przełącznik kierunkowskazów

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 230
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Wojtec »

boloboy pisze:
Uwaga na kulkę, która powinna być w miejscu zakreślonym okręgiem. Ja szukałem tej kulki na podłodze przez 20 minut.
Obrazek
Jest jeszcze jedna opcja poprawy działania kierunkowskazów.
Dzisiaj brat mi coś takiego uskutecznił,robiąc podobnie jak u siebie w swojej afryce.
Wyciągamy tą blaszkę z dwoma :cyckami" z tego białego plastyku, odwracamy ją na drugą stronę.Bierzemy punktak lub gwóźdź o stępionym łbie i delikatnie młoteczkiem pukamy w owe narzędzia powiększając te uwypuklenia.Tylko robimy to z umiarem żeby nie przebić na wylot.
Mam nadzieję że jasno napisałem o co chodzi.
Boloboy, twoje zdjęcia są :thumbsup:
Awatar użytkownika
niedzwiedz102
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 03.06.2013, 11:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: niedzwiedz102 »

Dziś również wykonałem czyszczenie przełącznika kierunkowskazów korzystając z instrukcji boloboya. Nic nowego nie napiszę, ale nie sposób nie wyrazić wdzięczności - :resp:

Z ciekawostek, oto co u mnie przyczyniło się do zamulania kierunkowskazów :omg:
Obrazek

Truchło po ekshumacji
Obrazek

Nie mogę sobie wyobrazić jak się tam dostała i ile ze mną i z poprzednim właścicielem trampka w Italii przejeździła :grin:
Daro_1972
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 16.04.2014, 22:17
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Daro_1972 »

Dla tych którzy mimo wszystko obawiają się rozręcić przełącznik radzę użyć dość słusznych ilości preparatu penetrującego (np. WD 40) w celu wymycia starego smaru i zanieczyszczeń a następnie tz. kontakt spayu do styków elektrycznych (sam WD-40 nie dał rady). U mnie nie działał przełącznik światła drogowego (w ogóle się nie dało go wcisnąć) i problemy stwarzał przełącznik kierunkowskazów. 5 min. iwszystko działa jak nowe :)
Awatar użytkownika
Pogo79
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 28.06.2010, 11:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn-Warszawa

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Pogo79 »

Wie może Ktoś pod jaką nazwą szukać w sklepach tej części przełącznika kierunkowskazów ? Myślałem, że śrubka się jakaś poluzowała i dokręcę ją podczas czyszczenia, a tu taka niespodzianka ...

Obrazek
Obrazek


Pzdr
Pio - dla znajomych

"Życie to nie je bajka... Życie to je bitwa ;) "
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: evoluzione »

I mnie ostatnio napadła choroba kierunkowskazowa. :egh:

Pełen napięcia i kropel potu na czole rozebrałem przełącznik, obczaiłem jak to działa i co do czego idzie, wyczyściłem, poprawiłem styki, rozciągnąłem nawet lekko sprężynkę, co by blaszka była lepiej dociskana, poskładałem i działa :smile: - i już chciałem się podzielić z wami ilustrowanym poradnikiem, patrzę na forum, a tu taki piękny instruktarz - ech, jakbym wcześniej zajrzał, to bym to zrobił w 10 minut, a nie w 45 :grin: .
Ale my tu mamy kopalnie wiedzy :ok:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: BartRM »

Witam, również dokonałem sprawdzenia przełącznika zgodnie z instrukcją i moim oczom ukazał się taki widok:

Obrazek

po wyczyszczeniu dokładnym wszystkich elementów i przesmarowaniu WD40 działa jak nówka reagując na każde przesunięcie przełącznika. Polecam foto poradę kolegi boloboy, bardzo przydatna jeżeli wcześniej nie rozbieraliśmy przełącznika i nie chcemy pogubić kulek i sprężynek ;)
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Nadol »

Pogo79 pisze:Wie może Ktoś pod jaką nazwą szukać w sklepach tej części przełącznika kierunkowskazów ? Myślałem, że śrubka się jakaś poluzowała i dokręcę ją podczas czyszczenia, a tu taka niespodzianka ...
Honda sprzedaje w kosmicznej cenie cały zintegrowany moduł przełączników. Trzeba szukać używki (też wcale nie tanie) albo... coś takiego wyrzeźbić.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Hajduki
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 09.09.2014, 21:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Toruń

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Hajduki »

Muszę powiedzieć ze wczoraj zakupiłem swojego pierwszego w życiu Trampka i kupiłem go z wadą ,,opóźnionego lewego kierunku,,
noo ale dzięki forum i tak obszernej foto relacji z serwisu sam dzis--->rozebrałem--->przeczyściłem--->złożyłem---> i działa !! ;)

Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: przeszczep »

Pogo79 pisze:Wie może Ktoś pod jaką nazwą szukać w sklepach tej części przełącznika kierunkowskazów ? Myślałem, że śrubka się jakaś poluzowała i dokręcę ją podczas czyszczenia, a tu taka niespodzianka ...

Obrazek
Obrazek


Pzdr

Zespawaj :)
Awatar użytkownika
grzesio99
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 03.01.2015, 22:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: prawie KRK

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: grzesio99 »

Witam

Kilka dni temu kupiłem swojego Transalpa i już myślałem że ma padnięty przełącznik kierunków - a tu taka niespodzianka na forum :)

30 minut spokojnej roboty, troszkę benzyny, WD40, szmatka i kierunki chodzą jak nowe :)

REWELACJA - dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: haku »

Po roku męczenia się z czasem włączającymi kierunkami...zabrałem się do roboty.
U mnie były dwie kulki na które musiałem uważać... :grin:
Musiałem też zsunąć parę centymetrów manetkę, bo przełącznik nie chciał się rozpołowić.
Całe szczęście operacja zakończona pełnym sukcesem.
Jeszcze raz dzięki twórcą instrukcji :resp:
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Hawk1985 »

Boloboy o tym tutorialu bardowie będą śpiewać po wsze czasy! Jak doczekam się wnuków to powiem im o tym niesamowitym tutorialu, a wnuki przekażą te opowieść pra pra wnuką :thumbsup:

Wyczyściłem syf w środku benzyną ekstrakcyjną i śmiga jak ta lala! Jako ciekawostkę u siebie tez zaobserwowałem że kierunki chodziły gorzej przy niskiej temperaturze.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
leo011
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 15.10.2014, 22:34
Mój motocykl: XL600V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: leo011 »

Ale fajnie a właśnie stresowałem się jak to zrobić!! Dzieki :smile:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Solidworks »

Boloboy dziękuję. Dzisiaj poprawiłem robotę zgodnie z manual'em, bo ostatnio to tylko kontaktem psiknąłem :tongue: i działało. ale teraz będzie na dłużej. U mnie dodatkowo zacinał się włącznik światła długich. Wypłukałem brud kontaktem i też działa :grin:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Krzych BBI »

Bardzo przydatna instrukcja :thumbsup: A już chciałem zakupić nowy przełącznik :banghead: Wielkie dzięki autorowi wątku :thanks:
Awatar użytkownika
jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 14.03.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oleśnica

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: jarecki »

Witam
Jestem nowym , szczęśliwym posadaczem Transalpa i też dopadł mnie ten problem, wolniej działa mi kierunek lewy. Czy to też wina przełącznika, czy szukać winy w instalacji lewych kierunków.
Napewno zacznę od rozebrania i wyczyszczenia przełącznika, tak na wszelki wypadek.
Super instrukcja, dzięki bardzo :)
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: LUDOJA »

Przeczyść nasmaruj i będzie dobrze...też tak miałem i przedwczoraj zrobiłem rozbiórke i konserwacje i jest jak z salonu......:)
Awatar użytkownika
jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 14.03.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oleśnica

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: jarecki »

Dzięki Aleksander
Już raniutko poleciałem do garażu i przeczyściłem wszystko. Faktycznie było tam sporo budyniu, przemyłem wszystko benzynką a później WD40. Narazie chodzi super zero zwłoki. W najgorszym stanie była blaszka na sprężynce która była totalnie zaklejona i praktycznie nie ruszała się więc nie miało prawa działać dobrze . Jeszcze raz dzięki wielkie :)) i miłego dnia
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: gracek »

Ja też skorzystałem z owego poradnika kolegi Baloboya i wczoraj z szybkością jednego piwa rozebrałem i wyczyściłem przełącznik który zamulał od roku, a po tej zimie to działał kiedy chciał.
Wielkie dzięki i oby więcej tak przydatnych tutoriali.
nurek301
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 15.11.2015, 15:25
Mój motocykl: XL600V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: nurek301 »

Panowie dopadło i mnie a mianowicie jakiś czas temu straciłem kierunki popsikalem i wróciły ale na chwilę otóż wracając z pracy trampek zgasł, jazdę mogłem kontynuować tylko bez swiatel. Po powrocie do domu naładowałem aku i było spoko. Aż do dzisiaj, rozebralem przełącznik a w środku normalnie kupa. Wyczyscilem przełącznik i niby jest ok, ale niestety kierunki nie działają przy zapalonych światłach i wyłączonym silniku , dopiero po odpaleniu trampka działają kierunki Ale przy tym lekko mruga światło. Pomocy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość