zębatka przednia IR bubel

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzycho »

Kupiłem zębatkę przednią firmy IR i tak wygląda z jednej strony..............
Obrazek

a tak z drugiej.........
Obrazek

może się czepiam ale .........chyba powinien ktoś dostać :lanie:
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: KubaMoto »

dział jakosci nie wychwycił ...lipa by była jak by trafiła na moto,uszkodzony łancuch itp. :thumbsdown:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: ArturS »

Biorąc pod uwagę znany problem pt. "wałek zdawczy", w ogóle nie eksperymentował bym z niczym nieznanym, albo znanym z lipnej jakości (IR jest z niej bardzo znany). Jeśli zmaścili zewnętrzną część, to ciekawe jak zębatka usiądzie na wieloklinie :ysz: Sprawdź z ciekawości.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: zimny »

:omg: Ale lipa, dobrze że dojrzałeś przed założeniem...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzych BBI »

ArturS pisze:Biorąc pod uwagę znany problem pt. "wałek zdawczy", w ogóle nie eksperymentował bym z niczym nieznanym, albo znanym z lipnej jakości (IR jest z niej bardzo znany). Jeśli zmaścili zewnętrzną część, to ciekawe jak zębatka usiądzie na wieloklinie :ysz: Sprawdź z ciekawości.
Teraz już wiem, że IR to lipna jakość :omg: Może przy okazji tego wątku podpowiecie gdzie najlepiej (najpewniej) kupować części do motocykli ? Chciałbym kupić napęd (łańcuch + zębatki) ale jaki...i gdzie...to już nie bardzo wiem :niewiem: allegro :niewiem:
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzycho »

ArturS pisze:Biorąc pod uwagę znany problem pt. "wałek zdawczy", w ogóle nie eksperymentował bym z niczym nieznanym, albo znanym z lipnej jakości (IR jest z niej bardzo znany). Jeśli zmaścili zewnętrzną część, to ciekawe jak zębatka usiądzie na wieloklinie :ysz: Sprawdź z ciekawości.
Już ją odesłałem do sklepu .
Opisałem reklamacje .
Zobaczymy co będzie dalej :wink:
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzycho »

Krzych pisze:
ArturS pisze:Biorąc pod uwagę znany problem pt. "wałek zdawczy", w ogóle nie eksperymentował bym z niczym nieznanym, albo znanym z lipnej jakości (IR jest z niej bardzo znany). Jeśli zmaścili zewnętrzną część, to ciekawe jak zębatka usiądzie na wieloklinie :ysz: Sprawdź z ciekawości.
Teraz już wiem, że IR to lipna jakość :omg: Może przy okazji tego wątku podpowiecie gdzie najlepiej (najpewniej) kupować części do motocykli ? Chciałbym kupić napęd (łańcuch + zębatki) ale jaki...i gdzie...to już nie bardzo wiem :niewiem: allegro :niewiem:
Jeżeli mogę polecić to łańcuch DID 525vx oraz zębatki Sunstar .
Takie zestawy możesz kupić na allegro
Moim zdaniem jest to najlepszy zestaw w dobrej cenie. :smile:
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Terrorr »

Ostatnio do kozy zakupiłem od nich:
- linkę sprzęgła - nie dość że nie pasująca bo pancerz (w stosunku do linki) był za krótki o ~2cm. do tego linka rozciąga się jak guma od majtek i co rusz muszę "przedłużać" pancerz żeby móc w ogóle sprzęgłęm operować
- zębatkę przednią - po 500km zużycie jakbym na niej jeździł pół roku
- mocowanie pod lusterko - nie dość że plastikowe to jeszcze ostatnio "zatopiony" gwint postanowił wypaść razem z lusterkiem

Można powiedzieć kasa w błoto, a że do kozy więc w podwójne błoto :tongue:

Zdecydowanie nie polecam IR ! :thumbsdown:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: mirekm71 »

Krzycho pisze:
Krzych pisze:
ArturS pisze:Biorąc pod uwagę znany problem pt. "wałek zdawczy", w ogóle nie eksperymentował bym z niczym nieznanym, albo znanym z lipnej jakości (IR jest z niej bardzo znany). Jeśli zmaścili zewnętrzną część, to ciekawe jak zębatka usiądzie na wieloklinie :ysz: Sprawdź z ciekawości.
Teraz już wiem, że IR to lipna jakość :omg: Może przy okazji tego wątku podpowiecie gdzie najlepiej (najpewniej) kupować części do motocykli ? Chciałbym kupić napęd (łańcuch + zębatki) ale jaki...i gdzie...to już nie bardzo wiem :niewiem: allegro :niewiem:
Jeżeli mogę polecić to łańcuch DID 525vx oraz zębatki Sunstar .
Takie zestawy możesz kupić na allegro
Moim zdaniem jest to najlepszy zestaw w dobrej cenie. :smile:

Potwierdzam. Zalozylem zestew did+sunstar za 460zl i po 12tys km raz naciagnalem łańcuch. Po takim przebiegu jakbym wymienil zdawcza to nie wiem czy bym naciagal ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: bartekk »

Krzych pisze: Teraz już wiem, że IR to lipna jakość :omg: Może przy okazji tego wątku podpowiecie gdzie najlepiej (najpewniej) kupować części do motocykli ? Chciałbym kupić napęd (łańcuch + zębatki) ale jaki...i gdzie...to już nie bardzo wiem :niewiem: allegro :niewiem:
Nie kombinuj, sprawdzone motołańcuchy, a z tego co pamiętam dla forumowiczów jest upust. http://motolancuchy.pl/
Jakiś czas temu miałem podobny dylemat gdzie kupić - kilka zł różnicy między allegro a nimi może będzie - ale masz pewność towaru.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzych BBI »

Dzięki za podpowiedzi :thanks:
Właśnie kombinowałem... i kombinuję :smile: żeby kupić coś lepszego, trwalszego, a zarazem i trochę droższego.
Jeżeli coś jest lepszej jakości, starczy na dłużej :smile: to może jest i warto dać parę złotych więcej...
Nie bardzo znam temat napędu, ponieważ dłuższy czas jeździłem motocyklem z wałem kardana...
Chodzi mi po głowie napęd ze złotym łańcuchem, chodź czy we właściwym kierunku idę... :niewiem:
Chociażby coś takiego:
http://allegro.pl/zestaw-napedowy-did-d ... 95168.html
http://allegro.pl/zestaw-napedowy-did-d ... 06893.html
http://allegro.pl/zestaw-napedowy-honda ... 29218.html
Jest tego dużo, ceny różne i co wybrać :niewiem:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: tomekpe »

Napisz do motołańcuchów o solidny łańcuch, podaj model motocykla i dostaniesz ofertę. Naprawdę - polecam ten sklep, do tej pory nigdy się nie zawiodłem. Trampek nie ma miliona koni, kup łańcuch zalecany do tego modelu.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zębatka przednia IR bubel

Post autor: Krzych BBI »

tomekpe pisze:Napisz do motołańcuchów o solidny łańcuch, podaj model motocykla i dostaniesz ofertę. Naprawdę - polecam ten sklep, do tej pory nigdy się nie zawiodłem. Trampek nie ma miliona koni, kup łańcuch zalecany do tego modelu.
Dzięki tomekpe, jestem po rozmowie telefonicznej.
Spokojne, konkretne i kulturalne podejście do klienta. Poprosiłem o ofertę zestawów napędowych do dwóch motocykli oraz ofertę na inne części.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość