przełącznik kierunkowskazów

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
JacekGit
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 15.09.2009, 22:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: JacekGit »

Naprawiłem wg bogato ilustrowanej instrukcji. Ale coś mi źle działa wyłączanie kierunków :omg:. Przy wciskaniu dźwigni w stronę kierownicy, muszę ją kierować równocześnie w stronę przeciwnego kierunku :thumbsdown:. Wydaje mi się, że poskładałem dobrze. Miał ktoś taki problem?
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: math1982 »

Sprawdź czy równo poskładałeś, powciskałeś i poprzykręcałeś blaszki, ja nie mogłem włączyć kierunku w prawo i po ponownym rozebraniu okazało się, że nierówno ułożyłem jedną z blaszek. Teraz chodzi jak złoto
Awatar użytkownika
JacekGit
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 15.09.2009, 22:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: JacekGit »

Z tego zdaję sobie sprawę, że czeka mnie kolejne podejście. Nie miałem już czasu ponownie rozbierać. Problem z wyłączaniem był już na etapie wkręcenia dźwigienki przełącznika. Czyli może byc coś z białą kostką :wink:
Awatar użytkownika
Antol
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 344
Rejestracja: 22.03.2011, 14:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraków

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Antol »

Wspaniała relacja!!!
A ja już kupiłem przekaźnik od CC i stałem z nożem nad kablami :) Moje moto bardzo ci dziękuje ;). Śrubokręt w dłoń i ... na kolna!
Awatar użytkownika
mic
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 29.01.2011, 15:52
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: mic »

Ponad miesiąc temu skorzystałem ze zdjęć z przeprowadzonej operacji na przełączniku i rzeczywiście pomogło, nadal działały z lekkim ale stałym opóźnieniem około 0,5s.

Parę dni temu zauważyłem że kierunki działają z większym opóźnieniem jak ruszyłem moto po 2 dniach bez jazdy z czego 1 dzień był deszczowy więc trochę zamókł. Czasami musiałem dwa razy nadusić przełącznik żeby zaczął działać. Jak włączył się w jedną stronę to jeżeli po raz kolejny włączałem w tą samą stronę to zaskakiwał bez problemu w przeciwną z opóźnieniem. Jak już się rozruszał (wysuszył?) to działał normalnie. Takie zachowanie może być spowodowane wilgocią?

Dziś natomiast zauważyłem inne niepokojące zachowanie kierunkowskazu. Stałem na światłach na luzie, włączone ssanie, włączony kierunek i nagle kierunek zaczął szybciej migać. Moja pierwsza myśl to "padła mi żarówka", ale obydwa działały tyle że migały szybciej. Po "resecie" kierunków 2 mignięcia były szybsze a potem znowu normalnie.
Przez kolejne 10km kilka razy używałem kierunków i działały już normalnie (ssanie wyłączone).

Macie może pomysł czym mogło to być spowodowane?
Awatar użytkownika
mic
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 29.01.2011, 15:52
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: mic »

Zagadka rozwiązana, kabel do prawego tylnego migacza był poluzowany i drgania przy wysokich obrotach powodowały problemy z kontaktowaniem.
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: tomson »

ja zauważyłem , że te opóznienia są większe im zimniej jest na dworzu. Jak jest ciepło to działają idealnie tak jak w każdym innym motocyklu, a jak jest zimniej to sie opóżnienia robią coraz większe . Ciekawe jak sobie z tym poradzić :)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: maju »

tomson pisze:ja zauważyłem , że te opóznienia są większe im zimniej jest na dworzu.
A pisaliśmy już o tym kilka razy.
Winny jest smar w przełączniku kierunkowskazów, ten który jest na stykach elektrycznych.
Wystarczy go usunąć/zmniejszyć jego ilość przemywająć styki np benzyną ekstrakcyjną i problem opóźnienia znika.
Im dokładniej to zrobimy tym na dłużej wystarczy. Na szybko to wystarczy tylko trochę rozkręcić włącznik i chlupnąć do środka benzyną - pomoże ale na krócej.
Awatar użytkownika
Egon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 03.05.2011, 11:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dobra (szczecińska)

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Egon »

Świetny manual ! :thanks:
właśnie to ,dolegało mojemu przełącznikowi ,dużo starego zasyfiałego smaru.
Kierunki włączały się z dużym opóźnieniem lub musiałem kilka razy włączać (do skutku)
po wyczyszczeniu i delikatnym przesmarowaniu wazeliną tech. wróciły do normy reagują super jak nóweczka.

uzupełnię tylko że:
-metalowe kulki są dwie (w dwóch białych plasticzkach) ,za nimi sprężynki ,ale są osadzonę pewnie w gniazdach i same nie wyskoczą nawet gdy myjemy szczoteczką i benzynką (ekstr.)
-zwróćcie uwagę na długość wykręcanych śrubek i pozostawcie je na swoim miejscu
-w kierownicy jest dziurka a dolna część przełączników ma kołek ustalający pozycję

generalnie nic na siłę trochę cierpliwości i będzie :thumbsup:

po całej akcji (może 20min)
proponuję zimne :drinking:
Najwyższą formą zaufania jest kontrola
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: hynas »

Manual świetny, przełącznik wyczyszczony działa idealnie.
Od siebie chciałbym dodać że mając już rozebrany przełącznik kierunkowskazów warto zajrzeć do przełącznika świateł drogowych, u mnie też były z nim problemy które objawiały się problemem z powrotem na światła mijania.
Wystarczy lekko rozgiąć białą podstawkę z zaczepów i zostanie uwolniona czarna przykryweczka z kabelkami.
Ważna uwaga, pod przykrywką jest sprężynka która może wyskoczyć, mi wyskoczyła, poszukiwania zajeły dobrą godzine.
Czyścimy przełącznik. lekko smarujemy wazeliną, ja dodatkowo przepłukałem wszystko wd40 bo syf był straszny, składamy całość i cieszymy się z działającego przełącznika po pierwszym wciśnięciu.
Triumph Tiger 955i
kklaudi
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 05.07.2011, 08:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: kklaudi »

Dzięki za foty i info... u mnie również po czyszczeniu zadziałało i super chodzi. Zamiast wazeliny technicznej użyłem smaru do łożysk:) i tak lekko się przełącznik załącza, że w szoku jestem. I jak działa - pracuje idealnie. Wypróbowałem w nocy przy minus 3 stopniach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: przeszczep »

boloboy pisze: Obrazek

pozdrawia boloboy
Posłużę się zdjęciem kolegi ;)

Jak już rozbierzecie w ten sposób cały przełącznik, to sprawdźcie czy nie macie na poszczególnych stykach wyrobionych rowków. Jeśli macie - to problem opóźnionych kierunków będzie wracał częściej.
Rada na to jest bardzo prosta. Ja zrobiłem tak, że na styki lutownicą nałożyłem kapkę cyny i lekko zeszlifowałem - działa już od ponad pół roku chyba ;)
msmatt
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 08.11.2012, 21:17
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: msmatt »

Dzięki wielkie za pomoc zdjęcia są poprostu rewelacyjne. Dzisiaj w praktyce przetestowalem gdyby nie to ze wypadła mi sprezynka na kostkę brukowa to całość zajęłoby 20 min ;)
rort_
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 09.06.2012, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: rort_ »

Warto zerknąć też na obsadki żarówek przednich kierunkowskazów.
Często jest tam korozja.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Adampio »

Zakładeczka na zaś bo mi przelacznik w lewo kiepsko lączy
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: LUK76 »

Trzeci raz w tym sezonie się w to bawię...tym razem mycie z rozbieraniem na czynniki pierwsze...jeśli problem wróci, spróbuje z lulownicą, jak doradza przeszczep... :egh:
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: przeszczep »

Po pół roku po cynie nie zostało ani śladu :P
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: LUK76 »

Póki co bangla, kierunki migają w ułamku sekundy...zobaczymy jak długo...przeszczep!...nie! :egh: ...już miałem nadzieję, że w razie czego jest cudowny sposób na wieki, ale z drugiej strony, na wieki wieków to jest tylko amen :smile6:
Awatar użytkownika
jaco
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 05.08.2013, 20:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: jaco »

Pięknie. Wszystko zrobione według instrukcji i śmiga aż miło :) wreszcie zanim skończę manewr mój kierunek coś pokaże ;) Wszystko działa od dotknięcia.
kamato
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 16.04.2013, 08:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: kamato »

Po wyczyszczeniu przełącznika, składacie wszystko na sucho, czy zalewacie ponownie wszystko jakimś smarowidłem?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości