Koło zapasowe w sprayu.

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: Robert 1975 »

Witam .
Zastanawiam sie czy ktoś stosował taki specyfik ( kolo zapasowe w sprayu ) w motocyklu ( opona z dętką ) ?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: wilq.bb »

Nie słyszałem o czymś takim dla opon dętkowych - jak masz jakis sprawdzony specyfik to się podziel informacjami, bo póki co to to zestaw, łyżki, klej, łatki(zapasowa guma) i koniecznie Ludwik wydają się być bezkonkurencyjne.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: wilczek »

Działa bez problemu. W drodze na zlot gwożdzia złapał Tolo jadąc Afryką . Na Orlenie kupiliśmy pianę , bez problemu dojechał do domu zmienić motocykl , bo nie było czasu na zmianę dętki ( tył ). Później moto stało z miesiąc albo dłużej i koło nadal nadawało się do jazdy .
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: Robert 1975 »

Właśnie się zastanawiałem nad tym coby nabyć coś takiego.
Na allegro w większości opisów jest ( zastosowanie tylko do opon bezdętkowych ).
Lecz są też do wszystkich typów opon , więc się pokuszę i zakupię sobie takie coś .

Może właśnie ktoś ma jakiś sprawdzony produkt ?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: Adam_M »

Ta piana twardnieje przy kontakcie z powietrzem, więc chyba bez względu czy do dętka czy opona bezdętkowa, w razie awarii, zrobi robotę.
Ale na 100% potem dętka do wymiany. Jasne, że można jeździć potem z taką dętką, ale czy jest sens?
Z tego co się orientuję to lepiej też w razie gwoździa zostawić go w oponie, napompować dętkę i dopiero zalać ją pianą.
Pamiętam, że u mojego Taty w motocyklu z przedniego koła schodziło powietrze, opona bezdętkowa. Chyba był problem z rantem w niej, nie chciała się dobrze przykleić, była parę razy przekładana na feldze, więc Tatko kupił koło zapasowe w szpreju i robotę zrobiło.
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: wilczek »

Technika jest taka. Usunąć " gwóźdź ", wpuścić pianę , przetoczyć kilka obrotów koła ( ruszając autem/ moto) i po kilku minutach dopompować powietrze. Taka procedura była na tym sprayu którego użyliśmy . Dętka , podobnie jak opona w bezdetiowych, nie nadaje się do naprawy wulkanizacyjnej . Dotyczy to wszystkich pian. Po takim zabiegu opona / dętka do wymiany.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: Marcinnn6 »

opona też?? jak kiedyś rozmawiałem z gumiarzem to powiedział, że spoko mozna stosować tylko potem dużo sprzątania w oponie jest żeby to usunąć. (ale miał na myśli oponę bezdętkową)
Awatar użytkownika
amerigo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 22.11.2016, 11:11
Mój motocykl: XL600V

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: amerigo »

Dętka do wymiany, bo nie da się tej pianki ze środka wydlubać- bo i jak?
Oponę da się odratować tylko rzeczywiście jest trochę roboty.
Ewentualnie są takie zestawy do łatania opon bezdetkowych (dratwa i taki jakby sznurek z klejem)
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: Marcinnn6 »

dętka to wiadomo. ale opona powinna być normalnie ok
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: kapsun »

Podbijam temat ktoś używał konkretny sprey (firma) do opony z dętką? Jeżeli tak czy po uzyciu takiego spreyu trzeba jeszcze podjechać na stację i podpompowac czy można jechać dalej bez takiej konieczności


Edit:

Łyżki, dętki, łatki i co2, nie ma lepszego rozwiązania, - dokładnie przeszukałem forum, sorry za offtopic
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Koło zapasowe w sprayu.

Post autor: grad74 »

Ja trzy razy próbowałem na wydrę załatać koło sprajem i zawsze bezskutecznie. Jednak co zestaw naprawczy to zestaw. Ale, mój kolega który jeździ XRą 125 mówił mi że załatał kiedyś koło jedynym sprajem do opon dętkowych Liqui Moly. Ale powtarzam, temat znam ze slyszenia i nie byłem świadkiem, ale kolega raczej nie jest bajkopisarzem.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość