regulator napięcia 650v

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

regulator napięcia 650v

Post autor: Piotr76 »

Takie pytanko do posiadaczy 650v. Czy regulator napięcia też tak często siada jak w 600tce? Mam przebieg 55tyś i nie wiem czy przy okazji większego serwisu z mety wymienić czy kupić i niech leży w zapasie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: magneto »

Regulator napięcia to przypadłość Hondy jako producenta, nie Trampka jako modelu, ani tym bardziej jakoś 650, czy 600. Po prostu w Hondzie trza uważać - głównie na kostki połączeniowe (gł. te trzy żółte kabelki od alternatora). Jak masz kasę - to kup, ale przede wszystkim posprawdzaj jakość połączeń. Na dłuższy wyjazd - warto mieć w zapasie (+ kabelki, złączki, tulejki, taśmę izolacyjną... Bo czasem się upalą styki na w/w złączce i jest... :dupa: ) A wtedy i akumulator potrafi paść (wskazane założenie woltomierza, aby widzieć, czy ładowanie jest w porządku).
P.S. Regulatory miewają - od strony instalacji - różne kostki (z czarnym kabelkiem, lub bez), zostawienie niepodłączonego czarnego kabelka - jak jest w kostce regulatora -wywali Ci aku w kosmos (brak regulacji napięcia). To dotyczy 600, nie wiem czy w 650 też tak jest.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: Piotr76 »

Dzięki serdeczne za info. Czasu do wiosny sporo więc uda się sprawdzić te rzeczy o których mówisz. LWG
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: magneto »

A - poza tym - na forum jest "szukajka" - poniżej masz.... trylion (no... ze 35 stron) tematów. Miłej lektury w te długie wieczory...
http://forum.transalpclub.pl/search.php ... 4%99cia%22
Forum już dłuuugo istnieje i wiele tematów już zostało dogłębnie opisanych, następnym razem poszukaj trochę...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: Piotr76 »

Świeżak jestem , obiecuję poprawę, proszę o łagodny wymiar kary. Dokładnie , wieczory coraz dłuższe , żona miewa coraz to dziwniejsze pomysły co by tu zmienić w domu więc trzeba wziąć się za poważny serwis i konkretnie przysiąść do lektury Forum TCP żeby kosztów nie nabiła. Jeszcze raz dzięki.
Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
krzysiek_honda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 08.02.2018, 21:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wołomin

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: krzysiek_honda »

W mojej 650 tce regler zajmuje honorowe miejsce pod siedzeniem, a tam się mieszczą 4 piwka w puszce więc i regler wejdzie ☺ spokojnie ☺
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: regulator napięcia 650v

Post autor: wilq.bb »

Pany regulatorowy temat jest wałkowany już do igmantu. Poszukajta - szczególnie, że 600 i 650, ba i nawet afryki cierpią na to samo. Ten temat zamykam.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość