Czy to tak ma być???

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Czy to tak ma być???

Post autor: yoginek »

Witam. Proste pytanie czy to tak ma być ??. Nie mogę dac filmiku więc opiszę. Chodzi o boczną stopkę, ma poprostu luz . Jak opieram Moto na niej to jakby chciała się wyproscić. Po rozłożeniu ma luz i nie wiem czy to jest luz który się zrobił czy tak było. Poprostu wcześniej nie zwróciłem uwagi . Ale w xj-ocie też tak miałem ale od początku od kupienia .

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Rafał_93
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 19.05.2019, 08:57
Mój motocykl: XL600V

Re: Czy to tak ma być???

Post autor: Rafał_93 »

U mnie w 600 boczna stopka nie ma żadnego luzu.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Czy to tak ma być???

Post autor: Sylwek »

Tak może, ale nie musi być.

Możesz zdemontować stopkę boczną i trochę ją przywołać do porządku, np. w imadle czyli lekko ścisnąć. Wyższy poziom, to ładnie i równolegle wypiłować wewnątrz boki wycięcia, dokładając stosownej grubości podkładkę. Jeszcze lepiej byłoby element, w którym jest zamocowana stopka, w miarę potrzeby także zeszlifować aby był równy i dopiero dobrać stosownej grubości podkładkę.

Do garażu :grin: .
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Re: Czy to tak ma być???

Post autor: yoginek »

Sylwek pisze:Tak może, ale nie musi być.

Możesz zdemontować stopkę boczną i trochę ją przywołać do porządku, np. w imadle czyli lekko ścisnąć. Wyższy poziom, to ładnie i równolegle wypiłować wewnątrz boki wycięcia, dokładając stosownej grubości podkładkę. Jeszcze lepiej byłoby element, w którym jest zamocowana stopka, w miarę potrzeby także zeszlifować aby był równy i dopiero dobrać stosownej grubości podkładkę.

Do garażu :grin: .
Też o tym myślałem. Znajde troche czasu to ogarnę . Dzieki za uyświadomienie żę tak ma nie być .
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Czy to tak ma być???

Post autor: Pawel »

Też mam luz, nawet duży. Uważam, że fabrycznie jest mały luz, ale z biegiem czasu (wycierania materiału) luz się powiększa. Generalnie w niczym to nie przeszkadza, ale można to poprawić.
Awatar użytkownika
yoginek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 20.01.2020, 20:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: czechowice dziedzice

Re: Czy to tak ma być???

Post autor: yoginek »

Pawel pisze:Też mam luz, nawet duży. Uważam, że fabrycznie jest mały luz, ale z biegiem czasu (wycierania materiału) luz się powiększa. Generalnie w niczym to nie przeszkadza, ale można to poprawić.
Zawsze mi sie wydaje żę chce sie przewrócić hehe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość