Brak światła mijania i długich

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
jozwa121
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 30.10.2017, 16:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krosno

Brak światła mijania i długich

Post autor: jozwa121 »

Taki problem, wczoraj rano lampa świeciła , w trakcie drogi padła myślałem że żarówka zmieniłam na nowa i nic . Sprawdziłem żarówkę w aucie i świecie patrzyłem na bezpieczniki i tez wyglądają na dobre. Świeci tylko postojowa z przodu i tylna lampa .Wtyczka przy żarówce tez dobra. Co to może być co jeszcze sprawdzić ???
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: magneto »

Sprawdź przełączniki (długie/krótkie i 0/pozycja/główne). Wg schematu tam więcej nic nie ma, a bezpieczniki sprawdzałeś.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
jozwa121
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 30.10.2017, 16:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krosno

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: jozwa121 »

Poruszałem wszystkie wtyczki i jeszcze raz tą przy żarówce i świeci. Teraz muszę na jakieś bezdroża pojechać i będę miał pewność czy czasem kabelek przy żarówce nie jest gdzieś przerwany.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: wojtekk »

Jak wyżej - wyczyść włącznik.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Krop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 11.12.2017, 22:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: Krop »

U mnie z kolei jest taki problem że na niebieskim przewodzie od długich jest masa.....i świateł ni mom :swieczki:
Szukam.szukam i nic... miernikiem kròtkie są, przełącznik świateł ok.wkładam żarówkę i lipa....
Jadę tam gdzie nie byłem...........
Zobaczyć to czego nie widziałem......
ksieciuniu1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 65
Rejestracja: 24.08.2015, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mińsk Maz. /Hrubieszów

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: ksieciuniu1 »

Proponuję przejrzeć kable od włącznika do kostki. Trzeba wypiąć wsuwki z kostki i zdjąć z kabli peszla. Wtedy może być widać czy nie są przełamane. Ewentualnie każdy z kabelków nie za mocno szarpnąć. Ja miałem problem z kierunkami. Jak była prosto kierownica - kierunki działały, jak skręciłem kierownicę w bok- podziewały się.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: Artek »

Krop pisze:U mnie z kolei jest taki problem że na niebieskim przewodzie od długich jest masa.....i świateł ni mom :swieczki:
Szukam.szukam i nic... miernikiem kròtkie są, przełącznik świateł ok.wkładam żarówkę i lipa....


Zepsuł się? :haha:
To efekt jeżdżenia po byłych atomowych, ruskich jednostkach wojskowych z kolegami :pob: No i jeszcze te błota w lasach :tongue:
Weź nie świruj i zwyczajnie wymień tą spaloną żarówkę :whip:
Dominator.
Krop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 11.12.2017, 22:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Brak światła mijania i długich

Post autor: Krop »

Artek pisze:
Krop pisze:U mnie z kolei jest taki problem że na niebieskim przewodzie od długich jest masa.....i świateł ni mom :swieczki:
Szukam.szukam i nic... miernikiem kròtkie są, przełącznik świateł ok.wkładam żarówkę i lipa....


Zepsuł się? :haha:
To efekt jeżdżenia po byłych atomowych, ruskich jednostkach wojskowych z kolegami :pob: No i jeszcze te błota w lasach :tongue:
Weź nie świruj i zwyczajnie wymień tą spaloną żarówkę :whip:
Raczej zaśniedział :dupa:
Przełącznik tj starter co to rozłącza światła przy odpalaniu...tak że trafiłeś pierwszym strzałem :resp:
I tak se myślę....gdzie w okolicy mam jakieś błoto :smile6:
:witch:
Jadę tam gdzie nie byłem...........
Zobaczyć to czego nie widziałem......
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość