650 nie odpala

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
admo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 11.01.2013, 14:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

650 nie odpala

Post autor: admo »

Witam,
mam nastepnujacy problem:
rano pojechalem na myjnie umyc fele itp przed zima i ogolnie umylem cale moto (wiem, nie byl to najmądrzejszy pomysl), po myjni moto odpalilo jednak juz wieczorem nie udalo sie odpalic, jest tylko tzw. cyk.., okazalo sie ze mam spalony bezpiecznik od halogenow (halogeny podlaczone pod swiatla mijania, oczywiscie osobnym przelacznikiem), po wymianie bezpiecznika moto dalej nie odpala.
Nastepnego dnia rano udalo mi sie raz odpalic jednak pozniej znowu nic.. jest tylko "cyk", swiatla, kierunki dzialaja, his sie wlacza, jednak nie moge go odpalic.. domyslam sie ze przez glupote musialem gdzies zrobic zwarcie..;-(
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: 650 nie odpala

Post autor: mirekm71 »

Jesli to cyk dochodzi z przekaznika rozrusznika a rozrusznik nie kreci to moze przekaznik poszedl? Karcher nie powinien zaszkodzic bardziej niz 100km na autostradzie w deszcz czyli wcale.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
admo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 11.01.2013, 14:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: 650 nie odpala

Post autor: admo »

no wlasnie.. nie wiem czy mam inwestowac i testowac nowy.. boje sie ze jest gdzies jeszcze zwarcie w instalacji.
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: 650 nie odpala

Post autor: Gregorius »

Jeśli chcesz sprawdzić przekaźnik to sprawdź czy podaje + na rozrusznik. Możesz też spróbować go odpalić robiąc zwarcie na przekaźniku, tzn robisz tak jak zwykle przy odpalaniu tylko zamiast przycisku startera robisz zwarcie jakimś śrubokrętem dwóch śrub (nakrętek), które są na przekaźniku. Trzeba to zrobić zdecydowanym ruchem ostrzegam będzie iskrzyć :roll:
admo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 11.01.2013, 14:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: 650 nie odpala

Post autor: admo »

Gregorius pisze:Jeśli chcesz sprawdzić przekaźnik to sprawdź czy podaje + na rozrusznik. Możesz też spróbować go odpalić robiąc zwarcie na przekaźniku, tzn robisz tak jak zwykle przy odpalaniu tylko zamiast przycisku startera robisz zwarcie jakimś śrubokrętem dwóch śrub (nakrętek), które są na przekaźniku. Trzeba to zrobić zdecydowanym ruchem ostrzegam będzie iskrzyć :roll:

zrobilem zwarcie na przekazniku ale kreci i nic.. za 3 razem juz b. slabo kreci.. to onacza ze przekaznik uszkodzony i akumulator slaby ? podlacze pozniej ladowarke i zobacze, niestety nie mam miernika.
admo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 11.01.2013, 14:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: 650 nie odpala

Post autor: admo »

Problem rozwiazany... moto odpala.
Podladowalem akumulator i zapala z pierwszego.
Widocznie postal caly dzien na dworze przy temp 2 - 3 C i stary akumulator odmowil pracy, trzeba kupic nowy, dzieki za pomoc!
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: 650 nie odpala

Post autor: mirekm71 »

Jesli przyciskiem nie kreci a na zawrcie kreci to przekaznik jest do wymiany. Moja 700ka jak ma slaby aq to tez kreci ale nie odpala. Z tego co czytalem to w innych trampkach tez sie tak zdarza. Nowa bateria czyni cuda.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość