Osłony lag

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
bouli
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 19.09.2010, 18:25
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Nysa

Osłony lag

Post autor: bouli »

Nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów lag rury w PD 10 to 41 mm dolna goleń w najgrubszym miejscu ile ma nie mam gdzie zmierzyć , a potrzebuję kupić osłony gumy lag. :sad:
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Osłony lag

Post autor: kucyk »

Najlepiej zmierzyć suwmiarką, będziesz miał wtedy stuprocentową pewność co do wymiarów.
Awatar użytkownika
DYFER
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 09.08.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radom

Re: Osłony lag

Post autor: DYFER »

Są na alledrogo
Pro grip 2510 long
Awatar użytkownika
kier85x
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 25.08.2015, 11:16
Mój motocykl: XL650V

Re: Osłony lag

Post autor: kier85x »

Ja kupowałem progripy z salonu hondy za 80 zł/kpl.Oryginały kosztują 100zł/szt.Nie mierz ich tylko zamawiaj,to nie są drogie rzeczy
Awatar użytkownika
bouli
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 19.09.2010, 18:25
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Nysa

Re: Osłony lag

Post autor: bouli »

dzięki to chyba te same progripy co do Afryki :thumbsup:
stożunio
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 04.06.2017, 23:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Osłony lag

Post autor: stożunio »

Jako że oryginalne osłony były popękane kupiłem na zmianę Progripy PG2510 Long. Po wstępnej przymiarce stwierdzam, że dolna średnica jest trochę za duża. Też tak mieliście? Ściskaliście to po prostu dołączoną trytytką? Zastanawiam się, czy trytytka ma być zamontowana w tej szczelinie (2) czy na górze (1) gdzie teoretycznie średnica jest większa. Motur to PD06.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29.01.2018, 07:36 przez stożunio, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: XL600V 1992
Jest: TT600R 2001 & XL600V 1993
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Osłony lag

Post autor: Pawel »

Wymieniałem kiedyś te osłony w XT 600 na takie Progrip'y i też miały za dużą średnicę. Zamocowałem to dołączonymi plastikowymi opaskami w najszerszym miejscu i trzymało bardzo dobrze. Zaciągnąłem opaski kombinerkami tak mocno ile się da, żeby tylko się nie urwały.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Osłony lag

Post autor: ostry »

stożunio pisze:Jako że oryginalne osłony były popękane kupiłem na zmianę Progripy PG2510 Long. Po wstępnej przymiarce stwierdzam, że dolna średnica jest trochę za duża. Też tak mieliście? Ściskaliście to po prostu ścisnąć dołączoną trytytką? Zastanawiam się, czy trytytka ma być zamontowana w tej szczelinie (2) czy na górze (1) gdzie teoretycznie średnica jest większa. Motur to PD06.
Trytytką w najszerszym miejscu. Mimo minimalnej różnicy średnic będzie trzymać :thumbsup: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Savage
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.08.2013, 12:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Osłony lag

Post autor: Savage »

Też miałem ten problem z progripami. Ale zrobiłem tak, że ze starych osłon wyciąłem same końcówki, które dobrze trzymają się w rowku lagi bo mają na wewnętrznej średnicy taką wypustkę, która wchodzi w ten rowek.
Więc wyciąłem ten stary fragment osłony i założyłem na to nową osłonę. Było ciężko, ale z użyciem mydła się udało. Do tego opaska i trzyma jak złe.
stożunio
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 04.06.2017, 23:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Osłony lag

Post autor: stożunio »

Savage pisze:Też miałem ten problem z progripami. Ale zrobiłem tak, że ze starych osłon wyciąłem same końcówki, które dobrze trzymają się w rowku lagi bo mają na wewnętrznej średnicy taką wypustkę, która wchodzi w ten rowek.
Więc wyciąłem ten stary fragment osłony i założyłem na to nową osłonę. Było ciężko, ale z użyciem mydła się udało. Do tego opaska i trzyma jak złe.
Podoba mi się ten pomysł! Postaram się go zastosować. Dzięki!
Był: XL600V 1992
Jest: TT600R 2001 & XL600V 1993
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Osłony lag

Post autor: Pawel »

Ogrzeję kotleta.

Z racji tego, że niedawno zauważyłem na swoich gumowych osłonach takie mikro pęknięcia w miejscach zagięć postanowiłem zainteresować się tematem. Powyżej czytałem, że jedna sztuka w oryginale kosztuje ok. 100zł, lecz jak się zapytałem u Pana Hondy (Tychy Dos Toros) ile to kosztuje to kolana mi się ugięły... uwaga, uwaga jedna sztuka kawałka gumy kosztuje jedyne 234zł (słownie: dwieścietrzydzieściczteryzłote). Poje**ni to zdecydowanie za mało powiedziane :egh: .
Skoro sprawy tak się mają to w przyszłości pozostają jedynie Progrip'y :cool: .
Awatar użytkownika
galas77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 01.02.2016, 21:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gniezno

Re: Osłony lag

Post autor: galas77 »

Witam,właśnie mam zamiar przerobic ten temat,kupiłem na alledrogo osłony .Rozumiem że musze wyciągnąć lagi z półek,czy jest na to jakiś inny sposób?A powiedźcie mi z jaką siłą dokręcamy lagi w półkach? Niestety nie moge znaleść nigdzie tych momentów.Pacjent to trampek 600 95r.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Osłony lag

Post autor: Solidworks »

galas77 pisze:Witam,właśnie mam zamiar przerobic ten temat,kupiłem na alledrogo osłony .Rozumiem że musze wyciągnąć lagi z półek,czy jest na to jakiś inny sposób?A powiedźcie mi z jaką siłą dokręcamy lagi w półkach? Niestety nie moge znaleść nigdzie tych momentów.Pacjent to trampek 600 95r.
Dolna obejma 33nm. Górna 27nm.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość