Reflektor PD06

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Reflektor PD06

Post autor: cj.slaw »

Posiadam trampka PD06 w wersji japońskiej. Orginalna elektryka. Nurtuje mnie przedni reflektor. Brak na nim oznaczeń homologacji i gniazda pod postojówkę . Tylko że orginał Honda. Manetka lewa też okrojona w przełączniki. Swiatła są na stałę.
Jak jest teraz z legalnością jazdy w PL? Czy wymieniać i przerabiać elektrykę i zakładać inną manetkę z przełącznikami?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Reflektor PD06

Post autor: Adam_M »

W Japonii jest ruch lewo strony, więc i reflektor jest ustawiony tak żeby oświetlal lewą cześć drogi. Z tego co kojarzę to w europejskiej wersji są dwa pokrętła z tylu reflektora, to ustawienia Góra dół i lewo prawo, ale nie wiem czy uda się tak ustawić odbłyśnik żeby było ok, nigdy nie zwróciłem uwagi czy odbłyśnik jest asymetryczny, tak jak w samochodach.
Co do przełączników, Honda w którymś roku zrezygnowała z montowania wyłącznika świateł, chyba już w 650 go nie było- odpalajac moto że światłami odciążamy regulator napięcia:) wie to bym zostawił.
Najlepiej pojechać na stację diagnostyczna i sprawdzic jak ten reflektor swieci, ale z brakiem pozycji będzie problem, polskie prawo tego wymaga.

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Reflektor PD06

Post autor: Pawel »

Adam_M pisze:Co do przełączników, Honda w którymś roku zrezygnowała z montowania wyłącznika świateł, chyba już w 650 go nie było- odpalajac moto że światłami odciążamy regulator napięcia:)
W TA650 światła świecą po przekręceniu stacyjki, tyle że przy odpalaniu całkowicie gasną. Nie przygasają pod wpływem poboru prądu przez rozrusznik tylko w momencie wciśniętego "guzika" od rozrusznika odcinany jest prąd do lamp. Tak to przynajmniej wygląda w moim TA650 z 2005r. .
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Reflektor PD06

Post autor: cj.slaw »

Szkło wygląda na symetryczne jak i odbłyśnik. Regulacje są dwie też. strumień światła rzucany na drogę jest równy. Nie ma ze doświetla jedną bądz drugą stronę.
No cóż najpewniejszym sposobem będzie chyba wymiana lampy i bawienie się elektryką w takim razie.
Powiedzcie mi jak jest z tymi postojowymi w trampku. Jak i kiedy się one zapalają?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Reflektor PD06

Post autor: Adam_M »

W 600 są dwa stopnie przełącznika, pozycję i mijania. Lampy do 600 po liście można szukać że świeczka, raczej nie występują. A który to rok w ogóle? Elektryke bym zostawił, ewentualnie pozbawił się z Dorobieniem pozycji.

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Reflektor PD06

Post autor: cj.slaw »

To model przed liftem. Wydaje mi się że najprostszym sposobem na światła będzie osobny włacznik na przekazniku. Albo dopasowanie przełaczników całej lewej manetki. Nie uśmiecha mi się wymiana całej instalacji.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reflektor PD06

Post autor: ostry »

Akurat te części które potrzebujesz do pd 06 kosztują grosze. Jakbyś potrzebował, to mam zarówno reflektor europejski jak i wiązkę z przełącznikami świateł, chętnie się pozbędę.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
cj.slaw
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.05.2017, 11:38
Mój motocykl: XL600V

Re: Reflektor PD06

Post autor: cj.slaw »

Poszło pw
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość