Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: Paweł »

tzn., że zimny ze ssaniem i bez gazu nie zapali?

Najpierw posprawdzaj to o czym pisałem wcześniej.
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: jez04 »

Paweł. Przepraszam, że z opóźnieniem, ale cóż życie. Moto pali na ssaniu na zimnym bez gazu także, ale dłużej to trwa tzn. muszę przekręcić kilka razy rozrusznikiem lub dłużej go trzymać. Odnośnie zamienionych przewodów ze zbiornika podciśnieniowego. Zmieniłem tak jak zasugerowałeś i problem z uciekającym płynem zniknął, jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Sprawdzę jak wygląda kwestia oleju w silniku tzn. czy go nie przybywa, bo od wymiany zrobiłem zaledwie 30km. Wracając do kwestii owych zaworków iglicowych, sugerujesz żeby wstrzymać sie jeszcze z ich wymianą.
Ciekaw też jestem Twoich lub innych Forumowiczów uwag w zakresie korzystania z oleju Valvoline 10/50 ful syntetic. Jeździłem na nim zarówno w Hondzie Shadow jak i Afri i było naprawdę super. Gdy wlałem go do TA, to, hm silnik jakby głośniej pracuje, szczególnie gdy jest zimny. Zdarzyło się kilka razy, że trudniej wchodziły biegi - chodzi głównie o jedynkę, może to przejściowe. Wcześniej był wlany castrol 10/50 i choć jak pisałem rozrzedzony benzyną, podobne trudności nie występowały. Może to przypadek, lub faktycznie castrol jest taki super jak powszechnie się uważa (choć osobiście mam inne zdanie). Ponadto jestem ciekaw (ale to na marginesie, bo nie chcę zaśmiecać tematu), jakie macie Forumowicze doświadczenia z naszym polskim Orlenem syntetycznym do motocykli. Podobno ludzie to stosują i chwalą sobie (szczególnie w samochodach). Niejednokrotnie spotkałem się z opinią, że silnik po rozbiórce wyglądał lepiej niż po olejach innych wiodących marek.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: Paweł »

zaworki iglicowe polecam sprawdzić jak pisałem wcześniej zanim podejmiesz decyzje o wymianie lub nie.
Olej stosuje półsyntetyk 10/40 i nie mam uwag. NIe próbowałem syntetyków.
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: jez04 »

Czyli dobrze myślałem, żeby zalać moto półsyntetykiem, a niekoniecznie full. Ten sezon przejeżdżę i przejdę na półsyntetyk.
Ostatnio zmieniony 28.05.2019, 11:38 przez jez04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: tomekpe »

jez04 pisze:Czyli dobrze myślałem, żeby zalać moto półsyntetykiem, a niekoniecznie full. Myślę, że sezon przejeżdżę i przejdę na półsyntetyk.

Jez, to nie ma dużego znaczenia, ale moja 650 jakby ciut lepiej jeździła na 10W 50 syntetyk, szczególnie w lecie i przy przelotach autostradą wolniej znikał olej (normalnie nie znika w ogóle, przy przelotach > 120 km/h zaczyna, i syntetyk to nieco poprawia). Generalnie lepiej wchodziły biegi, jakby ciut precyzyjniej to pracowało.. a z kolei słabe odczucia miałem na polecanym szeroko Motulu 5100.

Podsumowując - to kwestia gustu. Jak masz ochotę sprawdzać, to zalej Orlen, bo czemu coś miałoby się stać? Będzie jakaś być może niewielka różnica.
jez04
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.07.2018, 10:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: jez04 »

Pytałem o tego orlena, bo kiedyś naczytałem się, że podobno jest nic nie wart (jakoś w to nie wierzę). Przecież spełnia normy i to najwyższe, a cena, cóż bardzo podobna do castrola. Pamiętam, ze kiedyś pewien spec od motocykli mówił mi, że moto typu Afri, TA spokojnie można zalewać orelenem, jednakże do rzędówki nie odważyłby się go użyć. Myślę, że do takich informacji jak wypowiedź tegoż speca, trzeba podchodzić z dystansem. W każdym razie dziękuję za odniesienie się do mojego pytania.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyraźny zapach spalin, benzyny w oleju

Post autor: Fizolof »

jez04 pisze:Pytałem o tego orlena, bo kiedyś naczytałem się, że podobno jest nic nie wart (jakoś w to nie wierzę). Przecież spełnia normy i to najwyższe, a cena, cóż bardzo podobna do castrola. Pamiętam, ze kiedyś pewien spec od motocykli mówił mi, że moto typu Afri, TA spokojnie można zalewać orelenem, jednakże do rzędówki nie odważyłby się go użyć. Myślę, że do takich informacji jak wypowiedź tegoż speca, trzeba podchodzić z dystansem. W każdym razie dziękuję za odniesienie się do mojego pytania.
Lepszy oryginalny Orlen jak podrabiany Motul albo Castrol a szansa że kupisz podrabiany Orlenowski na Orlenie jest chyba mniejsza jak Motula na Allegro :cool: Jak wracałem z Tadżykistanu i w Kazachstanie zabrakło mi oleju to kupiłem najtańszy syntetyczny samochodowy (Oni nie mają olejów motocyklowych) i nie widziałem za bardzo różnicy... 660z Tenere jechała tak samo jak na Valvoline. Pamiętajcie, że konstrukcja TA to koniec lat 80 jak nie wcześniej a sami wiecie jakie wtedy oleje były dostępne na rynku. Ja bym się aż tak mocno nie spuszczał nad doborem oleju i hiper/turbo/mega dodatków piorąco-czyszcząco-zajebistych. Bardziej bym się skupił na tym czy olej który kupiłem jest z pewnego źródła.

Ps. tak się przerabia za pomocą "szpecjalistycznego szprzętu" olej samochodowy 10W40 full synthetic na Valvoline 10W40 :thumbsup: :haha:

Obrazek

A to olej który kupiłem
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość