Przełącznik świateł mijania/drogowe

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Wisniowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 04.02.2009, 11:15
Mój motocykl: XL650V

Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Wisniowy »

Drodzy Trampkarze i nie tylko, mam pytanko dotyczące małego czerwonego guziczka służącego do przełączania świateł mijania na drogowe, i odwrotnie oczywiście, jednak to odwrotnie u mnie nie działa. po wciśnięciu tzreba go dusić kilkadziesiąt razy zanim wylezie spowrotem. :hammer: Zaglądałem do środka, ale nie wiele tam widać. wpuszczanie różnych mikstur też nie pomogło. Czy pozostaje tylko wymiana całego elementu, czyli całej grupy przełączników? Miał ktoś podobny problemik?

Jeśli tak to proszę o HELP jak to naprawić.

Pozdrawiam :ec:
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Mroq »

to jest typowe dla trampka i afryki, problem chwilowo jest nierozwiązywalny
AT RD 07a
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: dandan »

Rozebrałem na części pierwsze, dokładnie wszystko wyczyściłem, napaćkałem wazeliny technicznej, złożyłem do kupy. Od tamtej pory działa bez problemów.
Transafricalp beta
T7
Wisniowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 04.02.2009, 11:15
Mój motocykl: XL650V

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Wisniowy »

oki. Zastosuję metodę dandana. Może się uda to naprawić w ten sposób.
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: torak »

A na szybko, to WD40 i też będzie dobrze (na jakiś czas)
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Paczo3 »

ja też mam problem ale jak wcisnąć przełącznik to on sam odskakuje po chwili !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: grzesiek_ts »

Kwestia przełącznika to siostrzany problem kierunkowskazów. Rozebrać, przemyć zmywaczem lub benzyną ekstrakcyjną, nachlapać wazeliny. Miałem to samo i z kierunkami i z tym włącznikiem. Pomogło :smoke:

Paczo3 z tym odskakującym przyciskiem - rozbierz całość i zobacz jak to jest w środku zbudowane. Jest tam kilka prostych mechanizmów ( w większości plastikowych), które maja się prawo wyrobić :cool:
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: ostry »

Wisniowy pisze:proszę o HELP jak to naprawić.
częściej używać :wink:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Domel »

Panowie ta sama lub podobna kwestia. Brat zakupił Trampa 1997, 600, i problem przy długich, wciska pali się ładnie i bez problemów, przestanie trzymać, długie zmieniają se na mijania. Nie ma możliwości aby po wciśnięciu były non stop światła drogowe. Czy ten mechanizm cały jest rozbieralny ? Defacto są tam tylko 2 śrubki ale zanim zaczniemy knuć to wole się zapytać. WD40 nie pomogło, wygląd to tak ja by się czerwony guzik po prostu wyrobił.
Proszę o wszelkie sugestię lub podpowiedzi. Dzięki
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: marecki999 »

I ja miałem ten problem w TA-WD40 pomagało- w nocy nie smiga się często,a w dzień jeździłem na długich :cool:
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: graphia »

Rozebranie tego przełączniczka to 1o minut roboty. Okręcasz dwie śrubki trzymające cały blok przełączników w kierownicy. Zdejmujesz blok przełącznika z kierownicy - trza nieco pomajstrować aby zeszło - ale to nie problem. Jeśli w 600 jest tak jak w 650 - odkręcasz taką większą blaszkę trzymającą przewody między połówkami przełącznika. Między kabelkami odchodzącymi od tego przełącznika świateł znajdujesz małą śrubkę - odkręcasz. Delikatnie małym śrubokrętem podważasz dwie albo trzy z czterech malutkich zatrzasków spinających przełącznik długie-krótkie. W przełączniku - poziomo leży mała spreżynka - delikatnie ją uwalniasz - czasem uwalnia się sama ale zazwyczaj nie ucieka ;) Masz wtedy na wierzchu zały mechanizm - wycierasz - smarujesz i voila. Skręcasz i działa :)
Awatar użytkownika
p3nny
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 98
Rejestracja: 13.10.2011, 17:42
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Płock

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: p3nny »

Odkopię kapkę.
Właśnie nabyłem trampa ale nie działają drogowe. Przeczytałem tematy i wymyłem wd40 przełączniki, popukałem w ten moduł pod kanapą... Generalnie postawiłem wstępną diagnozę iż: przy naciśnięciu czerwonego prztyczka długie nie wskakują ale gdy uderzę w czachę nad/pod lampą długie się włączają. Sugeruje to że gdzieś tam ukryta jest przyczyna, może mnie ktoś podać pomocną dłoń? Jutro to rozbiorę, tylko chciałbym wiedzieć gdzie patrzeć.
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/
Zalecenia:
1x dziennie przez 365dni
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: robii23 »

Sprawdź gniazdo żarówki, choć ja stawiam że masz po prostu spalony żarnik w drogowym. Więc wymień żarówkę i sprawdź raz jeszcze.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: przeszczep »

Ale spalony żarnik chyba raczej nie dał by znaku życia po puknięciu...
Przewody, styki i wszystko od włącznika do żarówki sprawdzić i przeczyścić ;)

A sam przełącznik wyczyść lepiej benzyną ekstrakcyjną miast wd40 ;)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: grad74 »

Mroq pisze:to jest typowe dla trampka i afryki, problem chwilowo jest nierozwiązywalny
Miałem to samo i śmiem bezczelnie twierdzić że o ile to jest tylko problem zużytego przełącznika to ja go rozwiązałem. Zastosowałem inny powszechnie dostępny przełącznik , który po minimalnym podpiłowaniu otworu po oryginalnym przełączniku i wklejeniu go na przykład na klej na gorąco działa mi rewelacyjnie od roku . Dopiero przeczytałem ten post , ale jutro zrobię zdjęcia samego przełącznika który zastosowałem (są w każdym sklepie elektronicznym i kosztują grosze, ok 5 zł) i tego jak to zmontowałem. Proszę o chwilę cierpliwości a podeślę Wam gotowe i śmiesznie proste rozwiązanie tego problemu :smile:

No dobra już jestem z powrotem :smile: No to tak, to ten przełącznik który ja zastosowałem to przełącznik dwupozycyjny tzw bi-stabilny o parametrachjak widać na załączonym obrazku i wymiarach dosłownie po milimetrze większych od oryginalnego otworu na fabryczny przycisk. Wygląda on tak : https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472 i tak: https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472. Przełącznik jest dostępny naprawdę w każdym nawet bardziej podłym sklepie elektronicznym za kilka złociszy. Jak już rozbierzemy oryginalny przełącznik to nie próbujmy bawić się z jego uzdrawianiem bo ja z doświadczenie wiem że to niewiele pomaga, jak już jest wyrobiony ten skomplikowany wodzik z białego teflonu to Święty Boże nie pomoże. cześć nie do dostania i już. lepiej poświęcić czas na konkretne rozwiązanie. bierzemy pilniczek i opiłowujemy otworek tak aby pasował do niego rzeczony przełącznik. Potem metodą prób i błędów ustalamy który z trzech kabelków za do odpowiada tzn który to zasilanie a które to krótkie a które długie. Potem to odpowiednio lutujemy a najlepiej zlutować "sparować" kawałkiem lutowanego drucika styki na przełączniku tak żeby mogły puszczać bez obaw większy prąd. Niestety nie mogę tego pokazać ponieważ to co naprawiłem już zamontowałem dawno i zalałem klejem co od środka wygląda tak: https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472 , https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472 , https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472. Należy tylko uważać żeby tak podłączyć kabelki żeby przełączanie było intuicyjne czyli góra długie : https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472 , a dół krótkie : https://plus.google.com/u/0/photos/1001 ... 4878771472. Ot i cała filozofia. cała robota zajęła mi około półtorej godzinki łącznie z :drinking: browarka. Ale za to przełącznik choć może nie wygląda profesjonalnie to działa wyśmienicie i to w najgrubszych rękawicach. U mnie już od roku. Powodzenia :thumbsup: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
p3nny
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 98
Rejestracja: 13.10.2011, 17:42
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Płock

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: p3nny »

O widzisz całkiem zacnie a że kutasik wystaje to akurat najmniejszy problem.
Póki co problem się rozwiązał przetargałem trampka po błotach, lasach i policjantach osiedlowych i światłą zaczęły działać :-P- chyba nawet tak w instrukcji było napisane ;-) więc wszystko lege artis.
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/
Zalecenia:
1x dziennie przez 365dni
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: supertramp »

grad74 pisze:
Mroq pisze:to jest typowe dla trampka i afryki, problem chwilowo jest nierozwiązywalny
Miałem to samo i śmiem bezczelnie twierdzić że o ile to jest tylko problem zużytego przełącznika to ja go rozwiązałem. Zastosowałem inny powszechnie dostępny przełącznik , który po minimalnym podpiłowaniu otworu po oryginalnym przełączniku i wklejeniu go na przykład na klej na gorąco działa mi rewelacyjnie od roku . Dopiero przeczytałem ten post , ale jutro zrobię zdjęcia samego przełącznika który zastosowałem (są w każdym sklepie elektronicznym i kosztują grosze, ok 5 zł) i tego jak to zmontowałem.
Mam podobny patent od roku. Z tym, że użyłem przełącznika bez wyprowadzenia z gwintem i zalałem czarnym a nie przeźroczystym. Wbrew temu co piszesz wcale nie było tak łatwo dostać taki przełącznik, który spełniałby minimalne wymogi co do natężenia prądu. Ale tak jak piszesz - najmniejszy taki, które by je spełniał jest trochę większy od otworu po oryginalnym. Ja zdecydowałem się trochę zmniejszyć przełącznik a nie powiększać otwór. Może kiedyś będę chciał zamontować oryginał...
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
Awatar użytkownika
p3nny
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 98
Rejestracja: 13.10.2011, 17:42
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Płock

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: p3nny »

Supertramp pokaż zdjęcie i ewentualne źródło gdzie dostać przełącznik "Twojego" typu.
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/
Zalecenia:
1x dziennie przez 365dni
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: Adampio »

supertramp pisze:i zalałem czarnym a nie przeźroczystym.
Gdzie sie kupuje czarny klej termotopliwy? :omg: :omg:
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Przełącznik świateł mijania/drogowe

Post autor: pat13 »

Adampio pisze:Gdzie sie kupuje czarny klej termotopliwy? :omg: :omg:
Na przykład tu:http://topniki.com/dzial/glowna_kleje_termo.php
Jest też różowy. :grin:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość