Przewody w stalowym oplocie.

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Dlugi1 »

Złapałem kontakt przez FB na przewodystalowe.pl, rozmawiałem z nimi przez FB, ale myślę, że bez problemu meilem temat ogarniesz.
Dorobili mi przewody do takiego układu, jak miałem ori, 3 odcinki - od pompy do rozdzielacza oraz lewy i prawy przewód. Lekko je zmodyfikowane zamówiłem, ale nie pytaj teraz o szczegóły, bo nie pamiętam :-) Generalnie od pompy do rozdzielacza lekko dłuższy, bo pamiętałem problemy przy montowaniu podwyższenia kiery - stary przewód mnie ograniczał. Druga rzecz - lekko skróciłem przewody do zacisków, ale nie pamiętam o ile.
Cenowo - ok. 370pln, ponad rok temu...
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Szymdi »

jumper1 pisze: 26.02.2023, 22:20 ok.
Jakiej firmy/producenta kupiłeś? Ja jak googlam to do 650 znajduje tylko układ F
Do 650 są też przewody FrenTubo. Pełen komplet odzwierciedlający oryginalny przebieg przewodów ma nr 152112-1
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Dlugi1 pisze: 27.02.2023, 10:41 Generalnie od pompy do rozdzielacza lekko dłuższy, bo pamiętałem problemy przy montowaniu podwyższenia kiery - stary przewód mnie ograniczał.
O tym samym myślałem, ponieważ też nie mogę podwyzszenia zamontować.
Szymdi pisze: 27.02.2023, 11:34 Do 650 są też przewody FrenTubo. Pełen komplet odzwierciedlający oryginalny przebieg przewodów ma nr 152112-1
Dzięki sprawdzę te firmę, bo z HELa robią tylko bezpośrednie.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Fren tube , mają ale we Włoszech. Cena nawet przystępna ale gorzej pewnie z wysyłką.
Na przewodyhamulcowe.pl powiedzieli ze zrobią ale nie wiedzą jakie. Ma ktoś jakaś solidna serwisowe żeby były długości przewodów hamulcowych z przodu?
Dokładniej chodzi mi o elementy 2, 3, 4 na poniższym obrazku
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 00/2/12386
wg moich pomiarów cm krawieckim wyszło
2 - 19,5 cm
3 i 4 - 58 cm

ale wolałbym to skonfrontować z jakąś serwisówką
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Dlugi1 »

Zmierzyłem swoje zdemontowane:
element 2 - od osi oczka do dołu króćca - 18cm, ja zamówiłem 20cm, jest luz, może 19cm by wystarczyło
3 i 4 - od góry kostek do osi oczek 60cm.
Jak zamawiałem też twierdzili, że wymiary idących do zacisków pewnych nie mają - przesyłałem im swoje, trochę skrócone i pewnie tego nie wzięli za pewnik.
Co do przewodu od pompy - propozycja była rozwiązać to tak jak ori było - krótki przewód (18cm) + rurka stalowa (ori) idąca do rozdzielacza lub przewód wprost od pompy do rozdzielacza. Wybrałem wersję jak najbliższą oryginalnej.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Niestety, w przewodyhamulcowe_pl nie zrobią, ponieważ brakuje tych kostek przy trójniku, mogą zaproponować inny trójnik, ale to się mija z celem. Jak mam przerabiać to kupie podstawowy zestaw HELa i tyle. Podzieli się ktoś zdjęciem jak poprowadził przewody między półkami, przy założeniu zestawu na dwie tarcze z rozdzielaczem zaraz przy pompie
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Dlugi1 »

Dostałem od nich komplet do zmontowania, z trójnikiem i kostką na drugą stronę, banjo do pompy jak i do zacisków, podkładki - po prostu wszystko. Nie miałem żadnych kłopotów z montażem.

Edit:
ja pisalem o stronie przewodystalowe.pl, Ty wspominasz przewodyhamulcowe_pl.
Na pewno piszesz z właściwymi gośćmi?
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Moja pomyłka, chodziło mi o przewodystalowe.pl

Przewody by zrobili bez problemów, ale u ich dostawcy nie ma tych kostek do trójnika co występuje w trampku.
Dlugi1 pisze: 02.03.2023, 21:19 Dostałem od nich komplet do zmontowania, z trójnikiem i kostką na drugą stronę, banjo do pompy jak i do zacisków, podkładki - po prostu wszystko. Nie miałem żadnych kłopotów z montażem
Wnioskuję z tego że trójnik też dostałeś nowy? Bo ja pisałem że trójnik chce zostawić oryginalny i dlatego są problemy z dostepnoscia
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: tomekpe »

ja kupowałem (kilka lat temu) na przewodywoplocie.pl

Kontakt spoko, profesjonalnie, przysłany komplet pasował i od tych kilku lat działa to bezproblemowo. Oferowali opcję na 3 przewody lub na 2 bezposrednio do pompy i tak całkiem serio już nawet nie pamiętam, co wybrałem, nie ma to znaczenia.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Dlugi1 »

jumper1 pisze: 03.03.2023, 06:59 Wnioskuję z tego że trójnik też dostałeś nowy? Bo ja pisałem że trójnik chce zostawić oryginalny i dlatego są problemy z dostepnoscia
Tak, trójnik i tę drugą złączkę ori rurki stalowej z przewodem do lewego zacisku dostałem od nich. W trójnik wkręciłem ori rurkę pionową a te ich kostki połączyłem ori rurką poziomą.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Problem z dostępnością jest właśnie tych kostek co są na końcach rurki poziomej. Wiec mam do wyboru albo zostawić jak jest, albo wymienić cały układ.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Podzieli się ktoś wiedzą, jaki powinien być moment dokrecenia śrub od przewodów hamulcowych, przy pompie i przy zaciskach?

Na forum AT znalazłem że te śruby przy zaciskach i pompie powinny być 25 Nm. Zakładam ze w trampku test tak samo.
Ostatnio zmieniony 18.03.2023, 19:52 przez jumper1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Zamontowałem przewody, niestety niby dedykowane do modelu i przedłużone pod podwyższenie kierownicy, ale wydaje mi się że za krótkie są. Musiałem puścić je trochę inaczej i obawiam się czy aby napewno Ok.
Zerknie ktoś z doświadczeniem na filmik
https://youtube.com/shorts/eEIog_NcPpk?feature=share
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Szymdi »

Założyłem w sobotę na przód do swojego TA600 PD10 przewody FrenTubo z zestawu do TA650 w wersji odzwierciedlającej oryginalny przebieg przewodów. Mam podwyższoną kierownicę i jeszcze jest naprawdę sporo "zapasu". Przewody pasują idealnie.

Przy okazji zregenerowałem sobie zaciski (i tak były w bardzo dobrym stanie, ale skoro już rozbierałem układ hamulcowy, żal byłoby nie grzebnąć :wink:). Efekt jest więcej więcej niż zadowalający. Hamulec przedni zrobił się dużo mocniejszy i o wiele precyzyjniejszy.

Przewód tylny z zestawu do TA650 nie pasuje do PD10 (jest za krótki). Jak komuś będzie potrzebny, to pewnie będzie na Giełdzie razem z dedykowanymi śrubami i podkładkami do złącz oczkowych, które są w zestawie.
Awatar użytkownika
Siara00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 27.07.2020, 22:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Siara00 »

Szymdi pisze: 03.04.2023, 12:46 Założyłem w sobotę na przód do swojego TA600 PD10 przewody FrenTubo z zestawu do TA650 w wersji odzwierciedlającej oryginalny przebieg przewodów. Mam podwyższoną kierownicę i jeszcze jest naprawdę sporo "zapasu". Przewody pasują idealnie.

Przy okazji zregenerowałem sobie zaciski (i tak były w bardzo dobrym stanie, ale skoro już rozbierałem układ hamulcowy, żal byłoby nie grzebnąć :wink:). Efekt jest więcej więcej niż zadowalający. Hamulec przedni zrobił się dużo mocniejszy i o wiele precyzyjniejszy.

Przewód tylny z zestawu do TA650 nie pasuje do PD10 (jest za krótki). Jak komuś będzie potrzebny, to pewnie będzie na Giełdzie razem z dedykowanymi śrubami i podkładkami do złącz oczkowych, które są w zestawie.
Daj na PW ile za ten tylny przewód
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: old1977 »

Zalejcie DOT 5.1 i też się poprawi przy sprawnym układzie
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Szymdi pisze: 03.04.2023, 12:46 Założyłem w sobotę na przód do swojego TA600 PD10 przewody FrenTubo z zestawu do TA650 w wersji odzwierciedlającej oryginalny przebieg przewodów. Mam podwyższoną kierownicę i jeszcze jest naprawdę sporo "zapasu". Przewody pasują idealnie.

Przy okazji zregenerowałem sobie zaciski (i tak były w bardzo dobrym stanie, ale skoro już rozbierałem układ hamulcowy, żal byłoby nie grzebnąć :wink:). Efekt jest więcej więcej niż zadowalający. Hamulec przedni zrobił się dużo mocniejszy i o wiele precyzyjniejszy.

Przewód tylny z zestawu do TA650 nie pasuje do PD10 (jest za krótki). Jak komuś będzie potrzebny, to pewnie będzie na Giełdzie razem z dedykowanymi śrubami i podkładkami do złącz oczkowych, które są w zestawie.
Napisz jakiej firmy kupiłeś zestaw, tak dla potomnych.
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Szymdi »

jumper1 pisze: 04.04.2023, 13:03 Napisz jakiej firmy kupiłeś zestaw, tak dla potomnych.
Tak jak pisałem wyżej, zestaw od FrenTubo o nr. 152112-1.
Przód pasuje idealnie, także przy podniesionej kierownicy. Górny przewód do pompy idzie przez to samo mocowanie, które trzyma linki gazu. Z lewej strony jest przykręcany 1:1 przez identyczną kostkę aluminiową, a z prawej do mocowania oryginalnej kostki przykręciłem używając obecnej w zestawie obejmy.

Został przewód widoczny na zdjęciu po prawej stronie wraz ze śrubami i podkładkami do oczkowych połączeń hydraulicznych z zestawu. Do TA600 jest za krótki, bo zacisk jest inny i w innym położeniu.

https://a.allegroimg.com/s1440/113599/d ... 4453665c5e
Awatar użytkownika
jumper1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 12.03.2020, 21:44
Mój motocykl: XL650V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: jumper1 »

Z tego co widzę po zdjęciu to trójnikiem. Elegancko - opłacało się dopłacić. Sprowadzałaś w Włoch czy znalazłeś gdzieś w PL?
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Przewody w stalowym oplocie.

Post autor: Szymdi »

jumper1 pisze: 07.04.2023, 16:41 Z tego co widzę po zdjęciu to trójnikiem. Elegancko - opłacało się dopłacić. Sprowadzałaś w Włoch czy znalazłeś gdzieś w PL?
Tak, konstrukcja odzwierciedla oryginalny przebieg przewodów z trójnikiem po prawej i po lewej "kolanko" z otworem pod śrubę mocującą.

W PL raczej niedostępne. Pozostaje kupić ze słonecznej Italii, albo przez e-bay. Chyba taka opcja wychodzi w cenie zbliżonej do HELa, który ma komplet przód-tył w cenie 499,- zł, a zestaw FrenTubo wychodzi poniżej 100 euro, więc ciężko mówić o "dopłacaniu". ;)

Ja trafiłem w zeszłym roku od gościa, który kupił ale nie wykorzystał. Jednostkowy przypadek.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość