Problem z reperaturkami zacisków przód XL700VA

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
harvi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 27.03.2015, 22:19
Mój motocykl: XL700V

Problem z reperaturkami zacisków przód XL700VA

Post autor: harvi »

Cześć!
Zaszła potrzeba regeneracji przednich zacisków w moim trampku, przejechane prawie 70kkm i już dobrze nie odbijały. Tłoczki ok, bez wżerów, ogólne czyszczenie i wymiana reperaturek. I tu pojawił się problem. Zestaw reperaturek zamówiony w ASO Pomirski w Gdańsku, wybrany przez ich pracownika po numerze VIN mojego motocykla, odebrany kolejnego dnia w oryginalnym opakowaniu MADE IN JAPAN, numer części identyczny jak serwisówce i systemie Hondy:
Obrazek
Po rozpakowaniu okazało się, że mniejsza gumka (zaciski 3-tłoczkowe z abs, dwa tłoczki większe, jeden mniejszy) jest o ok 3 mm mniejsza od starej gumki zdjętej z tłoczka:
Obrazek
Po lewej stare gumki, po prawej nowe, na dole duże gumki, na górze małe...
Duża ok, z małym oporem wchodzi na tłoczek, ale mniejsza gumka ma zdecydowanie za małą średnicę. Rozmawiałem dziś z poprzednim właścicielem Trampka (dzięki poss'ter), nie grzebał nic przy hamulcach, średnice tłoczków tak jak w książce serwisowej (mieszczą się w tolerancji zużycia), zaciski też wyglądają jak w innym trampku XL700VA... Czy ktoś z was miał już taki problem? Możliwe żeby do zestawu włożono złe gumki? Może jakieś niestandardowe mam zaciski? Może mała gumka się skurczyła albo jest na lewej stronie? :ysz:
Yamaha FZS600 Fazer (10673 km) poszedł w dobre ręce :]
Triumph Sprint ST 1050 (22539 km) ehhh :(
Honda Transalp XL700VA :D

http://www.motoaktywni.org.pl
Awatar użytkownika
harvi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 27.03.2015, 22:19
Mój motocykl: XL700V

Re: Problem z reperaturkami zacisków przód XL700VA

Post autor: harvi »

gumki zamówione ze sklepu w Krakowie pasują jak powinny, Pomirski zarobiony, ciężko się dodzwonić, nic jeszcze nie wiadomo dlaczego oryginały nie pasują, podobno poszło zapytanie do centrali w Warszawie... czekam na informacje
Yamaha FZS600 Fazer (10673 km) poszedł w dobre ręce :]
Triumph Sprint ST 1050 (22539 km) ehhh :(
Honda Transalp XL700VA :D

http://www.motoaktywni.org.pl
Awatar użytkownika
harvi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 27.03.2015, 22:19
Mój motocykl: XL700V

Re: Problem z reperaturkami zacisków przód XL700VA

Post autor: harvi »

należy się aktualizacja - więc Pomirski przyjął gumki na reklamację, sprawdzali na wszystkie sposoby w komputerach po VIN-ie, katalogach części i gdzie jeszcze można no i numery na opakowaniach gumek były prawidłowe... Problem zgłosili do centrali, niestety nie wiem jak się sprawa dalej potoczyła :egh:
Yamaha FZS600 Fazer (10673 km) poszedł w dobre ręce :]
Triumph Sprint ST 1050 (22539 km) ehhh :(
Honda Transalp XL700VA :D

http://www.motoaktywni.org.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość