elementy (osłony zegarów i plastiki).
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Piter!!! »

Pany połamałem szybę turystyczną givi D209S, przyciemnianą. Gdzie taką kupić ?
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Szyba turystyczna

Post autor: miksol »

Ja też mam szybę Looster. Szału nie ma, ale jest spoko. Pasuje ładnie. Szyba turystyczna. Mam 192cm wzrostu i odnoszę wrażenie, ze gdybym zastosował dyflektor to było by cicho jak na chopper'ze.
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Szyba zakupiona i założona. Miała być MRA, ale sprzedawca miał jeszcze inną marki Kappa, która była dłuższa więc wybrałem ją. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedyne co mnie irytuje to fakt, że przy większych prędkościach robi się dość głośno - mam wrażenie że przy moim wzroście (190cm) część strumienia powietrza jest kierowana w kask. Pewnie za jakiś czas skuszę się na deflektor.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Slawol74 »

ja mam 186 cm . Pisałem już o deflektorach miałem , kupiłem darkojak niski do wysokiej szyby . Było ciszej fakt ale patrzenie na drogę przez deflektor mnie wkurzało i sprzedałem na forum . takie moje doświadczenie :-)
Awatar użytkownika
pecze
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 30.07.2016, 15:30
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: pecze »

Miał ktoś okazję porównywać szyby turystyczne GIVI z MGG do trampka PD10 ? Zastanawiam która jest bardziej pochylona do kierownika i czy mocno się różnią od siebie.
reeich
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 06.03.2016, 21:46
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Szyba turystyczna

Post autor: reeich »

Givi nie miałem ale mam szybe MGG przy wzroscie 180cm do 110km/h jest w miare dobrze powyżej tej predkosci robi sie głosno i dostaje podmuchy w kask .W porównaniu do oryginalnej to jest i tak luksus.
Awatar użytkownika
pecze
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 30.07.2016, 15:30
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: pecze »

Ogólnie zastanawiam się czy warto dopłacić do Givi bo 200 zł. drogą nie chodzi :niewiem:
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szyba turystyczna

Post autor: tadzik »

Ja mam i givi i mgg. Mgg dokupiłem jako wyższą, żeby deflektora nie zakładać. Okazało się że to jak dla mnie jakieś nieporozumienie, deflektor i tak muszę zakładać, żeby nie wiało po łbie. Nawet tę szybę mgg podciąłem, żeby bardziej pionowo ją ustawić, jest lepiej ale nie dobrze. Poza tym jest giętka i na wietrze łopocze jak majowa flaga :) Dobrze że z drugim trampkiem zakupiłem fajną wyższą givi, to jest to. Dla mnie różnica jest duża i niepotrzebnie wydana kasa na mgg, ale zarobisz jak uważasz. Ja bym drugi raz mgg nie kupił.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
pecze
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 30.07.2016, 15:30
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: pecze »

Znaczy się Givi rządzi, po doświadczeniach z losterem teraz postawię na givi.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Piter!!! »

Bierz givi d209s. Bardzo dobra.
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Trochę głupie pytanie - ale jak powinna być właściwie zamontowana szyba za pomocą tych gumowych tulei w Transalpie 650? Po wymianie na turystyczną mam teraz dość dużą szczelinę między szybą a plastikiem, byłem przekonany że to wina właśnie nieoryginalnej szyby, ale patrzę na zdjęcia w sieci i tam wszystko wygląda ok.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szyba turystyczna

Post autor: tadzik »

Hmmm, przystawiasz szybę do czachy, wpychasz w otwór tulejkę gumową ze śrubką i skręcasz aż się ścisną do kupy ;) Czy jasno opisałem?
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Właśnie problemem jest to, że tuleja z jednej strony ma "grzybek". Z której strony powinien się on znajdować?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Solidworks »

Artu pisze:Właśnie problemem jest to, że tuleja z jednej strony ma "grzybek". Z której strony powinien się on znajdować?
Kołnierz od góry. Inaczej będzie ciężko włożyć :). Nakrętka w tulei musi być na dole.
http://imgur.com/a/1IzER
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Artu
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 19.09.2016, 11:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artu »

Ok, wychodzi na to, że kołnierz ma być po zewnętrznej stronie plastików. Czyli mam źle założone :D Ale co w takim razie sprawia, że szyba przylega do owiewki? Wkręcając śrubę w jakiś sposób jest rozpychana ta gumowa tuleja?

Edit:

Jeszcze żeby nakreślić sytuację. Kupując motocykl gumowe tuleje miałem zamontowane tak jak na poniższym zdjęciu (miniaturka po lewej stronie):

Obrazek

Z kolei mechanik, składając motocykl po klejeniu plastików ten czarny gumowy kołnierz dał między szybę a plastiki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości