Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: tomek666 »

Hejka. Wczoraj przy próbie odpalenia Trampka PD06 spaliłem przekaźnik rozrusznika (ładny dym poszedł). Rozrusznik kręcił jak zwykle, ale silnik nie załapał, kręciłem do bólu xc i spaliłem dziada. Wydaje mi się że przyczyną spalenia mogły być zaśniedziałe łączenia aku z przekaźnikiem i dalej rozrusznikiem. Pytanie czy przekaźnik ze skutera hondy będzie hulać. Wtyczka ta sama tj. na 4 bolce tylko czy "moc" takiego ustrojstwa da radę. Na alledrogo za 20 zł można ogarnąć przekaźnik razem z wtyczką która ujarała się ładnie też. Dzięki za podpowiedzi.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: Sylwek »

tomek666 pisze:Pytanie czy przekaźnik ze skutera hondy będzie hulać.

Będzie. Pod warunkiem, że są takie same wejścia prądowe (kolejność), a nie tylko tak samo wyglądają. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, podaj model skutera. Tak, wiem, że w przypadku małej pojemności silnika zastępcy, może być mniejszy amperaż, ale będzie działać.

Swoją drogą, spalić przekaźnik rozrusznika :resp: , cza umić :grin: .
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: tomek666 »

No model skutera to: HONDA FES PANTHEON 125. na zdjęciach wtyczka jest taka sama.
Sam jestem zdziwiony że udało mi się spalić to to.
Mam nadzieję, że przyczyną spalenia były zaśniedziałe przewody. Jak napisałem rozrusznik kręcił, ale moto po dłuższym (około 2 miesięcy) postoju nie chciał odpalić. Kręciłem, kręciłem aż dym poleciał - przekaźnik na węgiel. Znajomy poradził, żeby sprawdzić masę. No szukamy przyczyny.
Gdzie jest główny przewód masy podłączony?
MisterTwister
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 12.01.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: MisterTwister »

Witajcie.
Podepnę się pod temat.
Jakiś miesiąc temu chciałem przepalić mojego trampka po zimowej przerwie. Podładowałem wcześniej akumulator i kilkukrotna próba odpalenia nie powiodła się. Podpiąłem kable rozruchowe pod akumulator samochodowy i trampek w końcu odpalił. Ale do czego zmierzam. Nawet pod samochodowym akumulatorem, zdarzyło się, że przekaźnik rozrusznika terkotał, tak jak by było za małe napięcie. Podobnie z akumulatorem motocyklowym. Mam świadomość, że kable rozruchowe nawet podpięte pod akumulator samochodowy mogą powodować spadki napięcia. Przy włączonym silniku samochodu i ładowaniu przez alternator, terkotanie przekaźnika ustąpiło. Czy można założyć, że przekaźnik jest już uwalony? Jutro dla pewności dam do sprawdzenia w sklepie z akumulatorami mój akumulator z trampka - niech go pod obciążeniem przemierzą. Może uda mi się pożyczyć od sąsiada aku z jego motocykla - wtedy będę wiedział czy mój aku jest dobry czy to raczej wina przekaźnika. Czy któremu z Was przytrafiło się coś podobnego?
Pozdrawiam, Benek z Zabrza.
MisterTwister
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 12.01.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: MisterTwister »

Pytanie nieaktualne, zakup nowego akumulatora rozwiązał problem.
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: Klapouchy »

MisterTwister pisze:Witajcie.
Podepnę się pod temat.
Jakiś miesiąc temu chciałem przepalić mojego trampka po zimowej przerwie. Podładowałem wcześniej akumulator i kilkukrotna próba odpalenia nie powiodła się. Podpiąłem kable rozruchowe pod akumulator samochodowy i trampek w końcu odpalił. Ale do czego zmierzam. Nawet pod samochodowym akumulatorem, zdarzyło się, że przekaźnik rozrusznika terkotał, tak jak by było za małe napięcie. Podobnie z akumulatorem motocyklowym. Mam świadomość, że kable rozruchowe nawet podpięte pod akumulator samochodowy mogą powodować spadki napięcia. Przy włączonym silniku samochodu i ładowaniu przez alternator, terkotanie przekaźnika ustąpiło. Czy można założyć, że przekaźnik jest już uwalony? Jutro dla pewności dam do sprawdzenia w sklepie z akumulatorami mój akumulator z trampka - niech go pod obciążeniem przemierzą. Może uda mi się pożyczyć od sąsiada aku z jego motocykla - wtedy będę wiedział czy mój aku jest dobry czy to raczej wina przekaźnika. Czy któremu z Was przytrafiło się coś podobnego?
Pozdrawiam, Benek z Zabrza.
i jak dalszy ciąg?
mam takie same zachowanie i jestem ciekaw co dalej
Awatar użytkownika
Kasjer
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 08.01.2018, 22:58
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: GŁOWACZÓW

Re: Przekaźnik rozrusznika - zamiennik

Post autor: Kasjer »

MisterTwister pisze:Pytanie nieaktualne, zakup nowego akumulatora rozwiązał problem.
3xl - > 87' 94' 01'
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość