Zacinający ślimak

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Stworek
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 06.06.2020, 10:01
Mój motocykl: XL650V

Zacinający ślimak

Post autor: Stworek »

Witam, mam problem z obudową ślimaka prędkościomierza a mianowicie. Znajduje się w niej metalową spirala którą później dotyka się że slimakiem, no i ta spirala co jakiś czas mi się zacina niszcząc już 2 ślimaka. Czy ktoś miał podobnie i wie jak ja naprawić, ew. Może ktoś ma całą obudowę ślimaka na sprzedaż może być używana byle działała, znalazłem tylko jedna stronę gdzie mają to na sprzedaż lecz koszt ponad 500zl trochę mnie odstraszył. Jesli ktoś wie jak pomóc będę wdzięczny. Jako ze nie poradziłem sobie z dodaniem zdjęcia wrzucam link. https://motogar.pl/sklep/czesci-honda/5 ... sklep.html
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zacinający ślimak

Post autor: ArturS »

Gdzieś jest opis/link do opisu. Ta spirala "wwierca się" w dół w aluminiową obudowę. Czasami się zacina, czasami jest tak, że wwierca się tak głęboko, że tuleja plastikowa zaczyna mieć styczność z częścią bez spirali, w efekcie jest od razu niszczona. Sposobem jest wywiercenie małego otworu pod osią tej spirali, wkręca się małą śrubkę żeby ją podnieć i podeprzeć, dodatkowo zabezpiecza się tą śrubkę jakimś epoksydem i po sprawie.
Zobacz na początek jaki ma luz góra-dół
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość