Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia...?

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: henry »

Jednak to nie akumulator.
- Wyjąłem aku z moto i podłączyłem moto pod pracujący samochód. Było tylko łyy i dupa.
- Może cewka rozrusznika ? Zwarłem śruby na cewce śrubokrętem, było tylko łyy i dupa.
- Odłączyłem przewody od rozrusznika, podpiąłem kable od auta, było tylko łyy i dupa.
Padł rozrusznik ? Wyjąłem, podłączyłem po auto, niby chodzi, ale jak dotykam klemę do śruby to prawie się spawa.
Rozebrałem. Szczotki w super stanie, luzów poprzecznych nie wyczuwam, ale myślę, że klei chyba wirnik do stojana.
Trzeba będzie zakupić nowy ? Wiecie, czy od Afryki będzie pasował ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: konbit »

Henry u mnie padł regulator i wygotował elektrolit. Akumulator dopiero po zalaniu wodą destylowaną i naładowaniu ożył na chwilę ale prądu było w nim na 1 może 2 zakręcenia.
W moim regulatorze przepaliły się wszystkie diody. może masz u siebie to samo....

Powodzenia w poszukiwaniach. :thumbsup:
Awatar użytkownika
gasior110
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 06.04.2013, 20:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łask

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: gasior110 »

U mnie kiedyś nie łączyło gniazdo bezpiecznika głównego 30A - znajduje się przy elektromagnesie od rozrusznika.
POZDRAWIAM Z ŁASKU.
zgor
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 20.01.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: zgor »

Zaraza szaleje nadal. Godzine temu podjechalem na stację. Zatankowalem i już nie odpaliłem. Raz zakręcił i to wszystko. Potem już tylko dziwne dzwieki dochodzily od aku. Odpaliłem na pych i pojechałem dalej. W czasie jazdy bylo ok tylko obrotomierz troche szalał. 10 km dalej zgasilem go i przy próbie odpalenia nic tylko znowu dziwne dzwieki ja gdyby zwarcie sie robiło. Odpakilem na pych alezaczoldziwnie ppracować i przerywać. Jak wlaczylem światła to było trochę lepiej. Dowlokłem sie do celu i mam nadzieję że uda mi się wieczorem wrócić. Porzecztalem to co napisaliście i obawaiam się ze i regularne i aku szlak trafił. Zobaczymy jak wrócę no chyba ze nie wrócę. :crossy:
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: Next22 »

Zgor zalatwisz aku, regler , stojan i modul jak tak bedziesz jezdzil
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
zgor
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 20.01.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: zgor »

Next22 pisze:Zgor zalatwisz aku, regler , stojan i modul jak tak bedziesz jezdzil
Nie miałem zamiaru ujeżdżać bidula w takim stanie ale wrócić do domu musiał. Na szczęście było blisko.

Po powrocie zajrzałem do środka i okazało się, że tak jak ktoś to wcześniej określił "wygotowała się połowa elektrolitu. Uzupełniłem wodą destylowaną i podłączyłem do prostownika. Kontrolki pokazywały, że się naładował ale po podłączeniu okazało się że niestety z aku już nic nie będzie.
Tak jak pisałem wcześniej po przeczytaniu wszystkich wcześniejszych postów przypuszczam że winę za to ponosi walnięty regulator napięcia. Ale żeby mieć pewnośc potrzebowałbym opinii i porady bardziej doświadczonych kolegów :help: .
Mam jeszcze pytanie, tylko się nie śmiać - co to jest "stojan"
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Awaria - zwarcie, bateria, czy może regulator napięcia..

Post autor: wilq.bb »

zgor pisze:
Mam jeszcze pytanie, tylko się nie śmiać - co to jest "stojan"

Tu masz ładnie wytłumaczone:

http://lmgtfy.com/?q=stojan
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość