TA 600 kiwaczek

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

TA 600 kiwaczek

Post autor: tomekc »

Szukam informacji o serwisie kiwaczka, ale widze ze temat bardzo chyba slabo i zadko przerabiany. Przymierzam sie do wymiany kompletu lozysk i uszczelniaczy w wahaczu - na wszelki wypadek moze i kiwaczek by przegladnac? Ale ani zestwu naprawczego nie znalazlem w riderparts.pl, ani opisu co i jak. Czyzby ten element byl niezniszczalny :blush: Ktos, cos???
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: Next22 »

Oj jak najbardziej znszczalny i drogi w serwisie :)
Zawsze warto rozebrać umyć i nasmarować .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: tomekc »

Next22 pisze:Oj jak najbardziej znszczalny i drogi w serwisie :)
Zawsze warto rozebrać umyć i nasmarować .
Czyli w najlepszym wypadku same uszczelniacze beda potrzebne
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: tomekc »

Wzialem sobie za punkt honoru znalezienie listy czesci potrzebnych do kompletnej odbudowy bebechow kiwaczka. Coz.... tanio nie jest (cena w uk od Davida silversa) za klp z nowymi tulejkami to ponad 1000 pln :dupa:

Obrazek

Lista czesci: numer z rysunku-numer hondy-wymiary-ilosc sztuk potrzebnych

6 - tulejka-52463-MAW-760
7- tulejka-52464-MY1-000
9- tulejka-52465-MY1-000
10- tulajka-52473-MY1-000
20- lozysko igielkowe 91071-MY1-005 (17x24x17) mm x 5 pcs
21-lozysko igielkowe 91072-MY1-005 (20x26x20) mm x 2 pcs
22- uszczelniacz 91254-KS6-003 (20x26x4.5) mm x4 pcs
23- uszczelniacz 91262-KV3-831 (17x24x5) mm x 6 pcs
Awatar użytkownika
Antol
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 344
Rejestracja: 22.03.2011, 14:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraków

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: Antol »

Hej, jak nie gardzisz używanym, to mam taki na zbyciu. Z tego co pamiętam to był w niezłym stanie. (zmieniałem razem z wahaczem). Jak chcesz to wyślę Ci zdjęcia.
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: tomekc »

Antol pisze:Hej, jak nie gardzisz używanym, to mam taki na zbyciu. Z tego co pamiętam to był w niezłym stanie. (zmieniałem razem z wahaczem). Jak chcesz to wyślę Ci zdjęcia.

Dzieki, bede pamietal. W Pl jestsmy prawie po sasiedzku jako małopolanie, moj tez dziala, chce go rozebrac i zweryfikowac, jak bedzie ok to na same uszczelniacze i smar nie wydam majatku. Tulejki to oczywiscie ekstremalny przypadek (pewnie bym z dobrego materialu i tak je dorabial). Jak sie wkurze to kalamitki wywierce I bedzie po krzyku.
Awatar użytkownika
Antol
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 344
Rejestracja: 22.03.2011, 14:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraków

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: Antol »

Tam największy problem jest jak łożyska padają. A najczęściej dzieje się tak, jak nikt tam nie zagląda
Niestety zazwyczaj jest za późno i zatare łożyska oprócz tego że same się wycierają to uazkadzaja tuleje. Nie pomaga też to, że te łożyska pracują wahliwie, a nie obrotowo.
Jak będziesz to robił to sugeruje przeglądać też lozyskowanie wahacza, to jest kolejna rzecz która jest zazwyczaj olewana, a te łożyska są chyba jeszcze droższe :omg:
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: tomekc »

Antol pisze:Tam największy problem jest jak łożyska padają. A najczęściej dzieje się tak, jak nikt tam nie zagląda
Niestety zazwyczaj jest za późno i zatare łożyska oprócz tego że same się wycierają to uazkadzaja tuleje. Nie pomaga też to, że te łożyska pracują wahliwie, a nie obrotowo.
Jak będziesz to robił to sugeruje przeglądać też lozyskowanie wahacza, to jest kolejna rzecz która jest zazwyczaj olewana, a te łożyska są chyba jeszcze droższe :omg:
Bede przegladal caly kiwak,wahacz i lacznik, z tego co widze to z tym lozyskiem bedzie problem:
20- lozysko igielkowe 91071-MY1-005 (17x24x17) mm x 5 pcs, dostepne tylko oryginaly po 50pln sztuka :fuck:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: Artek »

Temat zamienników łożysk kiwaczki jest już opisany na forum. Trza dobrze poszukać.

Zależy także o jakim trampku 600 mówimy bo są trzy rodzaje łożyskowania kiwaczki.
-Trampki najstarsze miały tuleje ślizgowe (niektóre kalamitki).
-92 rocznik na pewno miał igiełki luzem ( kiedyś pokusiłem się o policzenie kpl. 250 szt.)tak jak na zdjęciach poniżej.
3078
3079

-Ostatnie roczniki mają łożyska igiełkowe z koszyczkami. Najmniejsza ilość igiełek na pewno wpływa negatywnie na szybsze zużywanie elementów układu.
Zamienniki łożysk (stosunkowo niedrogie) też są w koszyczkach i jest jeszcze mniej tych igiełek.

Uszczelniacze pan Hąda też zrobił dedykowane (czyt. drogie). Można zastosować tańsze zamienniki(bardzo tanie o grubości 5mm).
_Shadow zna temat tych oringów i może kiedyś zrobi dobre opracowanie bo ma ku temu predyspozycje :cool:


Bicio (czasem obecny na forum) kiwaczkę przerabia na tulejach poliuretanowych. Dobry tokarz bez problemu ogarnie temat.



O ile łożyska oryginalne choć drogie mogą być dostępne o tyle internety donoszą, że tuleje i śruby w pewnych wymiarach są już niedostępne do starszych modeli.
Dominator.
Awatar użytkownika
leoon
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 09.10.2016, 15:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sądecczyzna

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: leoon »

Odkopuje temat
Padło mi łożysko igiełkowe oraz tulejka w kiwaczce (trampek 600 rok 1995) w miejscu mocowania amora.
Doradzi ktoś gdzie to kupić?
Łożysko szer 17mm, śr, zewn. 24,5mm śr wewn. 17,5mm
Tulejka szer, 30 mm, śr. zewn. 17,5mm, śr. wewn.10 mm.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: Next22 »

Tuleja - swożeń tylko OEM od Hondy łożyska do kupienia w hurtowniach da się znaleźć.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
leoon
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 09.10.2016, 15:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sądecczyzna

Re: TA 600 kiwaczek

Post autor: leoon »

Dzięki.
Poszukam łożyska i jeśli znajdę to może wytoczę tulejkę na wymiar.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość