zbita szybka lusterka

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
admo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 11.01.2013, 14:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

zbita szybka lusterka

Post autor: admo »

czesc,
mam zbita szybke prawego lusterka w moim xl650, dalo by rade wyminic szko u szklarza czy lepiej kupic cale lustro ?

pozdro
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Nadol »

Szkło można wymienić. Najlepiej jednak sprawują się oryginalne lusterka, warto poszukać używki.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
szynszyll
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 17.09.2012, 14:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: szynszyll »

nic nie robi tak dobrze jak oryginal bo szklo jest sferyczne. to od szklarza czy chinska podroba bedzie plaskie. szukaj uzywki.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: wilq.bb »

szynszyll pisze:nic nie robi tak dobrze jak oryginal bo szklo jest sferyczne. to od szklarza czy chinska podroba bedzie plaskie. szukaj uzywki.
Zależy do jakiego szklarza pójdziesz. W Bielsku jest wybór: taniej płaskie, 3 pln więcej sferyczne - ale to spec starej daty i wie co robi, a nie po prostu robi.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Hubert
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 12.11.2014, 11:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jarosław

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Hubert »

Mi w tym sezonie lusterko zbiło się już dwa razy :D Za pierwszym razem zamówiłem zamiennik przez miejscowy sklep motocyklowy. Po przykręceniu okazało się, że obraz jest rozmyty, a dodatkowo po przyjechaniu do kumpla pod bramę zamiast jednej górnej poprzeczki widziałem dwie.... :D Lusterko zwróciłem i poszedłem do szklarza. Ten mi powiedział, że takich szkieł nie ma, ale poradził, żebym popytał w samochodowych. Wziąłem dobre lusterko dla porównania i znalazłem szybkę od jakiegoś auta. Tylko trzeba pytać o szkło do wstawienia, a nie gotowe lusterko. Obraz identyczny jak w oryginalnym. Trzeba zwracać uwagę na jasność, bo często szkła się tym różnią. Robocizna 10 zł + szybka.
Santorini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 04.01.2015, 20:14
Mój motocykl: XL650V

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Santorini »

wilq.bb pisze: Zależy do jakiego szklarza pójdziesz. W Bielsku jest wybór: taniej płaskie, 3 pln więcej sferyczne - ale to spec starej daty i wie co robi, a nie po prostu robi.
O to naprawdę taniocha. A może podrzucisz kontakt do tego speca ?
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: gwardia »

Santorini pisze:
wilq.bb pisze: Zależy do jakiego szklarza pójdziesz. W Bielsku jest wybór: taniej płaskie, 3 pln więcej sferyczne - ale to spec starej daty i wie co robi, a nie po prostu robi.
O to naprawdę taniocha. A może podrzucisz kontakt do tego speca ?
Skąd wniosek, że tanioch. Wiesz tylko, że sferyczne droższe o 3 zeta. A jaka cena wyjściowa?
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: wilq.bb »

gwardia pisze:
Santorini pisze:
wilq.bb pisze: Zależy do jakiego szklarza pójdziesz. W Bielsku jest wybór: taniej płaskie, 3 pln więcej sferyczne - ale to spec starej daty i wie co robi, a nie po prostu robi.
O to naprawdę taniocha. A może podrzucisz kontakt do tego speca ?
Skąd wniosek, że tanioch. Wiesz tylko, że sferyczne droższe o 3 zeta. A jaka cena wyjściowa?
2 zimy temu robiłem - i seryjnie nie pamiętam (jakieś naście złotych), ale chyba gdzieś grad'owi pisałem w podobnym temacie - włącznie z namiarami. Przy czym jeśli chcesz wysyłkowo robić to gość nie ruszy tematu. To starej daty spec, do którego musisz pójść pogadać.

Jedyne namiary jakie wygooglałem:

http://www.znanyfachowiec.pl/100794/zak ... lsko-biala
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: girgi »

A ja trochę pojadę po bandzie ale... Mam z jednej strony oryginał a z drugiej strony zamiennik i lepiej widać w... zamienniku :)

Nie wiem czy jakoś super trafiłem ale obraz jest mniej rozedrgany w zamienniku niż w osadzonym na gumie oryginale.

Kupiłem bez większego namysłu i porównywania na allegro...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Adampio »

Mam oba zamienniki, tłukę, kupuję następne i cały czas dobrze widać. Zamontowałem te same zamienniki w chińskim skuterze i dopiero wtedy zaczęło być widać [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: sq8crx »

girgi pisze:A ja trochę pojadę po bandzie ale... Mam z jednej strony oryginał a z drugiej strony zamiennik i lepiej widać w... zamienniku :)

Nie wiem czy jakoś super trafiłem ale obraz jest mniej rozedrgany w zamienniku niż w osadzonym na gumie oryginale.

Kupiłem bez większego namysłu i porównywania na allegro...
A jakieś konkretne kupiłeś, bo towaru na alle jest sporo, a jak masz sprawdzone to nie będę wyważał otwartych drzwi.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Adampio »

Ja kupuję w Larssonie, mają jeden model do Hondy
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: sq8crx »

Adampio pisze:Ja kupuję w Larssonie, mają jeden model do Hondy
Dzięki
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: grad74 »

W kwestii samych szkiełek to kontaktowałęm się z tym zakłądem z BB i jakoś nie podjęli tematu. Natomiast znalazłem zakład: z którym po wymianie maili wyszło coś takiego:

Treść wiadomości:
Witam, mam Transalpa 600 i nałogowo tłukę w nim szkła lusterek. są to dość mocno sferyczne lusterka okrągłe o średnicy 110 mm . Mam pytanie , ile by kosztowało w dość mocno hurtowej ilości takie jedno szkoło lusterka. Dodam że zamiennik dobrej jakości - całe kompletne lusterko kosztuje 25 zł. Jest Pan w stanie zaoferować coś fajniejszego? Dodam tylko że mi i kilkuset chłopakom z TransalpclubPolska.pl lusterka tłuką się jak bombki przy rozbieraniu choinki :wink:

odpowiedź:
Witam , moja cena za takie lusterko sferyczne daleko odbiegające od chińskiego szajsu to 8.90 zł szt. Przy min. 10 szt . Lub 5.90 zł za min 50 szt. Oraz 4.90 zł za min. 100 szt.

Pozdrawiam . Mariusz Misiewicz .

No to ja "Mu" tak:
Witam, przepraszam że się tak późno odzywam, ale na razie chciałbym zamówić na próbę 10 sztuk luster, ale z tego co zmierzyłem to mają one jednak 115 mm . Proszę mi powiedzie jak byśmy się rozliczyli (przelew czy pobraniowa -bo mi wsio ryba) i ile kosztowała by przesyłka (niespieszna i jakaś w miarę tania) do Wrocławia? Pozdrawiam.

I dostałem taką odpowiedź:
Witam termin wykonania lusterek to około trzech dni cena tak jak ustalaliśmy wysyłka 24 zł kurier pieniążki należy wpłacić na konto
Mariusz Misiewicz
Św.Rocha 13/15 lok 18
15-879 Białystok
ING Bank
Online 30 1050 1823 1000 0090 6115 3178 .

Czyli, jakby ktoś potrzebował zamówić , albo np zamówili byśmy "regionalnie" z możliwością odbiorów osobistych to było by np fajnie i lekko taniej? Ja mogę jeszcze np. dla Wrocławia zamówić więcej sztuk, bo te 10 to na pewno zostawiam sobie. A u mnie można by było odebrać osobiście. Ktoś coś? Dodam tylko, ze samo wożenie "na zapas" w kuferku szkła lusterka i potem jego zmiana poprzez wywalenie stłuczonego i wklejenie nowego na czarną taśmę izolacyjną (co wygląda w miarę estetycznie i jest trwałe) trwa 5 minut i jest mniej stresowe niż wracanie kawał drogi do domu bez lusterka :). A wygląda to mniej więcej tak: (osoby o zawyżonym poziomie "estetyzmu wrodzonego - taka "choroba" :wink: oglądają na własną odpowiedzialność ).
grad74 pisze:Poniżej zdjęcia "pacjenta"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać to, że lusterko jest naprawiane jest prawie nie do zauważenia na pierwszy rzut oka. Taśma nie rozkleja się na słońcu (Tesa).
Czyli gra gitara a my cieszymy się nowym lusterkiem :thumbsup: .
Ostatnio zmieniony 28.06.2016, 20:56 przez grad74, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: zaczekaj »

Grad, coś zdjęcia nie pykły

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: grad74 »

Kto jeszcze nie widzi zdjęć przyznawać się bo mi się wydaje że wszystko jest w porządku :ysz:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: jajamam »

Ja nie widzę.

PS a nie prościej, ładniej, szybciej i w końcu taniej jest kupić składane lusterka?
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: zaczekaj »

jajamam pisze:Ja nie widzę.

PS a nie prościej, ładniej, szybciej i w końcu taniej jest kupić składane lusterka?
Składane lusterka są spoko, ale nie każdy jeździ po krzakach i takie lusterka będą mu potrzebne :-)
I Składane też może się rozpęknąć.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: Hawk1985 »

Nie widać zdjęć, właśnie dlatego nie lubię zdjęć wrzucanych na google, co chwile problemy z udostępnieniem. Polecam IMGUR do hostingowania zdjęć
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: zbita szybka lusterka

Post autor: falco »

Ja też nie widzę (siebie) w wirtualnym lusterku.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość