Akumulator do 650

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Akumulator do 650

Post autor: Krzyho »

Witam. Z przykrością muszę stwierdzić że obecnie używany przeze mnie aku mimo kilku prób reanimacji odmówił posłuszeństwa. Po kilkugodzinnej jeździe w sobotę( powinien wystarczająco się podładować)odłączyłem klemy od aku żeby alarm nie ciągnął prundu, dziś próbuję zapalić i dupa blada. Czeka mnie zakup nowego.Nie wiem z jakiej racji siedzi u mnie model YTX9-BS gdyż z tego co gdzieś tam wyczytałem powinno się stosować YTZ12S niestety cena zabija za Yuasa ponad 600 zeta. Czy któryś z posiadaczy XL650 mógłby podać konkretny model stosowanego aku ew. sprawdzoną firmę.
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Akumulator do 650

Post autor: grzesiek_ts »

600zł... :mouthshut:

Zagadaj do ramires'a (dla AT/TCP -15% rabatu)

On już ci dobierze :cool:

http://pro-adventure.pl
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Akumulator do 650

Post autor: pałeł »

to samo chciałem napisać :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Akumulator do 650

Post autor: Krzyho »

Spoko namiar do Ramiresa mam właśnie czekam na komplet TKC80 od Niego. Chodziło mi bardziej o to czy jest możliwość założenia innego aku niż YTZ12Si czy to się sprawdzi na dłuższą metę? Za Yuase liczą około 600 natomiast Varta czy Exite to już coś koło 200 oczywiście model YTZ12S.
Do tej pory miałem założoną YUASE YTX9-BS generalnie dawała radę , nie wiem natomiast czy taki aku powinien być orginalnie. Dajcie znać pany co u was siedzi w moto. Pozdr
Awatar użytkownika
ramires
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 22.06.2008, 15:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Akumulator do 650

Post autor: ramires »

Krzyho pisze:Spoko namiar do Ramiresa mam właśnie czekam na komplet TKC80 od Niego. Chodziło mi bardziej o to czy jest możliwość założenia innego aku niż YTZ12Si czy to się sprawdzi na dłuższą metę? Za Yuase liczą około 600 natomiast Varta czy Exite to już coś koło 200 oczywiście model YTZ12S.
Do tej pory miałem założoną YUASE YTX9-BS generalnie dawała radę , nie wiem natomiast czy taki aku powinien być orginalnie. Dajcie znać pany co u was siedzi w moto. Pozdr
Yuasa YTZ12-S to już bardzo wysoka półka poza tym żelówka. Nie znajdziesz nic lepszego od niej.
Domyślam się, że szukasz tańszej alternatywy.

Pod żadnym pozorem nie kupuj niczego z Migm (przykladowa aukcja, http://www.allegro.pl/item593234452_aku ... mport.html) chodzi oczywiście o markę akku a nie użytkownika. Na 30 akumulatorów miałem 12 reklamacji, głównie zwarte cele albo urwana klema (fabrycznie!)

Jeśli nie chcesz wydać kasy na żel popatrz na Vartę, w zasadzie po Yuasie to najlepsze co można wsadzić (to nie jest moja opinia, ale ludzi, jacy trochę już i handlują i sami ganiają na motocyklach).
Varta to YTZ12S-BS (też bezobsługowy).
Generalnie sam u mnie Varte zakładał będę jako nowe akku (teraz mam Mline, ale to poprzednik zakładał i nie ma nawet pełnego sezonu jeszcze).

Warto się zastanowić nad Landportem czy Exide. Tanie to akumulatory, ale bardzo mało awaryjne.
PRO ADVenture - Przygotowanie motocykli do przygody
ul. Powstańców Śląskich 7a, 44-144 Żernica
GPS: N 50º14'58, E 18º36'54 - tel. +48 513.743.030 | +48 603.928.137
e-mail: ramires@pro-adventure.pl lub daniel@pro-adventure.pl
Awatar użytkownika
gostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 01.07.2008, 21:29

Bateria do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: gostek »

Witam,

Mam prośbę. Moja bateria zdechło po zimie i czas na nową. Czy ta była by odpowiednia? http://moto.allegro.pl/item603655691_ak ... szawa.html

Jezeli nie to proszę o podpowiedź czego powinienem szukać.
Mowa oczywiście o Transalpie 650 z 2001 roku.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Batreia do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: pałeł »

pro adventure :) tu szukaj :) na pewno są tylko nie wiem po ile :) a masz tam 15% rabatu
tyle daje ramires dla członków TAC/AT :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Batreia do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: hynas »

Do XL 650 powinien być YTZ12S, ten co znalazłeś raczej nie zmieści się w skrzynce.
Radze dołożyć troszke monety i zainwestować w Varte lub Exide
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Batreia do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: Krzyho »

Dokładnie YTZ12S też czekam na Varte od Ramiresa. Powinno być ok.
Awatar użytkownika
gostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 01.07.2008, 21:29

Re: Batreia do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: gostek »

Dzięki.

Ten który miałem do tej pory to ETZ12S

Gdzie mogę szukać tego typu akumulatorów w Warszawie/Łodzi?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Batreia do Transalpa 650 z 2001 roku

Post autor: kons »

Za 200zł kupiłem rok temu żelową Vartę. Opłaca się jeszcze pchać w kwasówki ? do tego typu motocykla chyba warto dac żel, nie trzeba pilnować kiedy trzeba dolać (poprzedni mi padł w ten sposób - zasiarczyły sie płyty z braku płynu) a i też sie nic z niego nie wyleje nawet jak będzie do góry dnem.
Tylko teraz jest kryzys podobno i nie wiem jak z ceną, niestety nie pamiętam gdzie kupiłe, ale wygooglowałem kilka i wybrałem ten z najniższą ceną.
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

TransAlp 650 - potrzebny nowy akumulator

Post autor: darius »

Czesc

czy akumulator VARTA YTZ12S pasuje do TA650? Musze wymienic i sie zastanawiam czy bedzie dobry?

dobre opinie wyczytalem o Varcie ale czy bedzie pasowal? pojemnosc jest ciut mniejsza od wlasciwej 10Ah
http://allegro.pl/item967044528_akumula ... honda.html
http://allegro.pl/item974764926_akumula ... oznan.html

teraz mam taki żelowy i nie wiem czy chce go powtorzyc
http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php?p=kODk=O


Proszę o rade.

Pozdrowienia,
D
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: TransAlp 650 - potrzebny nowy akumulator

Post autor: hynas »

Ta Varta bedzie napewno pasować, jeżeli chcesz mocniejszy o tych samych wymiarach jest Varta YTZ14S-BS.
Moja Yuasa też powoli się kończy i wybór padnie chyba na Varte, myśle że jest to optymalny akumulator w tych pieniądzach.
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Harnaś111
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 19.03.2009, 16:28
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akumulator do 650

Post autor: Harnaś111 »

http://www.sklepcentra.pl/sklep/
zna ktoś na ktoś ten sklep?? na alledrogo Varta kosztuje 322 a u nich 240 i zastanawiam się czy wszystko jest ok??
http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumula ... p-170.html
i jeszcze z larssona, znacie tego producenta, warto??

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... =&t=YTZ12S
Zauważyliście jadąc autostradą , że wszyscy, którzy jadą wolniej od nas to cioty, a ci co jadą szybciej to skończone debile?


SUZUKI DRZ 400 S
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Akumulator do 650

Post autor: Daniel 87 »

jutro jak tylko bede mial kompa z katalogiem przed oczyma wypisze wam oferte cenową i firmową akumulatorów do 600, 650 tek. Jako forum cena napewno bedzie dobra:) co do sklepu, jesli tylko daje gwarancje na akumulator tak jak powinno byc to brac :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
gktm
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.08.2010, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator do 650

Post autor: gktm »

posiadam XL 650 2003r. mam aku do wymiany i ciekawostka jest taka ze siedziało u mnie FTZ12S...

teraz sie zastanawiam czy szukać takiego jaki u mnie siedział czy może YTZ12S...
no i gdzie najlepiej kupić takie ustrojstwo w Warszawie (po dobrej cenie). Czy ktoś jest w stanie coś polecić na szybko? :help: lub może ktoś tym handluje na forum?
gktm
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.08.2010, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator do 650

Post autor: gktm »

okazuje sie że FTZ12S i YTZ12S to to samo, jedyna różnica jest w oznaczeniu które zależy od firmy produkującej akumulator.

ja kupiłem M-Line, badziewie takie ze sie nawet założyć nie dało bo platik/osłona za bardzo zasłaniał kleme... pozniej okazało się ze ma za mało prądu żeby odpalił... i stoi teraz mój trampek i czeka aż przestanie padaćdeszcz to go z pychu odpale :thumbsup:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Akumulator do 650

Post autor: tomekpe »

gktm pisze:okazuje sie że FTZ12S i YTZ12S to to samo, jedyna różnica jest w oznaczeniu które zależy od firmy produkującej akumulator.

ja kupiłem M-Line, badziewie takie ze sie nawet założyć nie dało bo platik/osłona za bardzo zasłaniał kleme... pozniej okazało się ze ma za mało prądu żeby odpalił... i stoi teraz mój trampek i czeka aż przestanie padaćdeszcz to go z pychu odpale :thumbsup:
Sensowny wybór był w Larssonie, chociaż to porada po czasie :)
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Akumulator do 650

Post autor: miroslaw123 »

Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy akumulator?
AKUMULATORY1
ewentualnie
ITALYRACING
czy przy kupnie jest też kaucja za stary podobnie jak przy samochodowych akumulatorach?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Akumulator do 650

Post autor: tomekpe »

Panowie, takie może nieco głupie pytanie :)

Zbliża się wiosna, wczoraj próbowałem odpalić sprzęta - XL650V rocznik 2002.
Zniosłem sobie do garażu akumulator naładowany prostownikiem (elektronicznym, z małym prądem) - i :dupa: :ysz: . Tzn. pokręcił kilka razy (6-8 prób po 5-10 sekund) i prąd się skończył. Oczywiście, stopniowo kręcił coraz wolniej. Rozumiem, że to oznacza bliski koniec aku, ale jak bliski? Czy już teraz biec do sklepu po nowy i nie bawić się w sprawdzanie ile wytrzyma, czy jednak popróbować odpalić ten pierwszy raz, a potem pojeździć na trupku?

Aku to oryginał Yuasy, staruszek 8-letni. Ładowanie trwa ok. 1 godziny (prąd rzędu 1.2 A), co pewnie też źle świadczy o jego kondycji. Zdaję sobie sprawę, że wiekszość okoliczności świadczy na korzyść wymiany na nowy, ale jakoś ciężko mi się z biedakiem rozstać :) , szczególnie, że w poprzednim sezonie jeździł sprawnie i mnie nie zawodził.

I drugie pytanie:
Czy w przypadku nowego akumulatora jest jakiś powód, aby kupić Yuasę zamiast Varty (mniej więcej dwukrotna różnica w cenie). Czy trafiają się podrabiane lub gorsze Yuasy (cena w Larssonie ponad 600 PLN, cena w sklepcentra.pl ok 450 zł).

EDIT:

konkretnie taka Yuasa : http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumula ... p-168.html YTZ12S,
vs. http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumula ... p-170.html YTZ12S-BS.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość