Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
ryszard
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 25.05.2015, 07:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tczew

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: ryszard »

Dzięki za odzew .Jak kupiłem moto to cały naped byl wymieniany i tak się zastanawiać czy wymieniać zdawczą na oryginał.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Pawel »

Jak masz nowy kompletny napęd to po co wymieniać :niewiem: . Chyba, że zrobiłeś już ok. 10tys km, to wtedy warto wymienić zębatkę zdawczą.
Awatar użytkownika
ryszard
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 25.05.2015, 07:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tczew

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: ryszard »

Trzeba zrobić te 10 000 i wtedy zmienic
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Pawel »

Nie trzeba koniecznie wymieniać, ale warto. Przeważnie przy takim przebiegu pomimo dobrego stanu zębów, wielowypust na zębatce kwalifikuje ją do wymiany, bo zębatka zaczyna już bardziej "latać" na wałku.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: old1977 »

ryszard pisze:Hej a ja mam pytanie czy oryginalna z tłumikiem gumowym dużo mniej przenosi drgania .Warto ją zakładać czy latać na sunstarze.
ta guma nie pełni funkcji tłumnika drgań skrętnych,czyli nie ma wpływu na szybsze lub wolniejsze zużycie wałka,chociaż uważam że oryginalna jest lepiej wykonana od zamienników,z mojej wiedzy i obserwacji guma ma tylko za zadanie obniżyć hałas pracującego łańcucha i wydłużyć żywot samej zębatki bo łańcuch (rolka) nie ma bezpośredniego kontaktu z dnem zęba zębatki ,łańcuch częściowo wspiera się na tych gumach i jest leciutko w górze
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
ryszard
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 25.05.2015, 07:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tczew

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: ryszard »

Dzięki za porady mam tylko nadzieje ze do czasu wymiany na oryginał ten nowy sunstar nie wpierniczy walka :wink:
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Pawel »

Solidworks pisze:Dlatego już wolę przemilczeć temat. Rezultat ten sam z różnicą, że zębatka oryginalna z gumą. Klej dedykowany do wałka jest wystarczający przynajmniej u mnie. Nie stosuję ala' metal w płynie.
Jaki klej masz na myśli pisząc "dedykowany"?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Solidworks »

Pawel pisze:
Solidworks pisze:Dlatego już wolę przemilczeć temat. Rezultat ten sam z różnicą, że zębatka oryginalna z gumą. Klej dedykowany do wałka jest wystarczający przynajmniej u mnie. Nie stosuję ala' metal w płynie.
Jaki klej masz na myśli pisząc "dedykowany"?
Loctite 620 albo loctite 648 muszę sprawdzić w garażu, który posiadam, ale raczej mam 648. Powiem szczerze, że spełnia swoje zadanie. Mocno trzyma. Zdejmuję zębatkę małym ściągaczem. Jutro potwierdzę na 100%, który posiadam.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: długi »

Hmm...nie wiedziałem,że HONDA dedykuje jakiś klej do wałka...W serwisówkach nic o tym nie jest napisane :cool:
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Solidworks »

długi pisze:Hmm...nie wiedziałem,że HONDA dedykuje jakiś klej do wałka...W serwisówkach nic o tym nie jest napisane :cool:
Klej jest dedykowany do wałków. No, ale cóż musiałeś bo byś nie wytrzymał :lol: Każdy robi jak uważa, jedni dają smar, inni kleją, a jeszcze inni wynalazki typu kkbike :grin:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Pawel »

Wszystko fajnie z tymi produktami Loctite, ale ich oficjalna cena jest bardzo wysoka. Za 50ml Loctite 620/648 trzeba dać ok. 180zł, a np. ten Techniqll 7706 kosztuje tylko ok. 25zł za 24ml i podobno również trzyma jak należy.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: meny72 »

Pawel pisze:Wszystko fajnie z tymi produktami Loctite, ale ich oficjalna cena jest bardzo wysoka. Za 50ml Loctite 620/648 trzeba dać ok. 180zł, a np. ten Techniqll 7706 kosztuje tylko ok. 25zł za 24ml i podobno również trzyma jak należy.
Wklejka na techniqll 12k nalatane luzów nie stwierdzilem. :thumbsup:
Krop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 11.12.2017, 22:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Krop »

6 tyś na kkbike,wklejona na techniqoll,ten polecany na FAT....stan zębatki oceniam na 50%moze 60...lekko nie ma...więcej terenu jak czarnego...wałek był lekkolizniety ,dla spokoju założyłem kkbike,kosz 280zeta z wysyłką z Włoch....
Ja Polecam.. :thumbsup:
Jadę tam gdzie nie byłem...........
Zobaczyć to czego nie widziałem......
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: mr bulwa »

Krop pisze:6 tyś na kkbike,wklejona na techniqoll,ten polecany na FAT....stan zębatki oceniam na 50%moze 60...lekko nie ma...więcej terenu jak czarnego...wałek był lekkolizniety ,dla spokoju założyłem kkbike,kosz 280zeta z wysyłką z Włoch....
Ja Polecam.. :thumbsup:
Jeśli nie byłoby problemu to mógłbyś podać jaki to jest konkretnie klej (Technicqll 7706?). Czy zdejmowałeś łańcuch po tych 6 ts. i sprawdzałeś czy zębatka siedzi wklejona, nie ma luzów wzdłóżnych i poprzeczych na wałku? Mógłbyś też krótko powiedzieć gdzie nakładałeś klej - tzn. czy na całą szerokość wałka i czy zabezpieczyłeś w jakiś specjalny sposób te blaszki zabezpieczającej przed przyklejeniem do wałka?
Z góry dzięki. PZDR
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Pawel »

Krop pisze:6 tyś na kkbike,wklejona na techniqoll,ten polecany na FAT....stan zębatki oceniam na 50%moze 60...lekko nie ma...więcej terenu jak czarnego...wałek był lekkolizniety ,dla spokoju założyłem kkbike,kosz 280zeta z wysyłką z Włoch....
Ja Polecam.. :thumbsup:
Wszystko fajnie, ale jak wklejać to można przecież zwykłą zębatkę, czy to najtańszą JT za 50zł czy ori Honda za 160zł, efekt będzie taki sam. KKBike + klej sprawdza się jak wałek jest już naprawdę mocno zniszczony. Oczywiście klej + KKBike nie zaszkodzi :wink: .

mr bulwa, jeśli Techniqll to 7706.
Krop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 11.12.2017, 22:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: Krop »

mr bulwa pisze:
Krop pisze:6 tyś na kkbike,wklejona na techniqoll,ten polecany na FAT....stan zębatki oceniam na 50%moze 60...lekko nie ma...więcej terenu jak czarnego...wałek był lekkolizniety ,dla spokoju założyłem kkbike,kosz 280zeta z wysyłką z Włoch....
Ja Polecam.. :thumbsup:
Jeśli nie byłoby problemu to mógłbyś podać jaki to jest konkretnie klej (Technicqll 7706?). Czy zdejmowałeś łańcuch po tych 6 ts. i sprawdzałeś czy zębatka siedzi wklejona, nie ma luzów wzdłóżnych i poprzeczych na wałku? Mógłbyś też krótko powiedzieć gdzie nakładałeś klej - tzn. czy na całą szerokość wałka i czy zabezpieczyłeś w jakiś specjalny sposób te blaszki zabezpieczającej przed przyklejeniem do wałka?
Z góry dzięki. PZDR
Tak 7706,zębatka siedzi sztywno, klej trzyma...klej nakładałem na wałek od zabezpieczenia w stronę silnika a na zębatce od strony śrub do zabezpieczenia......do demontażu kupię ściągacz i zaparzę kawy....
Wiem że można JT lub Ori ale jakoś przemawiał do mnie fakt że nie będę musiał ustawiać osiowo zębatki i że tego nie zerwę w Terenie jak KATEema gonię albo leśniczy mnie :lol: .....
Jadę tam gdzie nie byłem...........
Zobaczyć to czego nie widziałem......
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: mallory »

Na zaprzyjaźnionym forum afryki są tutoriale ze szczegółowymi zdjęciami z montażu i demontażu i testów po wielu tyś km. Blaszki się nie przykleja::)))
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: kapsun »

Wałek po 13tys na zębatce kkbike, nadal idealos, teraz wymieniona na nową ponieważ cały nowy napęd, generalnie stara kkbike nadal nadaje się do jazdy

Obrazek
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: mr bulwa »

kapsun pisze:Wałek po 13tys na zębatce kkbike, nadal idealos, teraz wymieniona na nową ponieważ cały nowy napęd, generalnie stara kkbike nadal nadaje się do jazdy

Obrazek
Miałeś wklejoną? Jeśli tak, to czy przy demontażu nie było problemu z wyjęciem blaszek zabezpieczających?
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Post autor: kapsun »

W żadnym wypadku nie wklejalem, tylko smar molibdenowy na wałek, brak problemu przy demontażu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość