Jaki lancuch wybrac

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: zimny »

Jak chcesz na bogato i trwały to DID ZMVX. Mocniejszego nie znajdziesz na rynku z tego co się orientuję. To łańcuch na duże moce, ale dbając odpowiednio w TA powinien długo wytrzymać i równo się wyciągać.

Używałem w Fazerze, w V-Stromie i byłem b. zadowolony. W Trampkach DID VX2 i też było OK.

50 tys km na jednym łańchuchu? Podziwiam, myślałem że okolice 30kkm to granica.

Aha, zębatki polecam Sunstary. Ew. jak fundusz pozwala to na przód OEM hąda..

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: ArturS »

Najtrwalsze dostępne na rodzimym rynku, to DID ZVMX i RK GXW. Wielu innych producentów podaje podobne lub nawet wyższe parametry wytrzymałości, ale... w praktyce wychodzi zupełnie coś innego. Osobiście, traktując motocykl typowo turystycznie, jestem za stosowaniem standardowych łańcuchów DID serii VX, bo są do nich dostępne zapinki. A wg mnie narzędziówka powinna zawierać 1-2szt. zapasowych zapinek i kilka zapasowych ogniw łańcucha. Widziałem już rozwalone łańcuchy różnego typu i taki zestaw ratuje :dupa:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: zimny »

Do Trampka to tak jak Artur mówi - ZMVX to grubo ponad realne potrzeby :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: chankrymski »

OK DZIĘKI panowie :smile:
Kupię coś w sam raz. Poprzedni łańcuch jakiś DIDowski miałem, ale wyrzuciłem pudełko i nie pamiętam modelu. 50 tyś jak najbardziej realne w spokojnej emeryckiej jeździe z unikaniem offa raczej.
lukskywalker5
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.04.2013, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żory

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: lukskywalker5 »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy taki zestaw(DID 525 VX pro street X-ring Super wzmocniony w naturalnym kolorze stali 118 ogniw i zębatki sunstara) za 420 zeta to warto czy nie?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: tomekpe »

zimny pisze:
50 tys km na jednym łańchuchu? Podziwiam, myślałem że okolice 30kkm to granica.

34 tysiące i pierwsze naciąganie..
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Marcinnn6 »

Chyba i na mnie przyszedł czas z łańcuchem... bo dosyć głośno hałasuje (chrobocze, jak to ktoś ładnie określił) - jak go dobrze oliwą (hipolem) nasmaruje to jest cicho, ale jak oliwa się wytrzepie, albo ją woda wypłucze, tak jak wczoraj to zaczyna bardzo szybko hałasować. Nie jestem pewien czy już sie kwalifikuje do wymiany, naciąg się jeszcze nie skończył, wyciągnięty jest w miarę równo ... a chrobocze - zębatka z przodu honda przezemnie założona z przebiegiem 6tys, tył i łańcuch nie wiem bo już na tym kupiłem. Naczytałem się o łańcuchach na różnych forach jak sprawdzić czy jest ok czy nie jest i kurde nie mam pewności...

wiadomo kupił bym nowe i pewnie by było ok, ale wydać tak se parę stówek bo wydaje mi się że coś jest nie tak, to rozumicie koledzy, że wolał bym nie. :wink:

Ale jak by co to zastanawiam się nad DID ZVMX. ArturS piszesz, że VX dla turystów są wystarczające. A dla turystów lubiących poupalać w piochu i nie jeżdżących po emerycku :smile: ?
No bo taki zwykły VX to około 280 zeta a ten ZVMX znalazłem za 420 razem z wysyłką. No to w sumie 140zł więcej - czyli tyle ile koszt połowy VX. Pytanie jest czy ZVMX lepszy jest o połowę od VX :lol:

Może ktoś jeździł na tym ZVMX?
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: pete17 »

Hej Marcinie! Tak jak koledzy wyżej piszą,TA nie jest demonem mocy...i ten zwykły wystarcza.Ale...z powodów o których piszesz,że lubisz piasek nadpilicki to ja bym te 140 zł.dołożył...bo to jak z paliwem.98 oktan to może ma te 96,ale ta 95 to realnie ma może z 92? Z łańcuchem jest tak że założysz ten tańszy i w akcji będziesz myślał czy się czasem nie zerwie zamiast cieszyć się jazdą :crossy: (ale z rana mi się zebrało na wywody)hehe! Pozdr. :grin:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Marcinnn6 »

Ha! jeden kolega forumowy napisał mi, że właśnie w teren jednak lepiej ten zwykły łańcuch bo go i tak zakatuje :smile: dobra nie będę cudował raczej VX... Bo wiesz pete17 właśnie jak z tą benzyną do trampka nie warto 98 :smile:

to ta kwestia raczej ustalona. Teraz muszę dojść do ładu czy aby NAPEWNO mój łańcuch jest już do wymiany ...
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Qter »

Czołem,

Ja w trampku jeździłem w terenie i po czarnym na DID 525 VX2 i złego słowa nie mogę powiedzieć.
Pamiętaj, że kto nie smaruje ten nie jedzie :grin:

PZDR

Qter

P.S.
Jestem zdania że warto od razu zmieniać cały napęd a nie tylko łańcuch - dla dociekliwych -> było na forum wielokrotnie - do znalezienia. :smile:
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Marcinnn6 »

smaruje, smaruje :smile: i tak, oczywiście będę zmieniał cały napęd wraz z zębatkami.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: pete17 »

Marcinnn6 pisze:Ha! jeden kolega forumowy napisał mi, że właśnie w teren jednak lepiej ten zwykły łańcuch bo go i tak zakatuje :smile: dobra nie będę cudował raczej VX... Bo wiesz pete17 właśnie jak z tą benzyną do trampka nie warto 98 :smile:

to ta kwestia raczej ustalona. Teraz muszę dojść do ładu czy aby NAPEWNO mój łańcuch jest już do wymiany ...
W sumie to masz rację...jaki by nie był to pioch go unicestwi... :swieczki: A z paliwem to nie mówiłem do trampka tylko w ogóle.Udowodnione,na 98 więcej km zrobisz :grin: :grin:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Marcinnn6 »

DID 525 VX2 + sunstar - taki zestaw zakupiłem i będę go teraz testował :smile:
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Jaki lancuch wybrac

Post autor: Mazak »

co myslicie o zębatce zdawczej i łancuchu od AFAM??
ktoś miał jakieś opinie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość