RICOR intiminator

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: RICOR intiminator

Post autor: Piotr76 »

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: RICOR intiminator

Post autor: Piotr76 »

Robiłem ostatnio deal z Mr Szparagiem i zapytałem przy okazji gdzie w dobrej cenie kupić emulatory. Polecił mi firmę LTD34 z Wawy. Dzwoniłem dzisiaj i miły właściciel zaproponował takie ceny:
Polecana kit zaworow MUPO w cenie 722zl brutto przy zam 3szt. (Detal 850zl), RaceTech 785zl (detal 870zl), YSS 400zl
Ceny przy zakupie 3 kompletów.
Ten MUPO podobno bardzo dobry, testowany też przez P. Szparaga. Nic się wtedy nie rozwierca . Rzekomo lepszy od Race Tech. Jak to Panowie widzicie? Obrazek

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: RICOR intiminator

Post autor: grad74 »

Tak się zastanawiam, czy mi jako zwykłemu użyszkdnikowi motocykla, jeżdżącemu po dziadkowemu w ogóle się takie usprawnienie zawieszenia przyda? Nie paluje motonga po krzokach, nie napierniczam po jakichś wertepach. Czy w opinii tych co albo mają lepsze zawieszenie albo dołożone emulatory taka zmiana ma sens? Pytam bo z jednej strony mnie kusi, ale z drugiej, czy ja przy mojej jeździe w ogóle zauważę różnice?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: RICOR intiminator

Post autor: tomekpe »

Nie mam emulatorów, ale mam zmienione zawieszenie na hyper pro (przód sprężyny, tył amorek).

To jest odczuwalne w normalnej jeździe. Jeśli lubisz swojego trampka i coś chciałbyś zmienić , to można. Jeśli to miałaby być ostatnia kasa odłożona na prezent dla teściowej .. to może nie jest to aż tak ważna modyfikacja.

Z opinii innych wiem, że emulatory dają dużo i zastanawiam się nad ich dołożeniem.
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: RICOR intiminator

Post autor: Piotr76 »

Tomek dobrze prawi . Grad ja też nie lubię męczyć motura po wertepach (zazwyczaj chłopaki kończą browara jak wyjeżdżam z lasu) i mają ubaw ze mnie że 700ka dołki zobaczyła. Chcę złożyć tą 600kę nie żałując kasy a wrażenia na pewno będą lepsze. Więc zrobię Ci te szersze podnóżki do 600ki , założysz emulatory i też banan się pojawi u Ciebie.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: RICOR intiminator

Post autor: Artek »

Mój kolega (melepeta, ale przynajmniej uczciwy) po zmianie całego zawiasu (tył amor na ten sam model ale sprawny, przód to lagi z YSS) po pierwszej przejażdżce nie zauważył żadnej różnicy. Nie zauważył także, że tylne koło ma jak nowe ( złote) a nie zgniłego i bez anody DiD-a.
Także koszt zabawy niemały a efekt dla niedzielnych kierowców może okazać się mizerny.


Najlepszą opcją jest znaleźć kolegę z podobnym sprzętem i samemu przetestować.
Dominator.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: RICOR intiminator

Post autor: grad74 »

Dzięki za odpowiedź. Będę musiał przemyśleć temat, bo to nawet nie kwestia kasy tylko zwyczajnie przydatności.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: RICOR intiminator

Post autor: mr bulwa »

Jakby ktoś jeszcze nie widział - to cały proces regeneracji lag i instalacji zaworu Race Tech (na filmiku wydaje mi się, że jest użyty Gold Valve YSS) przez Szparaga tutaj:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=hFgGsG2NZT0[/media]
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
kudlaty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 29.07.2013, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Offtock ;-)

Re: RICOR intiminator

Post autor: kudlaty »

Miałem w 700-ce RaceTechy wraz ze sprężynami progresywnymi i ja odczułem różnice na + w porównaniu do oryginału.
Nie wgłębiając się mocno w szczegóły przy dłuższych przelotach po np. tarce szutrowej mniej mi się łapy męczyły i nie czułem w nich mrowienia.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: RICOR intiminator

Post autor: whiter »

W Dr 650 Se mam zrobiony mod na emulatorach i sprężynach pod wagę produkcji chłopaków z forum Dr. (Wcześniej miałem sprężyny progresywne).
Zmiana na duży plus. Polecam.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: RICOR intiminator

Post autor: Sylwek »

Gradzie, odczujesz różnicę na plus, już na drogach w okolicy Przeworna :grin: .
Redrekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 24.01.2020, 08:30
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: RICOR intiminator

Post autor: Redrekin »

Dodam swoją opinię na temat emulatorów YSS. Musiałem w końcu zabrać się za przednie lagi, olej ,uszczelniacze itp. więc przy okazji wrzuciłem YSS. Sprężyny zostały seryjne, olej 10. Dla mnie różnica jest spora, dużo przyjemniej na asfalcie, lekki off nieźle. Tak jak ktoś wspominał , zrobisz przód poczujesz kiepski tył, tak było, wrzuciłem na tył Hagona, jest lepiej. Ogólnie jak dla mnie warto. Wiadomo ,że nie jest to super zawias, ale powiem ,że lepiej niż seria, jak za te pieniądze jak najbardziej.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: RICOR intiminator

Post autor: tomekpe »

To koniecznie zmień do kompletu sprężyny, wydatek nie jest duży w porównaniu do emulatorów. Polecam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość