Zdeformowana opona

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
mariusz1984ktw
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 20.06.2015, 13:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Orzesze

Zdeformowana opona

Post autor: mariusz1984ktw »

Po zimie (albo po serwisowaniu sprzegla) z przedniej opony kupionej w zeszlym roku zrobilo sie jajo,

Opona to Metzeler Tourance, bezdetkowa, ma przejechane nie wiecej jak 4tys km,

Wie ktos moze czy z takiej opony jeszcze cos bedzie ? - deformacja ustapi jak bedzie nawijac kilometry ?
W serwisie opon powiedzieli mi ze po prostu byla zle ulozona - ale po zamontowaniu problem dalej istnieje,


Co do samego Metzelera Tourance: nie zyczylbym jazdy na tym czyms najgorszemu wrogowi - w porownaniu do poprzednich Michelinow Anakee 2, sa cholernie sliskie (Anakee byl w wersji "winter"), a jazda po podluznych nierownosciach czy usypujacych sie kamieniach to trening wytrzymalosci psychicznej.

Sama jakosc materialu tez jest beznadziejna - opona ktora ma niecale 2 lata od produkcji wyglada jak w 10 letnich samochodowych Pirelli,
Awatar użytkownika
mariusz1984ktw
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 20.06.2015, 13:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Orzesze

Re: Zdeformowana opona

Post autor: mariusz1984ktw »

Okazalo sie ze opona najprawdopodobniej nie jest zdeformowana,

Kiedy w serwisie mi ja ponownie ulozyli dalej bylo lekkie "bicie" promieniowe - 1-2mm,
Podobnie po zmianie na stare opony - Anakee 2,
... ktore niestety wynika najprawdopodobniej z tego ze felga jest troche zdecentrowana - czego nie widac golym okiem,

Co jest pewnie uzasadnione - kola szprychowe niestety nie za bezobslugowe, i nalezy kontrolowac stan szprych,

Na razie zostawie to w spokoju - nie jest to az tak bardzo uciazliwe jezeli nie jezdzi sie szybko,
Teraz pytanie - czy oprocz Pawła Króla z BB sa jeszcze jakies inne sprawdzone warsztaty ktore centruja kola ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość