HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

Trampka mam od tygodnia (XL650 '06), a już dwa razy zdarzyła mi się sytuacja, że kontrolka od immobilisera nie zgasła za pierwszym razem, tylko trzeba było popstrykać trochę, żeby zgasła. Jak się świeci to silnik kręci ale nie odpali. Co robić??? Boję się żeby mi to ustrojstwo w najgorszym momencie gdzieś w trasie nie padło. Najchętniej wywaliłbym to i miał problem z bańki. Jak ktoś ma ukraść to sposób i tak znajdzie... Mam tylko jeden kluczyk więc nie mogę na razie sprawdzić czy to może jego wina. Czy ktoś miał przypadek, że całkiem to padło? Czy takie zawieszanie się tego to norma? Zresztą nawet jeśli to norma, to wolę tego nie mieć i się nie martwić. Proszę o propozycje rozwiązań problemu.
Awatar użytkownika
Rysiek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 221
Rejestracja: 14.06.2008, 09:01
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: Rysiek »

Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

Dzisiaj na jakieś 20 odpaleń, raz musiałem dwa razy pstryknąć. Zakręcenie silnikiem chyba pomaga. Ale podnosi mi to niepotrzebnie ciśnienie. Czy ktoś z forumowiczów próbował to naprawiać, lub wymontowywać?
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: maju »

Tak jak napisałem na starym forum, trzeba na tylko na moment pstryknąć guzik rozruchu i pomaga.
Czasami przez wiele miesięcy nic się nie dzieje a czasami kilka razy na miesiąc. Na początku też się tym martwiłem, że kiedyś padnie całkiem, ale potem przestałem się przejmować. Jeżdżę w dalekie trasy nawet w jedno moto i się nie przejmuje. Widocznie to taki patent producenta aby było więcej emocji...
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

Rozumiem. Trochę mi lepiej jak słyszę, że ten typ tak ma :smile:
W takim razie ja też postaram się na razie tym nie przejmować dopóki nie będzie się zbyt często powtarzać.
Dzięki za odpowiedzi.
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: MARCIN »

witam czy ktoś z was się orientuje gdzie w trampku jest jakieś gniazdo pod które można podłączyć komputer żeby zaprogramować kluczyk dorabiany? gość który dorabia takowe powiedział mi dzisiaj że trzeba się podpiąć pod motor tylko gdzie?
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: Dlugi »

MARCIN pisze:witam czy ktoś z was się orientuje gdzie w trampku jest jakieś gniazdo pod które można podłączyć komputer żeby zaprogramować kluczyk dorabiany? gość który dorabia takowe powiedział mi dzisiaj że trzeba się podpiąć pod motor tylko gdzie?
MARCIN, tutaj kiedyś był podobny temat, poszukaj bo jest tam kilka informacji :thumbsup:

http://forumold.transalpclub.pl/index.p ... m=5&id=282

http://forumold.transalpclub.pl/index.p ... m=5&id=282

pozdro
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: MARCIN »

coś mi nie chcą odpalić się linki wyskakuje mi strona główna forum ?
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: maju »

MARCIN pisze:coś mi nie chcą odpalić się linki wyskakuje mi strona główna forum ?
Bo te linki o których piszesz są na starym, archiwalnym forum, a zmienił się jego adres więc i linki nie działają. Zamień słowo "forum" w adresie na "forumOLD" i trafisz gdzie trzeba.
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: Dlugi »

maju pisze:
MARCIN pisze:coś mi nie chcą odpalić się linki wyskakuje mi strona główna forum ?
Bo te linki o których piszesz są na starym, archiwalnym forum, a zmienił się jego adres więc i linki nie działają. Zamień słowo "forum" w adresie na "forumOLD" i trafisz gdzie trzeba.
hmm jak w nie klikam to mi się normalnie otwierają, ale napewno tam trafisz po sugestii "maja"
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: MARCIN »

niestety bez zmian otwiera mi się strona główna forum nowego. może ktoś wkleić tutaj opis? jakąś wskazówkę?
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: Dlugi »

MARCIN pisze:niestety bez zmian otwiera mi się strona główna forum nowego. może ktoś wkleić tutaj opis? jakąś wskazówkę?
http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... 87+kluczyk

a spróbuj ten link ??

ewentualnie na forum, w dziale problemy techniczne na dole forum masz pozamykane tematy a wśród nich taki: "Dorobienie kluczyka z chipem, immobilizer" tam szukaj odpowiedzi
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
lukiies
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 23.04.2009, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: lukiies »

tropas pisze:Rozumiem. Trochę mi lepiej jak słyszę, że ten typ tak ma :smile:
W takim razie ja też postaram się na razie tym nie przejmować dopóki nie będzie się zbyt często powtarzać.
Dzięki za odpowiedzi.
Witajcie, powracam do tematu bo i mi się przydarzyło. Ale znalazłem w sieci coś takiego:
http://www.transalp.org/phpbb2/viewtopi ... b2395c7e93
gdzie gość pisze, że problem prawdopodobnie wymaga wymiany 'puls generatora' czyli zapewne impulsatora. Naturalnie podzwoniłem trochę i jak okazało się impulsatorek, który ma 2 cefki generalnie z konstrukcją cepa to wydatek 900 zł. Główną przyczyną ceny jest to, że się KOMPLETNIE NIE PSUJE i logistyka jest droga.
W związku z tym, że się to nie psuje (bo nie ma co sie tam zepsuć) - pozostaje tylko jedna możliwość: zaśniedziałe styki (ponieważ impulsator jest łączony z immobilizerem czerwoną kostką pod osłoną po prawej stronie motocykla).
Mimo kompletnego braku zdolności w tym kierunku z mojej strony, rozebrałem ustrojstwo - które faktycznie było trochę zaśniedziałe i jakieś brudne - wyczyściłem, dotarłem jakimś pilniczkiem (po wyjęciu każdego styku z kostki naturalnie). O dziwo po złożeniu sprzęt zadziałał (nie koniecznie na to liczyłem naturalnie :)).
Za jakiś czas zdam relację, czy sprawa została załatwiona w ten sposób.
Wiem jak ten temat potrafi być wkurzający z autopsji, obstawiam że i Wy sprawdzicie u siebie to co powiedziałem - czyli innymi słowy liczę też trochę na to, że u każdego z nas się potwierdzi załatwienie tematu.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

u mnie jakoś ostatnio coraz rzadziej się to zdarza, ale wyczyszczę te styki przy okazji rozbierania moto, która już chyba niedługo będzie.
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: sewer »

podmień kluczyk na zapasowy
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

No i okazja do rozbierania (motocykla) była, a raczej jeszcze jest.
Czerwona kostka była zaśniedziała dość mocno, przy okazji sprawdziłem pozostałe kostki.
Większość kostek była czysta, ta czerwona chyba najbardziej zaśniedziała ze wszystkich.
Odpalałem moto kilka razy przy okazji synchronizacji gaźników no i kurde dalej jest problem z immobilajzerem.
Wszystkie kostki w moto do jakich mi udało się dotrzeć popryskałem kontakt sprajem, tą czerwoną to najmocniej i poskrobałem ile się dało bez wyciągania styków. Dla pewności jeszcze ją rozbiorę i każdy styk z osobna wyczyszczę porządnie, ale obawiam się, że problem chyba tkwi gdzieś indziej.

Zapasowego kluczyka niestety nie posiadam...
Jabłuszenko
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 12.12.2009, 23:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław od 7 - 16

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: Jabłuszenko »

Tropas, daj szanse zadziałania sprayowi, jak są zaśniedziałe to tak od razu wszędzie nie dojdzie :roll:
TA XL650V
- Nikt Wam nie da tego, co My obiecamy........
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

Ostatnio chyba z 30 razy pstrykałem zanim zaskoczył...
Może to kluczyk wymięka, ale żeby to sprawdzić to bym musiał dorobić drugi, pytałem to 350zł chcieli i to chyba i tak nie wygórowana cena, no ale trochę kasy jest i jak się okaże że to nie kluczyk tylko HISS to kasa w błoto.
Słyszałem, że wyciągnięcie immobilajzera z kompa kosztuje 800zł, więc też nie mało.
lukiies pisze:Za jakiś czas zdam relację, czy sprawa została załatwiona w ten sposób.
A jak u Ciebie lukiies??
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tropas »

Chyba znalazłem "sposób" na niegasnącą zieloną lampkę...
Zauważyłem, że jeśli lampka nie zgaśnie i moto nie chce zapalić to wystarczy jeszcze raz pstryknąć zapłonem i nie czekać aż zgaśnie, tylko od razu kręcić rozrusznikiem i wtedy moto zapala i lampka gaśnie po chwili. Jak na razie sprawdziłem to kilka razy i działa, a wcześniej bywało że musiałem kilkadziesiąt razy pstrykać zanim zgasła, więc wygląda na to, że cały problem był w tym, że niepotrzebnie zawsze czekałem przy odpalaniu aż owa lampka zgaśnie. Jeśli się odpala bez czekania na lampkę to nie ma tego problemu :smile:
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: HISS nie zawsze zaskakuje - co robić?

Post autor: tomson »

uff no to mnie uspokoiliście., Też mi się pojawił problem z tym cholernym hissem. Czyli wystarczy pokręcić rozrusznikiem nawet jak się pali i potem sama zgaśnie ? jutro popróbuję. A i przepraszam za ewentualny odkop tematu. ;) :blush:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość