po wymianie tylnego amora katapulta :/

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
drchiry_pl
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 07.09.2011, 10:11
Mój motocykl: XL650V

po wymianie tylnego amora katapulta :/

Post autor: drchiry_pl »

Czesc, w 2018r po wymianie oleju, uszczelniaczy w lagach, wymiana główki ramy + nowy oryginalny amor efekt jest taki ze Trampek zachowuje sie jak deska. Tzn zawias ladnie wybiera ale efekt na kanapie - dupa skacze prawie na kazdej studzience a na śpiących to prawie katapulta :/ Regulowałem śrubą na soft i nic. Po 2 latach jazdy nadal to samo. Ktoś? Coś? Może ktoś w Wawie (Grochów) lata 650 i chciały organoleptycznie zbadać? choćby się przejechać chwilę i ocenić co może być nie tak?
SQ8LUK
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: po wymianie tylnego amora katapulta :/

Post autor: andy237 »

Dołączam się do pytania: co zrobić żeby tłumienie dobicia tylnego amortyzatora ,ale w 700-ce nieco zmniejszyć bo nie da się jeździć.
Regulacja śrubką to kpina, nie czuje się żadnej różnicy, amortyzator tak mocno tłumi że wszystko czuję na kręgosłupie. :thumbsdown:
Powiem że różnica jazdy 650-ką i 700-ką jest taka jak między jazdą Lincolnem i pustym Starem.
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: po wymianie tylnego amora katapulta :/

Post autor: Mazak »

pewnie to wiesz ale w 700 jeszcze masz śrube od napięcia sprężyny, patrzyłeś czy nie jest za mocno skręcona?
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: po wymianie tylnego amora katapulta :/

Post autor: andy237 »

To była pierwsza rzecz którą zrobiłem.
Mnie się wydaje że w fabryce przedobrzyli i zrobili kanapę szeroką, za to ma cienką warstwę gąbki więc cztery litery i kręgosłup obrywają.
Ale ja się nie poddam i poprawię ją pod siebie, może będzie brzydsza ale w końcu ona i tak jest do :dupa: :grin:
Awatar użytkownika
dzajor
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 07.09.2009, 17:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: po wymianie tylnego amora katapulta :/

Post autor: dzajor »

mnie też na progach chciał wysadzić z siodła ...u mnie winny był "stojący" kiwak pro-link po wymianie łożysk ( na szczęście 2 szt :omg: ) przesmarowaniu -efekt katapulty ustąpił :crossy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości