czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
ma!y89
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 29.01.2016, 22:25
Mój motocykl: XL600V

czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: ma!y89 »

cześć.
od paru dni zaobserwowałem pewien problem. uczucie jakby tylne koło łapało uślizg mimo że trzyma przyczepność. wrażenie niestabilnego tyłu. najcześciej przy hamowaniu lub w zakręcie. co to może byś? tylne zawieszenie? łożyska koła? jakieś pomysły? problem opony zdecydowanie odrzucam. tegoroczny Metzeler z przebiegiem 6 tys wiec to nie kwestia zużytej opony.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: Fizolof »

Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: herni74 »

Fizolof pisze:Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.

:lol: :lol: :lol: :lol: całe życie jeżdżę bez tych gównianych cięzarków , nigdy nie wyważałem kół i nigdy nie było problemu . Moje ciężarki to błoto !! Ja miałem takie odczucie uślizgu jak poluzowane miałem na maxa szprychy.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: Fizolof »

herni74 pisze:
Fizolof pisze:Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.

:lol: :lol: :lol: :lol: całe życie jeżdżę bez tych gównianych cięzarków , nigdy nie wyważałem kół i nigdy nie było problemu . Moje ciężarki to błoto !! Ja miałem takie odczucie uślizgu jak poluzowane miałem na maxa szprychy.
Widać każdy się ślizga na tym co ma :thumbsup:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: herni74 »

Fizolof pisze:Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.
Proszę cię nie pier ...Juz to widzę jak poczułeś ,że odpadł Ci ciężarek z koła !! :lol: :lol: :lol:
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: Fizolof »

herni74 pisze:
Fizolof pisze:Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.
Proszę cię nie pier ...Juz to widzę jak poczułeś ,że odpadł Ci ciężarek z koła !! :lol: :lol: :lol:
Gdzie napisałem, że poczułem, że mi odpadł :niewiem: Napisałem, że wsiadłem na motocykl i czuję, że się ślizga podczas jazdy, podobnie jak przy złapaniu kapcia. Wróciłem, sprawdziłem ciśnienie, ciśnienie ok. Ale dalej czuje podczas jazdy, że jest coś nie tak, zobaczyłem, że brakuje z jednej strony odważników, zerwałem z drugiej i problem ustąpił więc z czym masz kłopot? Jesteś aż tak zajeebisty, że wiesz lepiej ode mnie jakie odczucia miałem podczas jazdy. Cóż tylko gratulować .... :thumbsdown:
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: arturbasiam »

Ja w tamtym roku tak miałem i okazało się, że mam poluzowane prawie wszystkie szprych w tylnim kole, po delikatnym naciągnięciu i przejechaniu ok 1 tyś. km znowu to samo.
W zimie wysłałem koło do kolegi z Bielska - Paweł Król namiar z neta.
4 tyś. zrobione i żadnych oznak nawrotu usterki .
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: herni74 »

arturbasiam pisze:Ja w tamtym roku tak miałem i okazało się, że mam poluzowane prawie wszystkie szprych w tylnim kole, po delikatnym naciągnięciu i przejechaniu ok 1 tyś. km znowu to samo.
W zimie wysłałem koło do kolegi z Bielska - Paweł Król namiar z neta.
4 tyś. zrobione i żadnych oznak nawrotu usterki .

dokładnie ja miałem tak samo i na dodatek w Murmańsku mnie to dopadło. Luźne szprychy powodują takie dziwnie pływanie/kiwanie się .
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: herni74 »

Fizolof pisze:
herni74 pisze:
Fizolof pisze:Jak mi kiedyś z jednej strony odpadły ciężarki wyważające to też miałem wrażenie, jakbym na kapciu jechał. Kilka razy sprawdzałem ciśnienie, dopiero jak zerwałem ciężarki z drugiej strony felgi (te co zostały) to przestałem mieć wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni.
Proszę cię nie pier ...Juz to widzę jak poczułeś ,że odpadł Ci ciężarek z koła !! :lol: :lol: :lol:
Gdzie napisałem, że poczułem, że mi odpadł :niewiem: Napisałem, że wsiadłem na motocykl i czuję, że się ślizga podczas jazdy, podobnie jak przy złapaniu kapcia. Wróciłem, sprawdziłem ciśnienie, ciśnienie ok. Ale dalej czuje podczas jazdy, że jest coś nie tak, zobaczyłem, że brakuje z jednej strony odważników, zerwałem z drugiej i problem ustąpił więc z czym masz kłopot? Jesteś aż tak zajeebisty, że wiesz lepiej ode mnie jakie odczucia miałem podczas jazdy. Cóż tylko gratulować .... :thumbsdown:


dobra dobra jest ok! chłopaki nie płaczą~ :lol:
Awatar użytkownika
hakju
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 21.05.2017, 11:40
Mój motocykl: XL650V

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: hakju »

Cześć. Miałem praktycznie identyczną sytuację z przednim kołem, po opisie. U mnie rozwalone było łożysko. Kompletny brak poczucia pewności w prowadzeniu, duża wiotkość motocykla itp.
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: mirekm71 »

Zaraz bym poznal jakby mi odpadlo wywazenie z kola. 700ka tak trzepie, ze o kola trzeba dbac, zeby bylo w miare komfortowo. Tym bardziej, ze w trasie jade 120-140 i zaraz czuje dodatkowe wibracje.
Dodam tylko, ze w innym motocyklu i okolicznosciach a mianowicie gsxr zalozylem slicki, na drugi dzien na torze bylo wszystko super malina ale w czwartej sesji byly cwiczenia procedury startowej. Czyli 8-10tys obr i ogien z miejsca. Po kilku takich startach zaczalem odczuwac silne wibracje. Powiedzmy powyzej 200- nie jestem w stanie dokladnie podac predkosci w kazdym razie w garazu wrzucilem kolo na wywazarke i okazalo sie, ze wywazenie ucieklo. Tzn ciezarki byly ale ilosc i miejsce niewlasciwe. Opona byla mocno posmarowana i podczas startow obrocila sie na feldze (pewnie o pare cm...).
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: czy to problem z zawieszeniem? gdzie szukać?

Post autor: bartekk »

Sprawdź łożyska kół, oraz tylną kiwaczkę czy nie ma luzów.
Napisz czy i co sprawdzałeś, co stwierdziłeś, bo dywagacjom nie końca.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość