Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: wilq.bb »

Ludziska grzebię ja sobie w swojej afrce i tak mnie naszło - żeby zapalić moto na luzie (przy działającym obwodzie czujnika) nie potrzeba wciskać sprzęgła.
O tym, że mamy luz informuje nas zielone światełko i teraz pytanie - jak żaróweczka w światełku się spali to nie zależnie od biegu będziemy mieć otwarty obwód i odpalać będzie można tylko ze sprzęgłem (opcjonalnie można podać masę jakimś mostkiem) - mam rację czy nie?

Pisanie o :dupa: w temacie możliwe po 3 merytorycznych postach :tongue:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: pat13 »

Pierwszy post merytoryczny.
Nie.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: Artek »

Trzeba by teoretycznie sprawdzić na schemacie lub w prostszy sposób jak dla mnie-żarówkę wyjąć. Zdaje się, że uszkodzone diody w układzie większy bałagan mogą zrobić, niż spalona żarówka.
Ależ tracisz energię na próbę odpowiedzi na pytanie: co by było, gdyby...
RD03 górą!!! (nawet ze spaloną żarówką) :lol:
Dominator.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: magneto »

Problem mnie zaciekawił, posiedziałem trochę nad schematami z manuala i - pomijając kilka wersji instalacji - całość sprowadza się do tego, co jest w module zapłonowym. Może mieć wewnętrzne "podciąganie" do +12V - i wtedy nic się nie zmieni, albo nie mieć - i wtedy Twoje obawy się urzeczywistnią. Z samej analizy schematu więcej nie wynika - obserwacja nie daje wyniku - czas na eksperyment: odłączenie większej wtyczki/złączki przy lampie-zespole wskaźników (powinno być tylko do lampek i wskaźników, bez wpływu na zapłon itp.), i będzie jasne (oczywiście powyższe tylko na podstawie analizy schematów instalacji).
Mam nadzieję, że to nie było "Pisanie o :dupa:".
EDYTA:
Artek pisze:(...) jak dla mnie-żarówkę wyjąć. (...)
O właśnie kolega podobnie myśli...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: wilq.bb »

Dobra to napiszę skad pytanie.

W mojej afryce nie świeciła się kontrolka neutrala, poprzedni właściciel mówił, że czasem działała a potem przestała(kłamał).
Dziś dostałem się do czujnika luzu, który był odłączony od wyłącznika, ale zmostkowany z masą, a żarówka była spalona.
Po podłączeniu czujnika i zmianie żarówki wszystko działa i tak szukałem rozwiązania po kiego ten mostek do masy?

Edyta. Moto nie było odpalane i szybko nie będzie (tzn, w przyszłym tygodniu bym chciał :tongue: )i tak sobie rozmyślam
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: pat13 »

wilq.bb pisze: W mojej afryce nie świeciła się kontrolka neutrala, poprzedni właściciel mówił, że czasem działała a potem przestała(kłamał).
Niekoniecznie kłamał. Czujnik luzu ściera się z wiekiem. Pod koniec jego żywota wystrczy wyjąć podkładkę, a czasem wystarczy go mocniej dokręcić aby przedłużyć mu "żywot". Ale to już taki gów...ny żywot, zus-owski. :grin:
wilq.bb pisze: Dziś dostałem się do czujnika luzu, który był odłączony od wyłącznika, ale zmostkowany z masą, a żarówka była spalona.
Po podłączeniu czujnika i zmianie żarówki wszystko działa i tak szukałem rozwiązania po kiego ten mostek do masy?
Żeby można było odpalić bez sprzęgła przy niedziałającym czujniku neutrala. Także na biegu.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Odp: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: wilq.bb »

Zagwozdka rozwiazana.
Pat czujnik dziala, po wymianie zarowki piknie swici na N a na innych nie - czyli obwod bangla poprawnie.

Mam modul zaplonowy z RD04 i w niektorych przypadkach ma to dzialac tak, ze odpalic tylko na N mozna, a na biegu ze sprzeglem sie nie da i pewnie po to mostek byl, zeby dalo sie gadzine na biegu odpalic.
Teorie swoja potwierdze, jak plyny organicze do silnika dotra i odpale moto.

Edyta: mozna o d...ach pisac :p

wytapatalkowane - sorry za bledy i brak polskich znakow
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: KLOSZ »

OK, "bo żarówka była do dupy" :dupa:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
000wojtek000
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 11.01.2012, 21:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: 000wojtek000 »

Siemanko wszystkim,

Zapytam tak z innej beczki (ale w temacie)

Czujnik luzu - świeci się za każdym razem po wciśnięciu sprzęgła w Trampku z '96.

Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: KLOSZ »

Wygląda na to, że dioda w układzie neutral/clutch switch strzeliła, albo jest odwrotnie włożona. Szukaj jej w okolicach bezpieczników - o ile dobrze pamiętam ;).
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
000wojtek000
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 11.01.2012, 21:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czujnik luzu - dywagacje swobodne

Post autor: 000wojtek000 »

jutro poszukam, co do złego włożenia to raczej wykluczone bo problem pojawił się w drodze z pracy do domu. :smile6:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość